TBC
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-15 League Group 3TBCKinvaraKinvara ------Claregalway B Team TBC
U-13 League Group 1TBCHeadfordHeadford ------Claregalway TBC
U-13 League Group 5TBCSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra B Team------Claregalway B Team TBC
U-13 League Group 6TBCClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team------Milltown TBC
U-15 League Group 7TBCBarnaCLG Bhearna ------Claregalway C Team TBC
U-15 League Group 8TBCTuam StarsTuam Stars B Team------Claregalway D Team TBC
U-13 League Group 8TBCClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team------Kilkerrin/Clonberne/Killererin TBC
U-13 League Group :10TBCCorofin GAA Pitch Corofin B Team------Claregalway E Team TBC
U-15 League Group 1TBCClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Annaghdown TBC
U-13 League Group 6TBCBrownesgroveCortoon Shamrocks ------Claregalway C Team TBC
U-15 League Group 7TBCClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team------Salthill-Knocknacarra B Team TBC
U-15 League Group 8TBCKilconnellSt Gabriel's ------Claregalway D Team TBC
U-13 League Group 8TBCGlenamaddy/Glinsk GAANorthern Gaels ------Claregalway D Team TBC
U-13 League Group :10TBCClaregalway KnockdoemoreClaregalway E Team------Caherlistrane B Team TBC
U-15 League Group 1TBCCorofin GAA Pitch Corofin ------Claregalway TBC
U-15 League Group 3TBCClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team------Oranmore-Maree B Team TBC
U-13 League Group 1TBCClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Tuam Stars TBC
U-13 League Group 5TBCClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team------Annaghdown TBC
U-13 League Group 6TBCClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team------Dunmore MacHales TBC
U-13 League Group :10TBCOranmore-MareeOranmore-Maree C Team------Claregalway E Team TBC
U-15 League Group 1TBCClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Tuam Stars TBC
U-15 League Group 3TBCBallinasloeBallinasloe GAA ------Claregalway B Team TBC
U-13 League Group 1TBCCorofin GAA Pitch Corofin ------Claregalway TBC
U-13 League Group 5TBCMonivea-AbbeyMonivea-Abbey ------Claregalway B Team TBC
U-13 League Group 6TBCMenlough ------Claregalway TBC
U-13 League Group 8TBCClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Caltra TBC
Keogh Accountancy Junior B Football ChampionshipTBCClaregalway ------Corofin TBC

Sunday 20th May 2018
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Senior Football Championship - Group 15 30 PMTuam StadiumClaregalway 0-101-17Corofin Tommy Faherty (S)

Sunday 24th Jun 2018
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Senior Football Championship - Group 13 15 PMTuam StadiumSt. James' GAA 4-141-14Claregalway P.J. Rabbitte

Saturday 8th Sep 2018
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Senior Football Championship - Group 16 00 PMCorofin Claregalway 1-151-13Cortoon Shamrocks Frank Kinneen

Saturday 22nd Sep 2018
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Senior Football Championship - Group 13 30 PMClonburAn Cheathrú Rua 1-163-12Claregalway Brenadan Kinneavy

Friday 17th Jul 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 2 North Group 26 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team5-32-4Annaghdown David Staunton

Sunday 19th Jul 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Group 2 10 00 AMBarnaCLG Bhearna 0-39-8Claregalway Alan Carr
U-12 League Group 3 10 00 AMWestsideSt Michael's 6-57-8Claregalway B TeamNoel Barrett
U-12 League Group 1011 00 AMBarnaCLG Bhearna B Team0-43-9Claregalway C TeamAlan Carr
U-12 League Group 1111 00 AMWestsideSt Michael's B Team1-23-3Claregalway D Team TBC
U-12 League Group 1211 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway E Team4-91-4Tuam Stars C TeamTom Browne

