Sun 16th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 14 A Hurling Championship8 00 PMKenny ParkTurloughmore 1-101-5Athenry Shane Hynes
Junior B Hurling Championship - Group 17 00 PMKilconieronKilconieron GAA 1-143-15Portumna David Dillon
Connacht GAA Football Senior Championship4 00 PMPearse StadiumGalway 0-121-13Roscommon Barry Cassidy
Connacht GAA Junior Football Championship 20191 00 PMPearse StadiumGalway 1-70-9Mayo Brendan Healy
Under 14 C Hurling Championship12 00 PMCraughwellLiam Mellows 3-82-4Tommy Larkins Conor Quinlan
Junior A Hurling Championship - Group 211 30 AMBallinderreenArdrahan 3-94-20Liam Mellows John Mc Donagh
Junior B Hurling Championship - Group 111 30 AMCarnmore GAA Club Carnmore 0-84-25Castlegar Richard Mc Nicholas
Junior B Hurling Championship - Group 211 30 AMBeaghBeagh 1-131-10Rahoon-Newcastle GAA Noel Quinn
Junior B Hurling Championship - Group 211 30 AMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine 1-161-18Killimor Gerry Hurley
Junior B Hurling Championship - Group 411 30 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 3-101-16Abbeyknockmoy Paul Fahy
Junior C1 Hurling Championship Group 111 30 AMTuamTuam Hurling 2-66-18Annaghdown Pat Burke
Under 14 C Hurling Championship11 00 AMCraughwellAnnaghdown 5-42-7Clg Mícheál Breathnach Cathal Mc Mahon
        
Sat 15th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Leinster GAA Hurling Senior Championship7 00 PMParnell ParkDublin 3-190-24Galway Cathal Mc Allister
Bon Secours Division 4 Football League7 00 PMWilliamstownWilliamstown 3-190-7Fr Griffins Éire Óg Martin Collins
Bon Secours Division 1 Football League6 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough 2-110-10An Spidéal Martin Flaherty
John Kerins Cup - GAA U20 Football Development League1 00 PMBallinasloeGalway 2-171-7Dublin Liam Devenney
Corn Michael Hogan1 00 PMClaraGalway McDonagh 2-250-17Kilkenny Amber Conor Doyle
Corn Michael Hogan1 00 PMClaraGalway Maroons 2-263-10Wexford Peter Carroll
Under 12 Hurling Group 412 00 PMPáirc na bhForbachaBearna-Na Forbacha 2-36-5Pádraig Pearses
Corn William Robinson11 30 AMClaraGalway Tribesmen 2-151-11Laois Matthew Farrell
Under 12 Hurling Group 411 00 AMBallinderreenBallinderreen 6-51-7Annaghdown Tom Mc Nicholas
U12 Hurling Group 511 00 AMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine 2-71-5Cappataggle James Hoade
U12 Hurling Group 511 00 AMKillimorKillimor 4-33-4Ath\Tremane Pakie Muldoon
U12 Hurling Group 511 00 AMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy 4-20-1Castlebar Mitchels Hurling Tomas Lally
Under 12 hurling Group 611 00 AMAn SpidealAn Spidéal 0-211-2Tynagh Abbey Duniry Síofra Ní Mhárta
Under 12 hurling Group 611 00 AMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt 2-61-5Four Roads/Na Ceithre Boithre Peter Campbell
Under 12 hurling group 811 00 AMSylaneSylane B Team2-50-5Salthill-Knocknacarra B TeamAdrian Mooney
        
