Sun 16th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Connacht GAA Football Senior Championship4 00 PMPearse StadiumGalway 0-121-13Roscommon Barry Cassidy
Connacht GAA Junior Football Championship 20191 00 PMPearse StadiumGalway 1-70-9Mayo Brendan Healy
        
Sat 15th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Bon Secours Division 4 Football League7 00 PMWilliamstownWilliamstown 3-190-7Fr Griffins Éire Óg Martin Collins
Bon Secours Division 1 Football League6 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough 2-110-10An Spidéal Martin Flaherty
John Kerins Cup - GAA U20 Football Development League1 00 PMBallinasloeGalway 2-171-7Dublin Liam Devenney
        
Fri 14th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 7 League (North)8 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 1-150-11Tuam Stars Gerry Daly
Division 8A League (North)8 00 PMCorofin Corofin 0-85-12Claregalway Charlie Ward
Division 5 League (West)8 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 0-163-11Moycullen Anthony Coyne
U-12 League Finals8 00 PMTuam StadiumMilltown 4-31-7Cortoon Shamrocks Tommy Hynes
Connacht GAA Minor Football Championship- League7 30 PMElverys MacHale Park, CastlebarMayo 0-112-12Galway Eamon O Grady
U14 Football Division 1 North7 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin 3-123-4Caherlistrane Tom Ryder
U14 Football Division 1 North7 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA 1-24-10Annaghdown John Rosney
U14 Football Division 1 North7 00 PMLoughreaLoughrea Gaelic Football 1-20-17Oranmore-Maree David Cunningham
U14 Football Division 2 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars 3-50-5Dunmore MacHales Richard Mc Nicholas
U14 Football Division 37 00 PMKilconnellSt Gabriel's 0-0CONCKilkerrin-Clonberne
U14 Football Division 37 00 PMBarnaderg Killererin 6-40-6Caltra Martin Collins
U14 Football Division 2 West7 00 PMMervueSt. James' GAA 6-116-11Naomh Anna, Leitir Móir John Brennan
U14 Football Division 2 West7 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra B Team0-145-11Oranmore-Maree B TeamGer Cahill
U14 Football Division 47 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna B Team4-46-11Claregalway C Team
U14 Football Division 47 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur 5-77-5Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh John Devlin
U-12 League Finals7 00 PMTuam StadiumClaregalway E Team1-41-4Corofin C TeamCiaran Harkin
        
Thu 13th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 8B League (North)8 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough 0-0CONCKiltormer Padraic Kelly
Division 8 League (West)8 00 PMKillanninKillannin 4-82-9Gaeil na Gaillimhe Máirtín Mac Donnacha
        
Wed 12th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 7 League (West)8 00 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach 0-0CONCClifden Frank Kinneen
U12 Football Group 1B7 00 PMTuam StarsTuam Stars B Team6-32-8Caherlistrane B Team
U-13 Group 27 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 2-91-12Salthill-Knocknacarra Muiris Mac Gearailt
U-13 Group 37 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 2-64-20Dunmore MacHales Tommy Hynes
John Kerins Cup - GAA U20 Football Development League7 00 PMKilmallockGalway 1-101-8Kerry Chris Maguire
        
Tue 11th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-13 Group 17 45 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 1-90-5Tuam Stars Ciaran Harkin
U-13 Group 67 30 PMCaltra PitchCaltra 0-00-0Milltown Paul Quinn
Leo Kenny Memorial Cup 20197 30 PMCaherlistraneCaherlistrane 0-44-12Westport GAA Barry Judge
Leo Kenny Memorial Cup 20197 30 PMMonivea-AbbeyMonivea-Abbey 0-0CONCMichael Glaveys Garryowen Mc Mahon
U-13 Group 17 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough CONC0-0Annaghdown John Cahill
U-13 Group 17 00 PMOranmoreOranmore-Maree 3-65-10Corofin Cathal Mc Mahon
U-13 Group 27 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 0-00-0An Cheathrú Rua Noel Gorham
U-13 Group 37 00 PMHeadfordHeadford 1-51-9Kinvara Richard Mc Nicholas
U-13 Group 37 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks 2-133-12Northern Gaels Tony Keating
U-13 Group 47 00 PMAn SpidealAn Spidéal 7-83-6Renvyle Mairtín O Curraoin (coilím)
U-13 Group 47 00 PMOughterardOughterard 4-77-10Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh Frank Walsh
U-13 Group 47 00 PMKillannin Community PitchKillannin 5-54-6Naomh Anna, Leitir Móir Alan Carr
U-13 Group 57 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA 4-81-1Claregalway B TeamJohn Rosney
U-13 Group 57 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra B Team0-90-10Oranmore-Maree B TeamKieran Quinn
U-13 Group 57 00 PMMervueSt. James' GAA 3-93-8Kilconly
        