Tuesday 21st Jul 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Division 1 North7 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 0-36-13Claregalway Tony Keating
U-14 Division 2 North Group 27 00 PMCreggAnnaghdown 9-90-9Claregalway B TeamMartin Collins
U-14 Division 3 West Group 27 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra B Team0-0CONCClaregalway B Team TBC
U-14 Division 5 West7 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree C Team1-65-4Claregalway D TeamCathal Mc Mahon

Friday 24th Jul 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 North6 30 PMBallinasloeBallinasloe GAA 0-93-14Claregalway Paul Quinn
U-16 Division 2 North Group 26 30 PMHeadfordHeadford 0-71-7Claregalway B TeamPeter Bane
U-16 Division 4 North6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team2-74-7Milltown TBC

Saturday 25th Jul 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Group 2 10 30 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 5-60-5Annaghdown John Brennan
U-12 League Group 3 10 30 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team2-110-10Oranmore-Maree B TeamMartin Collins
U-12 League Group 1011 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team3-91-2Annaghdown B TeamJohn Brennan
U-12 League Group 1111 30 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team2-05-5Oranmore-Maree D TeamMartin Collins
U-12 League Group 1212 00 PMCraughwellCraughwell GAA Club B Team3-102-1Claregalway E TeamSeamus Lawlor

Tuesday 28th Jul 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Division 1 North7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 2-71-7Corofin Austin O Connell
U-14 Division 2 North Group 27 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team4-44-10Headford Ciaran Harkin
U-14 Division 3 West Group 27 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team0-0CONCAn Fhairche - Clonbur TBC
U-14 Division 5 West7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team7-64-6Salthill-Knocknacarra C TeamPeter Bane

Sunday 2nd Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Group 3 10 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team2-93-4Salthill-Knocknacarra B TeamCiaran Harkin
U-12 League Group 1111 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team2-72-9Salthill-Knocknacarra D TeamCiaran Harkin
U-12 League Group 1211 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway E Team0-0CONCAnnaghdown C Team TBC
U-12 League Group 1012 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team0-73-3Oranmore-Maree C TeamPadraic Kelly

Tuesday 4th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Division 1 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars 0-0CONCClaregalway TBC
U-14 Division 3 West Group 27 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team0-0CONCOughterard TBC

Friday 7th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Group 126 15 PMBelclareCorofin C Team1-53-10Claregalway E Team TBC
U-16 Division 1 North6 30 PMCorofin GAA Pitch Corofin 1-63-14Claregalway Austin O Connell
U-16 Division 2 North Group 26 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B TeamCONC0-0Athenry Seán Glynn
U-14 Division 2 North Group 26 45 PMClaregalway LakeviewClaregalway B Team9-114-4Monivea-Abbey TBC
U-12 League Group 2 7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 1-123-6Oranmore-Maree TBC
U-16 Division 4 North7 45 PMCorofin GAA Pitch Corofin B Team0-610-8Claregalway C TeamAustin O Connell

Saturday 8th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Group 2 10 30 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 1-24-11Claregalway Ger Cahill
U-12 League Group 3 10 30 AMKillannin Community PitchKillannin 1-56-19Claregalway B Team TBC
U-12 League Group 1011 30 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra C Team0-54-6Claregalway C TeamGer Cahill
U-12 League Group 1111 30 AMKillannin Community PitchKillannin B Team2-49-8Claregalway D Team TBC

Tuesday 11th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Division 1 Cup7 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 3-61-8Claregalway TBC
U-14 Division 2 North Shield7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 6-71-10Kilconly Noel Finnegan
U-14 Division 3 West Cup7 00 PMClifdenClifden 8-151-8Claregalway C Team TBC

Wednesday 12th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Division 5 West7 00 PMBarnaCLG Bhearna B Team0-0CONCClaregalway D TeamJohn Brennan