Fri 14th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 7 League (North)8 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 1-150-11Tuam Stars Gerry Daly
Division 8A League (North)8 00 PMCorofin Corofin 0-85-12Claregalway Charlie Ward
Junior A Hurling Championship - Group 18 00 PMDuggan Park Clarinbridge 2-181-9Sarsfields Gerry Donoghue
Division 5 League (West)8 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 0-163-11Moycullen Anthony Coyne
U-12 League Finals8 00 PMTuam StadiumMilltown 4-31-7Cortoon Shamrocks Tommy Hynes
Junior A Hurling Championship - Group 27 30 PMCastledalyBallinderreen 2-212-21Athenry John Mc Donagh
Junior B Hurling Championship - Group 37 30 PMKillimordalyKillimordaly 4-300-10Annaghdown James Hoade
Junior C Hurling Championship - Group 17 30 PMSylaneSylane 1-115-10Liam Mellows Adrian Mooney
Junior C Hurling Championship - Group 17 30 PMBallygar GAA PitchBallygar 3-191-13Rahoon-Newcastle GAA James Lundon
Junior C Hurling Championship - Group 27 30 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 0-00-0Ballinderreen Sean Byrne
Junior C1 Hurling Championship Group 17 30 PMKillimorKillimor 1-130-13Tynagh Abbey Duniry Derek Kelly
Junior C1 Hurling Championship Group 27 30 PMTurloughmoreTurloughmore 0-00-0Mullagh Ronan Stankard
Junior C1 Hurling Championship Group 27 30 PMAthenryAthenry 4-241-6Maigh Cuilinn Gerry Hurley
Connacht GAA Minor Football Championship- League7 30 PMElverys MacHale Park, CastlebarMayo 0-112-12Galway Eamon O Grady
Under 12 Hurling Group 77 30 PMCastlegar PitchCastlegar 2-22-3Athenry Conor Quinlan
U14 Football Division 1 North7 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin 3-123-4Caherlistrane Tom Ryder
U14 Football Division 1 North7 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA 1-24-10Annaghdown John Rosney
U14 Football Division 1 North7 00 PMLoughreaLoughrea Gaelic Football 1-20-17Oranmore-Maree David Cunningham
U14 Football Division 2 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars 3-50-5Dunmore MacHales Richard Mc Nicholas
U14 Football Division 37 00 PMKilconnellSt Gabriel's 0-0CONCKilkerrin-Clonberne
U14 Football Division 37 00 PMBarnaderg Killererin 6-40-6Caltra Martin Collins
U14 Football Division 2 West7 00 PMMervueSt. James' GAA 6-116-11Naomh Anna, Leitir Móir John Brennan
U14 Football Division 2 West7 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra B Team0-145-11Oranmore-Maree B TeamGer Cahill
U14 Football Division 47 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna B Team4-46-11Claregalway C Team
U14 Football Division 47 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur 5-77-5Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh John Devlin
U-12 League Finals7 00 PMTuam StadiumClaregalway E Team1-41-4Corofin C TeamCiaran Harkin
Under 12 Group 16 30 PMCastlegar PitchCastlegar 2-75-14Athenry Conor Quinlan
        
Thu 13th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 8B League (North)8 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough 0-0CONCKiltormer Padraic Kelly
Division 8 League (West)8 00 PMKillanninKillannin 4-82-9Gaeil na Gaillimhe Máirtín Mac Donnacha
Under 14 B Hurling Championship7 30 PMDuggan Park Mullagh-Kiltormer 1-101-5Sylane Seamus Goldrick
Under 14 B1 Hurling Shield6 30 PMDuggan Park Cappataggle 5-121-2Ballygar Seamus Canning
        
Wed 12th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 7 League (West)8 00 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach 0-0CONCClifden Frank Kinneen
Under 12 Hurling Group 77 30 PMTurloughmoreTurloughmore 0-11-3Carnmore David Staunton
U12 Football Group 1B7 00 PMTuam StarsTuam Stars B Team6-32-8Caherlistrane B Team
U-13 Group 27 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 2-91-12Salthill-Knocknacarra Muiris Mac Gearailt
U-13 Group 37 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 2-64-20Dunmore MacHales Tommy Hynes
Under 12 Hurling Group 47 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 5-34-3Bearna-Na Forbacha John Keane
John Kerins Cup - GAA U20 Football Development League7 00 PMKilmallockGalway 1-101-8Kerry Chris Maguire
Under 12 hurling Group 36 45 PMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra 5-63-5Liam Mellows Liam Ó Conghaile
Under 12 Group 16 30 PMTurloughmoreTurloughmore 3-61-10Carnmore David Staunton
        