Sun 9th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Finals6 00 PMRos MucAn Cheathrú Rua 3-130-8Clifden Máirtín Mac Donnacha
U-12 League Finals5 00 PMRos MucCárna-Caiseal/Na Piarsaigh 3-60-7Renvyle Liam Ó Conghaile
Division 6 League (West)3 30 PMWestsideSt Michael's 0-0CONCSalthill-Knocknacarra Frank Kinneen
Bon Secours Division 1 Football League2 00 PMCreggAnnaghdown 0-100-11Corofin Muiris Mac Gearailt
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 4-110-15CLG Bhearna Mairtin O Mainin
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMMaigh CuilinnMaigh Cuilinn 2-110-14Cortoon Shamrocks Gearoid O Conamha
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMOughterardOughterard 0-143-6St. James' GAA Máirtín Ó Gríofa
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMOranmoreOranmore-Maree 3-164-13Kilconly Anthony Coyne
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 1-161-11Headford Christopher Ryan
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 0-131-8Kilkerrin-Clonberne Noel Dempsey
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMDunmoreDunmore MacHales 1-171-12Menlough P.J. Rabbitte
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough 1-120-13Clifden Gerry Daly
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMCaltraCaltra 1-62-8Williamstown Martin Collins
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMGlenamaddyGlenamaddy 0-140-9St Gabriel's Tony Keating
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMLetterfrackRenvyle 1-146-14St Brendan's Pádraig Mac Donncha
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMCrestwoodFr Griffins Éire Óg 4-131-17CLG Cárna-Caiseal Ger Cahill
U-12 League Finals1 00 PMMilltown GAAMilltown 5-94-2Kilconly Tom Ryder
Bon Secours Division 1 Football League12 30 PMWestsideSt Michael's 1-110-14Killannin Richard Mc Nicholas
Division 7 League (West)12 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 1-41-10CLG Oileáin Árann Tom Nally
Division 5 League (North)12 00 PMCorofin Corofin 0-0CONCBallinasloe GAA Padraic Kelly
U-12 Group 711 00 AMCaltra PitchCaltra 4-94-15Northern Gaels
        
Sat 8th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 8A League (North)7 00 PMMilltownMilltown 0-0CONCAnnaghdown Charlie Ward
Division 8 League (West)7 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur 0-132-7Naomh Anna, Leitir Móir Mairtín O Curraoin (coilím)
Division 8 League (West)7 00 PMCrestwoodFr Griffins Éire Óg 0-0CONCRenvyle Alan Carr
Division 5 League (North)7 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne 1-101-11Athenry Tom Ryder
Division 6 League (North)7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 2-110-8Tuam Stars Martin Collins
Division 5 League (West)7 00 PMKillanninKillannin 2-91-12Na Piarsaigh Liam Ó Conghaile
Division 5 League (West)7 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 1-141-13CLG Bhearna Noel Gorham
Bon Secours Division 1 Football League7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough 1-132-8Salthill-Knocknacarra Thomas Murphy
John Kerins Cup - GAA U20 Football Development League1 30 PMClaughaunCork 0-121-11Galway Sean Joy
Bon Secours Division 2 Football League1 00 PMInis MórCLG Oileáin Árann 0-171-12Claregalway Austin O Connell
        
Fri 7th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 8B League (North)8 00 PMKilconnellSt Gabriel's 1-112-14Glenamaddy Noel Dempsey
Division 5 League (North)8 00 PMHeadfordHeadford 2-133-5Milltown Austin O Connell
Division 6 League (North)8 00 PMAthenryAthenry 0-110-10Glinsk Pat Hansberry
Division 6 League (North)8 00 PMBallymacwardPádraig Pearses 3-111-8Caltra Martin Gavin
Division 6 League (North)8 00 PMKilconlyKilconly 1-120-7Dunmore MacHales Tony Keating
Division 7 League (North)8 00 PMMenloughMenlough 5-81-6Caherlistrane Gerry Moore
Division 7 League (North)8 00 PMWilliamstownWilliamstown 2-92-6Cortoon Shamrocks P.J. Rabbitte
Division 7 League (North)8 00 PMBarnaderg Killererin 1-111-11Loughrea Gaelic Football Thomas Murphy
Division 5 League (West)8 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 5-171-10Claregalway Ger Cahill
Division 5 League (West)8 00 PMMaigh CuilinnMoycullen 0-0CONCSt. James' GAA Mairtin O Mainin
Division 6 League (West)8 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 0-172-13Oranmore-Maree
Division 6 League (West)8 00 PMAn SpidealAn Spidéal 3-91-17Naomh Anna, Leitir Móir Frank Kinneen
Division 6 League (West)8 00 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach 1-121-6Oughterard Pádraig Mac Donncha
Bon Secours Division 1 Football League7 30 PMCaherlistraneCaherlistrane 1-92-22Tuam Stars Martin Flaherty
U14 Football Division 2 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars 2-120-7Monivea-Abbey
        
Wed 5th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Celtic Challenge Group G7 30 PMAthleagueRoscommon 0-81-16Galway Tribesmen James Judge
U-12 Group 47 00 PMAn SpidealAn Spidéal 5-66-6Oughterard Frank Walsh
U-13 Group 27 00 PMWestsideSt Michael's 2-53-15An Cheathrú Rua Brendan Crowe
U14 Football Division 2 North7 30 AMKinvaraKinvara 1-54-8Tuam Stars Kevin Egan
        
Tue 4th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U14 Football Division 1 North7 30 PMCaherlistraneCaherlistrane 3-35-10Mountbellew/Moylough P.J. Rabbitte
U14 Football Division 37 00 PMKilconnellSt Gabriel's 5-44-8Northern Gaels
U-12 League Finals7 00 PMKilconlyKilconly 5-66-8Cortoon Shamrocks