Friday 14th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 North6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 2-152-5Caherlistrane John Brennan
U-16 Division 4 North6 30 PMTuam StarsTuam Stars B Team0-0CONCClaregalway C TeamNoel Finnegan
U-16 Division 2 North Cup6 30 PMMoniveaMonivea-Abbey 3-52-7Claregalway B TeamMartin Collins

Sunday 16th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Group 2 10 00 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 2-73-7Claregalway Frank Kinneen
U-12 League Group 3 10 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team3-91-9Clg Mícheál Breathnach Martin Collins
U-12 League Group 1011 00 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn B Team7-81-11Claregalway C TeamFrank Kinneen
U-12 League Group 1111 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team0-24-8Clg Mícheál Breathnach B TeamMartin Collins
U-12 League Group 1211 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway E Team1-63-3Loughrea Gaelic Football B TeamPeter Bane

Friday 21st Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 North6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 0-90-10Tuam Stars Tom Browne
U-16 Division 4 North6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team4-55-8St Gabriel's Noel Finnegan

Tuesday 25th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Division 2 North Shield7 00 PMMenloughMenlough 2-71-10Claregalway Paul Quinn

Wednesday 26th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor A Football Championship 7 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 2-130-12Northern Gaels Thomas Murphy

Sunday 30th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 Cup11 00 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 0-134-7Claregalway Ronan McNulty
U-12 Football League Finals11 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 1-92-6Oranmore-Maree Tom Browne
U-12 Football League Finals12 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team5-53-6CLG Bhearna B TeamTom Browne

Tuesday 1st Sep 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Football League Finals6 30 PMClaregalway KnockdoemoreOranmore-Maree B Team1-55-4Claregalway B TeamCathal Mc Mahon
U14 Division 5 Cup6 45 PMTuam StarsTuam Stars B Team2-61-4Claregalway D TeamP.J. Rabbitte
U-14 Division 2 North Shield6 45 PMClaregalway LakeviewClaregalway 3-141-11Menlough Thomas Murphy

Friday 4th Sep 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 Cup6 30 PMTuam StarsTuam Stars 0-113-15Claregalway Frank Kinneen
U-12 Football League Finals6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway E Team3-30-3Tuam Stars C TeamMichael Ryder

Saturday 5th Sep 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Football League Finals6 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team1-52-5St Michael's B TeamCiaran Harkin

Tuesday 8th Sep 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Football League Finals6 30 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 2-71-3Claregalway Cathal Mc Mahon

Wednesday 9th Sep 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor A Football Championship 6 30 PMCorofin Corofin 2-61-14Claregalway Austin O Connell

Wednesday 16th Sep 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor A Football Championship 6 45 PMCorofin Dunmore MacHales 1-102-8Claregalway Thomas Murphy

Saturday 26th Sep 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-13 League Group 54 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team2-62-11Mountbellew/Moylough Peter Bane
U-13 League Group 84 00 PMTuam StarsTuam Stars B Team------Claregalway D Team TBC
U-13 League Group :104 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway E Team4-75-8Salthill-Knocknacarra D TeamTom Browne
Minor A Football Championship 4 30 PMPearse StadiumSt Michael's 1-162-11Claregalway Ronan McNulty

Tuesday 29th Sep 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-13 League Group 17 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Caherlistrane Tommy Hynes

Sunday 4th Oct 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-15 League Group 111 00 AMCaherlistraneCaherlistrane 0-04-13Claregalway Tommy Hynes
U-15 League Group 311 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team6-130-5Menlough Seán Glynn
U-15 League Group 711 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team1-19-13St Michael's Paul Shaughnessy
U-15 League Group 811 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team1-112-8Northern Gaels Martin Collins

Tuesday 8th Jun 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-13 Football Division 2 West7 00 PMCappagh ParkSalthill-Knocknacarra B Team0-54-5Claregalway B TeamJp Moore
U-13 Football Division 3 North7 00 PMCaltra PitchCaltra 1-73-6Claregalway C TeamJohn Fahy
U-13 Football Division 4 A7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team1-25-17Athenry B TeamCiaran Harkin