Tue 11th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-13 Group 17 45 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 1-90-5Tuam Stars Ciaran Harkin
U-13 Group 67 30 PMCaltra PitchCaltra 0-00-0Milltown Paul Quinn
U12 hurling Group 27 30 PMKilconieronKilconieron GAA 4-101-5Michael Cusacks Vincent Earls
Leo Kenny Memorial Cup 20197 30 PMCaherlistraneCaherlistrane 0-44-12Westport GAA Barry Judge
Leo Kenny Memorial Cup 20197 30 PMMonivea-AbbeyMonivea-Abbey 0-0CONCMichael Glaveys Garryowen Mc Mahon
Junior C Hurling Championship - Group 27 00 PMClarinbridgeClarinbridge 2-171-12Menlo Emmetts Paschal Sheehan
U-13 Group 17 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough CONC0-0Annaghdown John Cahill
U-13 Group 17 00 PMOranmoreOranmore-Maree 3-65-10Corofin Cathal Mc Mahon
U-13 Group 27 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 0-00-0An Cheathrú Rua Noel Gorham
U-13 Group 37 00 PMHeadfordHeadford 1-51-9Kinvara Richard Mc Nicholas
U-13 Group 37 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks 2-133-12Northern Gaels Tony Keating
U-13 Group 47 00 PMAn SpidealAn Spidéal 7-83-6Renvyle Mairtín O Curraoin (coilím)
U-13 Group 47 00 PMOughterardOughterard 4-77-10Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh Frank Walsh
U-13 Group 47 00 PMKillannin Community PitchKillannin 5-54-6Naomh Anna, Leitir Móir Alan Carr
U-13 Group 57 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA 4-81-1Claregalway B TeamJohn Rosney
U-13 Group 57 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra B Team0-90-10Oranmore-Maree B TeamKieran Quinn
U-13 Group 57 00 PMMervueSt. James' GAA 3-93-8Kilconly
        
Mon 10th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U12 hurling Group 27 00 PMArdrahanArdrahan 0-23-6Loughrea Kevin Egan
Under 12 Hurling Group 47 00 PMBallygar GAA PitchBallygar 5-22-9St Thomas
Under 14 C Hurling Shield6 30 PMCraughwellAbbeyknockmoy 4-52-7Rahoon-Newcastle GAA Cathal Mc Mahon
        
Sun 9th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Finals6 00 PMRos MucAn Cheathrú Rua 3-130-8Clifden Máirtín Mac Donnacha
U-12 League Finals5 00 PMRos MucCárna-Caiseal/Na Piarsaigh 3-60-7Renvyle Liam Ó Conghaile
Division 6 League (West)3 30 PMWestsideSt Michael's 0-0CONCSalthill-Knocknacarra Frank Kinneen
Feile na nGael 2019- Boys Division 1 - Cup 3 00 PMTogherNa Piarsaigh 1-13-6Turloughmore
Feile na nGael 2019- Boys Division 10 - Cup 3 00 PMKilavullenClg Mícheál Breathnach 2-60-4Southern Gaels
Feile na nGael 2019- Camogie Division 3 - Shield2 30 PMCarrigalineNa Fianna CLG 1-21-3Ardrahan
Leinster GAA Hurling Senior Championship2 00 PMNowlan ParkKilkenny 2-223-20Galway Colm Lyons
Bon Secours Division 1 Football League2 00 PMCreggAnnaghdown 0-100-11Corofin Muiris Mac Gearailt
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 4-110-15CLG Bhearna Mairtin O Mainin
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMMaigh CuilinnMaigh Cuilinn 2-110-14Cortoon Shamrocks Gearoid O Conamha
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMOughterardOughterard 0-143-6St. James' GAA Máirtín Ó Gríofa
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMOranmoreOranmore-Maree 3-164-13Kilconly Anthony Coyne
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 1-161-11Headford Christopher Ryan
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 0-131-8Kilkerrin-Clonberne Noel Dempsey
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMDunmoreDunmore MacHales 1-171-12Menlough P.J. Rabbitte
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough 1-120-13Clifden Gerry Daly
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMCaltraCaltra 1-62-8Williamstown Martin Collins
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMGlenamaddyGlenamaddy 0-140-9St Gabriel's Tony Keating
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMLetterfrackRenvyle 1-146-14St Brendan's Pádraig Mac Donncha
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMCrestwoodFr Griffins Éire Óg 4-131-17CLG Cárna-Caiseal Ger Cahill
Feile na nGael 2019 - Camogie Division 3 - Cup 1 45 PMCarrigalineArdrahan 1-61-2Conahy Shamrocks
Feile na nGael 2019- Boys Division 10 - Cup 1 00 PMKilavullenClg Mícheál Breathnach 3-31-8Mayfield
Feile na nGael 2019- Boys Division 1 - Cup 1 00 PMTogherTurloughmore 3-60-3De La Salle
Feile na nGael 2019 - Camogie Division 1 - Cup 1 00 PMCork Camogie 2Carnmore 2-72-9Éire Óg Hurling & Football Club
U-12 League Finals1 00 PMMilltown GAAMilltown 5-94-2Kilconly Tom Ryder
Bon Secours Division 1 Football League12 30 PMWestsideSt Michael's 1-110-14Killannin Richard Mc Nicholas
Division 7 League (West)12 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 1-41-10CLG Oileáin Árann Tom Nally
Division 5 League (North)12 00 PMCorofin Corofin 0-0CONCBallinasloe GAA Padraic Kelly
Feile na nGael 2019- Boys Division 6 - Shield12 00 PMOvensBallygiblin 4-31-1Liam Mellows
U-12 Group 711 00 AMCaltra PitchCaltra 4-94-15Northern Gaels
Under 12 hurling group 811 00 AMPáirc Maigh CuilinnMoycullen B Team4-43-3Kinvara B TeamSíofra Ní Mhárta
        