Wednesday 9th Jun 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Sweeney Oil U17 A North Championship 7 30 PMClaregalway LakeviewClaregalway 1-141-3Tuam Stars Austin O Connell

Friday 11th Jun 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-15 Football Division 17 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 2-84-14Claregalway Christopher Ryan
U-15 Football Division 3 West7 00 PMAn SpidealAn Spidéal 2-44-13Claregalway B Team TBC
U-15 Football Division 47 00 PMKilconnellSt Gabriel's CONC0-0Claregalway C Team TBC
U-15 Football Division 57 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team4-142-0Kinvara B TeamPaul Shaughnessy
U-13 Football Division 1 West7 00 PMAthenryAthenry 4-67-6Claregalway David Staunton
Keogh Accountancy Junior B Championship North 8 00 PMMenloughMenlough 1-72-11Claregalway Seamus Lawlor

Saturday 12th Jun 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Keogh Accountancy Junior C Championship North - Group A6 30 PMBarnaderg Killererin 3-71-9Claregalway Martin Collins

Tuesday 15th Jun 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-13 Football Division 1 West7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 5-84-10Salthill-Knocknacarra Tom Browne
U-13 Football Division 2 West7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team5-91-9Clifden Ciaran Harkin
U-13 Football Division 3 North7 00 PMLoughreaLoughrea Gaelic Football 4-110-6Claregalway C TeamPaul Quinn

Wednesday 16th Jun 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Sweeney Oil U17 A North Championship 7 30 PMDunmoreDunmore MacHales 0-63-10Claregalway Richard Mc Nicholas

Friday 18th Jun 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-15 Football Division 16 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 1-71-14Oranmore-Maree Tom Browne
U-15 Football Division 46 30 PMPadraig Pearses GAA GroundPadraig Pearses 4-46-6Claregalway C TeamSeamus Lawlor
U-15 Football Division 3 West7 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway B Team10-232-9Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh TBC
U-15 Football Division 57 00 PMHeadfordHeadford B Team1-100-5Claregalway D Team TBC

Sunday 20th Jun 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Football Group 910 00 AMOranmoreOranmore-Maree C Team3-53-14Claregalway C Team TBC
U-12 Football Group 1110 00 AMClaregalway LakeviewClaregalway E Team0-13-13Tuam Stars C TeamPeter Bane
Group 211 00 AMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 1-70-12Claregalway Liam Ó Conghaile
Group 611 00 AMBrownesgroveCortoon Shamrocks 7-82-6Claregalway D TeamCharlie Ward
Sweeney Oil U17 A North Championship 12 00 PMCorofin Corofin 3-72-18Claregalway Thomas Murphy
Sweeney Oil U17 B North Championship - Group A12 30 PMClaregalway LakeviewClaregalway 1-90-5Kilkerrin/Clonberne/Killererin Martin Collins

Tuesday 22nd Jun 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-13 Football Division 1 West7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 1-63-11Oranmore-Maree Ciaran Harkin
U-13 Football Division 2 West7 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 2-92-5Claregalway B TeamMairtín O Curraoin (coilím)
U-13 Football Division 3 North7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team2-30-7Kilkerrin/Clonberne/Killererin Tom Browne
U-13 Football Division 4 A7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team3-64-12St Brendan's Charlie Ward

Wednesday 23rd Jun 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Sweeney Oil U19 A North Championship 7 30 PMMoniveaMonivea-Abbey 0-151-14Claregalway Anthony Coyne

Friday 25th Jun 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-15 Football Division 16 15 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 1-72-17Tuam Stars Tom Browne
U-15 Football Division 3 West6 15 PMClonburNaomh Pádraig, An Fháirche 2-33-19Claregalway B TeamPeter Bane
U-15 Football Division 46 15 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks 10-90-5Claregalway C TeamSean Lyons
U-15 Football Division 56 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team0-0CONCSalthill-Knocknacarra C TeamGer Cahill
Bon Secours Division 2A League8 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 0-91-10Monivea-Abbey P.J. Rabbitte
Keogh Accountancy Junior C Championship North - Group A8 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 1-81-13Cortoon Shamrocks Anthony Coyne

Saturday 26th Jun 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 5 League - West 6 00 PMLetterfrackRenvyle 0-132-14Claregalway Mairtin O Mainin

Sunday 27th Jun 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Keogh Accountancy Junior B Championship North 3 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 4-122-11Corofin Charlie Ward

Tuesday 29th Jun 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-13 Football Division 1 West7 00 PMPáirc na bhForbachaBearna-Na Forbacha 0-212-7Claregalway Ger Cahill
U-13 Football Division 2 West7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team1-82-12Oughterard P.J. Rabbitte
U-13 Football Division 3 North7 00 PMKilconlyKilconly 0-29-7Claregalway C TeamCharlie Ward
U-13 Football Division 4 A7 00 PMTuam StarsTuam Stars B Team2-102-10Claregalway D TeamPadraic Kelly

Wednesday 30th Jun 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Sweeney Oil U19 A North Championship 7 30 PMClaregalway LakeviewClaregalway 1-110-12Tuam Stars Austin O Connell

Friday 2nd Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-15 Football Division 16 15 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 4-152-9Claregalway Christopher Ryan
U-15 Football Division 3 West6 15 PMKillannin Community PitchKillannin 3-67-9Claregalway B TeamAlan Carr
U-15 Football Division 46 15 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team2-103-14Ballinasloe GAA TBC
U-15 Football Division 56 30 PMCorofin GAA Pitch Corofin B Team5-54-7Claregalway D TeamTom Browne
Sweeney Oil U17 B North Championship - Group A8 00 PMAthenryAthenry 1-91-6Claregalway Martin Collins

Sunday 4th Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Group 310 00 AMClaregalway LakeviewClaregalway B Team1-64-4Oranmore-Maree B TeamPeter Bane
U-12 Football Group 910 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team3-36-6Corofin B Team TBC
U-12 Football Group 1110 00 AMCorofin GAA Pitch Corofin C Team7-84-5Claregalway E TeamTom Browne
Group 211 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 0-50-4Oranmore-Maree TBC
Group 611 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team0-45-7Caltra Peter Bane
Sweeney Oil U17 A North Championship 11 30 AMClaregalway LakeviewClaregalway 4-192-3Caherlistrane Richard Mc Nicholas

Tuesday 6th Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-13 Football Division 1 West7 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 0-73-7Claregalway Frank Kinneen
U-13 Football Division 3 North7 00 PMKinvaraKinvara 0-30-10Claregalway C TeamPaddy Ó Griofa
U-13 Football Division 4 A7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team------Corofin B TeamPaul Shaughnessy

Thursday 8th Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 5 League - West 8 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 0-130-7St. James' GAA Richard Mc Nicholas

Friday 9th Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-15 Football Division 16 15 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 1-133-9Annaghdown David Staunton
U-15 Football Division 3 West6 15 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team0-0CONCOughterard TBC
U-15 Football Division 46 15 PMClaregalway LakeviewClaregalway C Team8-32-5Oranmore-Maree C TeamFrank Kinneen
U-13 Football Division 2 West7 00 PMMervueSt. James' GAA 2-55-9Claregalway B Team TBC
U-15 Football Division 57 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team8-146-6Annaghdown B TeamDavid Staunton
Keogh Accountancy Junior B Championship North 8 00 PMWilliamstownWilliamstown 3-134-11Claregalway Gerry Daly

Saturday 10th Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Keogh Accountancy Junior C Championship North - Group A7 00 PMMilltownMilltown 1-51-13Claregalway TBC

Sunday 11th Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Bon Secours Division 2A League12 30 PMCaherlistraneCaherlistrane 2-153-7Claregalway Thomas Murphy