Sat 8th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Junior C1 Hurling Championship Group 37 15 PMFohenagh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine 1-111-11Kilnadeema-Leitrim Gerry Hurley
Division 8A League (North)7 00 PMMilltownMilltown 0-0CONCAnnaghdown Charlie Ward
Division 8 League (West)7 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur 0-132-7Naomh Anna, Leitir Móir Mairtín O Curraoin (coilím)
Division 8 League (West)7 00 PMCrestwoodFr Griffins Éire Óg 0-0CONCRenvyle Alan Carr
Division 5 League (North)7 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne 1-101-11Athenry Tom Ryder
Division 6 League (North)7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 2-110-8Tuam Stars Martin Collins
Division 5 League (West)7 00 PMKillanninKillannin 2-91-12Na Piarsaigh Liam Ó Conghaile
Division 5 League (West)7 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 1-141-13CLG Bhearna Noel Gorham
Bon Secours Division 1 Football League7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough 1-132-8Salthill-Knocknacarra Thomas Murphy
Junior Hurling League 6 30 PMKenny ParkLiam Mellows 4-151-10Athenry Michael Conway
Division 2 Hurling League6 00 PMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine 0-161-16Mullagh Peter Campbell
Under 12 Hurling Group 75 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 3-92-0Sarsfields Sean Byrne
Junior Hurling League 5 00 PMKenny ParkCraughwell GAA Club 4-162-17Killimordaly Paul Fahy
Under 12 Group 14 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 0-35-9Sarsfields Sean Byrne
U12 hurling Group 23 00 PMKinvaraKinvara 7-35-3Moycullen
Feile na nGael 2019- Boys Division 10 - Cup 3 00 PMDonoughmoreClg Mícheál Breathnach 2-61-4White's Cross
Feile na nGael 2019- Boys Division 1 - Cup 3 00 PMWhitechurchTurloughmore 2-41-4Dicksboro
Feile na nGael 2019 - Camogie Division 1 - Cup 3 00 PMCork Camogie 2Cluain Lárach 0-36-3Carnmore
Feile na nGael 2019 - Camogie Division 3 - Cup 3 00 PMCastlemartyrNa Piarsaigh 2-24-8Ardrahan
Feile na nGael 2019- Boys Division 3 - Shield2 00 PMKilleaghSt James' 3-61-9Cois Fharraige
Feile na nGael 2019- Boys Division 6 - Shield2 00 PMCarrigtwohillLiam Mellows 5-120-1Cuchulainn Hurling Club
John Kerins Cup - GAA U20 Football Development League1 30 PMClaughaunCork 0-121-11Galway Sean Joy
Bon Secours Division 2 Football League1 00 PMInis MórCLG Oileáin Árann 0-171-12Claregalway Austin O Connell
Under 12 Hurling Group 712 00 PMAthenryAthenry 3-11-3Clarinbridge Ronan Stankard
Feile na nGael 2019- Camogie Division 1 - Group A11 00 AMSarsfieldsSarsfields 2-21-2Carnmore
Feile na nGael 2019- Camogie Division 3 - Group A11 00 AMAhavineFr. O'Neills 2-30-2Ardrahan
Under 12 Group 111 00 AMAthenryAthenry 1-72-1Clarinbridge Ronan Stankard
Under 12 hurling Group 311 00 AMSylaneSylane 2-11-6Killimordaly Richard Mc Nicholas
Under 12 hurling Group 311 00 AMBallinasloeBallinasloe GAA 3-80-3Rahoon-Newcastle GAA Vincent Burke
Under 12 Hurling Group 411 00 AMCreggAnnaghdown 2-24-5Skehana-Mountbellew/Moylough
Under 12 hurling group 811 00 AMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra B Team1-10-2Oranmore-Maree C TeamLiam Ó Conghaile
Feile na nGael 2019- Boys Division 10 - Group A10 45 AMSpa KillarneySouth Kerry Hurling 0-30-7Clg Mícheál Breathnach
Feile na nGael 2019- Boys Division 1 - Group B10 00 AMNewtownShamdrum 0-23-9Turloughmore
Feile na nGael 2019- Boys Division 3 - Group B10 00 AMWatergrasshillWatergrasshill Hurling Club 2-61-3Cois Fharraige
Feile na nGael 2019- Boys Division 6 - Group D10 00 AMKilleaghKilleagh/Itas 4-82-2Liam Mellows
        