Tuesday 13th Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-13 Football Division 2 West7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team3-93-9Clg Mícheál Breathnach John Devlin
U-13 Football Division 3 North8 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team6-72-6Northern Gaels John Devlin
U-13 Football Division 4 Shield8 00 PMCraughwellCraughwell GAA Club B Team0-61-7Claregalway D TeamTom Browne

Thursday 15th Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Sweeney Oil U19 A North Championship 7 30 PMClaregalway LakeviewClaregalway 1-70-11Corofin Anthony Coyne

Friday 16th Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-15 Football Division 16 15 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 3-54-8Claregalway Muiris Mac Gearailt
U-15 Football Division 3 West6 15 PMClaregalway B Team------Bye TBC
U-15 Football Division 46 15 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team2-36-18St Brendan's Padraic Kelly
U-15 Football Division 56 15 PMClaregalway D Team------BYE TBC

Sunday 18th Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Football Group 910 00 AMCreggAnnaghdown B Team1-35-5Claregalway C Team TBC
U-12 Football Group 1110 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway E TeamCONC0-0Caherlistrane B Team TBC
Group 211 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 1-100-4Salthill-Knocknacarra TBC
Group 311 00 AMLoughreaLoughrea Gaelic Football 3-50-6Claregalway B Team TBC
Group 611 00 AMMilltown GAAMilltown 6-116-3Claregalway D Team TBC

Tuesday 20th Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-13 Football Division 4 Shield7 00 PMBallygarSt Brendan's 5-92-5Claregalway D TeamP.J. Rabbitte
U-13 Football Division 2 West7 00 PMKillannin Community PitchKillannin 1-102-6Claregalway B TeamFrank Kinneen
U-13 Football Division 3 North7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team4-73-3Mountbellew/Moylough Thomas Murphy
U-13 Football Division 1 Cup7 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 1-93-11Claregalway Tom Browne

Thursday 22nd Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Bon Secours Division 2A League7 45 PMCreggAnnaghdown 1-101-10Claregalway Anthony Coyne

Friday 23rd Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-15 Football Division 16 15 PMCorofin GAA Pitch Corofin 2-51-5Claregalway P.J. Rabbitte
U-15 Football Division 3 West6 15 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team7-172-8Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir Padraic Kelly
U-15 Football Division 46 15 PMTuam StarsTuam Stars B Team4-101-5Claregalway C Team TBC
U-15 Football Division 56 15 PMMoniveaMonivea-Abbey B Team5-94-10Claregalway D TeamOdhran Loughrey
Keogh Accountancy Junior B Championship North 8 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 2-100-11Kilconly Padraic Kelly

Saturday 24th Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 5 League - West 5 30 PMMaigh CuilinnMaigh Cuilinn 1-53-10Claregalway Muiris Mac Gearailt
Keogh Accountancy Junior C Championship North - Group A6 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 3-130-10Glinsk Frank Kinneen

Tuesday 27th Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-13 Football Division 3 Cup7 00 PMWestsideSt Michael's 2-82-4Claregalway Frank Kinneen

Wednesday 28th Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Keogh Accountancy Junior B Championship North 7 45 PMHeadfordHeadford 1-120-17Claregalway Gerald Anthony Lohan
Keogh Accountancy Junior C Championship North - Group A7 45 PMGlenamaddyGlenamaddy 2-132-11Claregalway Charlie Ward

Thursday 29th Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Football Group 1110 00 AMCrestwoodFr Griffins Éire Óg 4-25-9Claregalway E Team TBC

Friday 30th Jul 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-15 Division 3 7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team2-122-5Menlough Charlie Ward
U-13 Football Division 1 Cup7 15 PMTuam StadiumClaregalway 4-93-6Oranmore-Maree Tom Ryder