Fri 7th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 8B League (North)8 00 PMKilconnellSt Gabriel's 1-112-14Glenamaddy Noel Dempsey
Division 5 League (North)8 00 PMHeadfordHeadford 2-133-5Milltown Austin O Connell
Division 6 League (North)8 00 PMAthenryAthenry 0-110-10Glinsk Pat Hansberry
Division 6 League (North)8 00 PMBallymacwardPádraig Pearses 3-111-8Caltra Martin Gavin
Division 6 League (North)8 00 PMKilconlyKilconly 1-120-7Dunmore MacHales Tony Keating
Division 7 League (North)8 00 PMMenloughMenlough 5-81-6Caherlistrane Gerry Moore
Division 7 League (North)8 00 PMWilliamstownWilliamstown 2-92-6Cortoon Shamrocks P.J. Rabbitte
Division 7 League (North)8 00 PMBarnaderg Killererin 1-111-11Loughrea Gaelic Football Thomas Murphy
Division 5 League (West)8 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 5-171-10Claregalway Ger Cahill
Division 5 League (West)8 00 PMMaigh CuilinnMoycullen 0-0CONCSt. James' GAA Mairtin O Mainin
Division 6 League (West)8 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 0-172-13Oranmore-Maree
Division 6 League (West)8 00 PMAn SpidealAn Spidéal 3-91-17Naomh Anna, Leitir Móir Frank Kinneen
Division 6 League (West)8 00 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach 1-121-6Oughterard Pádraig Mac Donncha
Division 2 Hurling League7 30 PMBeaghBeagh 0-172-11Killimordaly John Mc Donagh
Bon Secours Division 1 Football League7 30 PMCaherlistraneCaherlistrane 1-92-22Tuam Stars Martin Flaherty
Under 12 hurling group 87 15 PMTurloughmoreTurloughmore C Team1-07-5Athenry U12 CCathal Mc Mahon
Feile na nGael 2019- Boys Division 6 - Group D7 00 PMKilleaghLiam Mellows 1-54-6Mullinavat
Division 2 Hurling League7 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 0-113-18Ardrahan Richard Mc Nicholas
U12 hurling Group 27 00 PMGort GAA GroundsGort Inse Guaire 0-84-9Portumna James Lundon
U14 Football Division 2 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars 2-120-7Monivea-Abbey
Feile na nGael 2019- Camogie Division 1 - Group A6 45 PMSarsfieldsCarnmore 5-52-2Newcastle West
Feile na nGael 2019- Boys Division 1 - Group B6 30 PMNewtownTurloughmore 1-90-2Naas
Feile na nGael 2019- Boys Division 10 - Group A6 30 PMSpa KillarneyClg Mícheál Breathnach 1-71-4St. Dominic's G.A.A. Club
Feile na nGael 2019- Boys Division 3 - Group B6 30 PMGlen FieldCastleknock 0-61-3Cois Fharraige
Feile na nGael 2019- Camogie Division 3 - Group A6 30 PMAhavineArdrahan 2-42-1St Ibars
U12 Hurling Group 56 30 PMCappataggleCappataggle 0-49-9Killimor Gerry Hurley
Under 12 hurling group 86 15 PMTurloughmoreTurloughmore U12 D2-92-2Sylane B TeamCathal Mc Mahon
Feile na nGael 2019- Boys Division 1 - Group B5 30 PMNewtownFermoy 0-40-12Turloughmore
Feile na nGael 2019- Boys Division 10 - Group A5 30 PMSpa KillarneyFiries 0-07-10Clg Mícheál Breathnach
Feile na nGael 2019- Boys Division 3 - Group B5 30 PMGlen FieldCumann IománaíochtaFánaithe an Ghleanna 5-21-6Cois Fharraige
Feile na nGael 2019- Boys Division 6 - Group D5 30 PMKilleaghLisgoold/Lios gCul GAA Club 1-20-6Liam Mellows
Feile na nGael 2019- Camogie Division 1 - Group A5 30 PMSallybrookAth Fhada 0-05-6Carnmore
Feile na nGael 2019- Camogie Division 3 - Group A5 30 PMAhavineAn Cobh/Cobh 0-12-3Ardrahan
        
Thu 6th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 1 Hurling League7 30 PMGortCastlegar 0-152-24Gort Inse Guaire Peter Murphy
Division 2 Hurling League7 30 PMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses 2-173-9Clarinbridge Gerry Donoghue
Under 12 Hurling Group 77 30 PMCraughwellCraughwell GAA Club 3-52-1Oranmore-Maree
Under 14 A1 Hurling Championship7 30 PMDuggan Park Loughrea 0-114-5Ballinderreen Liam Gordon
Under 12 hurling Group 37 00 PMLeitrim Community CentreKilnadeema-Leitrim 3-47-4Tommy Larkins Pakie Muldoon
Under 12 Group 16 30 PMCraughwellCraughwell GAA Club 1-61-2Oranmore-Maree
Under 14 A1 Hurling Championship6 30 PMDuggan Park CLG Ath Eascrach/Fothaine 1-91-10Pádraig Pearses Seamus Goldrick
        
Wed 5th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 1 Hurling League8 00 PMPortumnaPortumna 0-103-22Loughrea Peter Campbell
Under 12 Hurling Group 77 30 PMCarnmore GAA Club Carnmore 2-52-2Athenry Ronan Stankard
Celtic Challenge Group A7 30 PMKilchreest Central SchoolGalway Maroons 4-231-8Clare Saffrons Johnny Murphy
Celtic Challenge Group G7 30 PMAthleagueRoscommon 0-81-16Galway Tribesmen James Judge
U-12 Group 47 00 PMAn SpidealAn Spidéal 5-66-6Oughterard Frank Walsh
U-13 Group 27 00 PMWestsideSt Michael's 2-53-15An Cheathrú Rua Brendan Crowe
Under 14 B Hurling Shield6 45 PMKilbeacantyMichael Cusacks 3-130-3Killimordaly Tom Mc Nicholas
Under 14 B1 Hurling Shield6 45 PMBallygar GAA PitchBallygar 3-102-5Killimor
Under 12 Group 16 30 PMCarnmore GAA Club Carnmore 3-32-7Athenry Ronan Stankard
Under 12 hurling Group 611 00 AMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry 6-64-3Meelick-Eyrecourt Pakie Muldoon
U14 Football Division 2 North7 30 AMKinvaraKinvara 1-54-8Tuam Stars Kevin Egan
        
Tue 4th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U14 Football Division 1 North7 30 PMCaherlistraneCaherlistrane 3-35-10Mountbellew/Moylough P.J. Rabbitte
Under 12 Hurling Group 47 15 PMSt ThomasSt Thomas 9-30-1Annaghdown Ronan Stankard
Under 12 hurling Group 37 00 PMTonabrockyRahoon-Newcastle GAA 6-13-2Salthill-Knocknacarra David Earls
U14 Football Division 37 00 PMKilconnellSt Gabriel's 5-44-8Northern Gaels
U-12 League Finals7 00 PMKilconlyKilconly 5-66-8Cortoon Shamrocks
        
Mon 3rd Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 14 B1 Hurling Championship7 30 PMCraughwellKilconieron GAA 2-01-6Portumna Paul Fahy
Under 14 A Hurling Shield6 45 PMNew InnSarsfields 2-112-6Kilnadeema-Leitrim Gerry Hurley
Under 14 B1 Hurling Shield6 45 PMCappataggleCappataggle 2-71-3Salthill-Knocknacarra Gerard Dwyer
Under 12 hurling Group 36 30 PMKillimordalyKillimordaly 1-46-8Ballinasloe GAA Kevin Quirke
Under 14 B1 Hurling Championship6 30 PMCraughwellCois Fharraige 5-73-1St Thomas John Keane
Under 12 hurling group 85 00 PMAthenryAthenry U12 C9-42-1Salthill-Knocknacarra B TeamMartin McGrath
Under 14 C1 Hurling Championship12 00 PMTuam StadiumCastlebar Mitchels Hurling 5-150-0Sylane Adrian Mooney
Under 14 A Hurling Shield11 30 AMCarnmore GAA Club Carnmore 4-70-1Kinvara Shane Hynes
Under 12 hurling Group 611 00 AMAn SpidealAn Spidéal 2-53-2Pádraig Pearses John Keane
Under 14 B Hurling Championship11 00 AMTuam StadiumSylane 2-21-3Skehana-Mountbellew/Moylough David Staunton