Sunday 1st Aug 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Group 310 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B TeamCONC0-0Craughwell GAA Club Tom Browne
U-12 Football Group 910 00 AMLoughreaLoughrea Gaelic Football B Team2-24-7Claregalway C Team TBC
Group 211 00 AMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 0-11-8Claregalway Ger Cahill
Group 611 00 AMClaregalway LakeviewClaregalway D Team0-59-9St Brendan's Tom Browne

Monday 2nd Aug 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-15 Division 5 Finals7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey B Team------Claregalway D TeamJohn Fahy

Friday 6th Aug 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Keogh Accountancy Junior B Championship North 7 45 PMClaregalway LakeviewClaregalway 2-131-2Dunmore MacHales Gerald Anthony Lohan

Saturday 7th Aug 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Bon Secours Football League Play-Offs4 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 1-140-13Claregalway Muiris Mac Gearailt

Monday 9th Aug 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Keogh Accountancy Junior C Championship North - Group A7 30 PMClaregalway LakeviewClaregalway 1-121-11Fr Griffins Éire Óg Gerald Anthony Lohan

Wednesday 11th Aug 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Sweeney Oil U17 B North Championship - Group A7 00 PMCreggAnnaghdown 2-82-6Claregalway Austin O Connell
Sweeney Oil U17 A North Championship 7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 1-76-12Claregalway Padraic Kelly

Sunday 15th Aug 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Football Group 910 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team0-0CONCKinvara B TeamTom Browne
Group 211 00 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 1-42-12Claregalway Frank Kinneen
Group 311 00 AMAthenryAthenry 2-81-6Claregalway B Team TBC
Group 611 00 AMOranmore-MareeOranmore-Maree D Team0-0CONCClaregalway D Team TBC
U-15 Division 3 1 30 PMTuam StadiumMonivea-Abbey 1-81-10Claregalway B TeamTony Keating

Friday 20th Aug 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Keogh Accountancy Junior C Championship North - Group A7 30 PMClaregalway LakeviewClaregalway 4-82-9Caherlistrane Charlie Ward

Saturday 21st Aug 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Bon Secours Football League Play-Offs6 15 PMTuam StadiumMonivea-Abbey 0-92-14Claregalway James Molloy

Monday 23rd Aug 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Keogh Accountancy Junior B Championship North 7 30 PMClaregalway LakeviewClaregalway 0-0CONCAnnaghdown Gerry Daly

Tuesday 24th Aug 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 5 League - West 7 15 PMClaregalway LakeviewClaregalway 1-131-10CLG Bhearna Ger Cahill

Wednesday 25th Aug 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Sweeney Oil U19 A North Championship 7 00 PMCaltra PitchCaltra 0-172-11Claregalway Gearoid O Conamha

Friday 27th Aug 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Niall McGinn Cup Roinn A7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 0-61-5Corofin Anthony Coyne
Coiste Peil Cup Roinn A7 45 PMHeadfordHeadford B Team2-91-3Claregalway C TeamTony Keating

Saturday 28th Aug 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Niall McGinn Cup Roinn A11 00 AMCorofin Tuam Stars 0-81-4Claregalway Anthony Coyne
Tommy Kelly Cup Roinn D11 45 AMMervueSt Michael's 3-61-9Claregalway B TeamNoel Barrett
Coiste Peil Cup Roinn A11 45 AMClaregalway LakeviewClaregalway C Team2-11-4Salthill-Knocknacarra B TeamOdhran Loughrey
Niall McGinn Cup Roinn A12 30 PMCorofin Claregalway 3-84-2Annaghdown Tommy Hynes
Tommy Kelly Cup Roinn D12 30 PMMervueClaregalway B Team0-31-5St. James' GAA Noel Barrett
Coiste Peil Cup Roinn A12 30 PMClaregalway LakeviewClaregalway C Team2-32-4CLG Bhearna B TeamOdhran Loughrey

Tuesday 31st Aug 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Football League Finals7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 0-55-5Clg Mícheál Breathnach Martin Collins

Friday 3rd Sep 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Football League Group 1 A7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 8-102-6Salthill-Knocknacarra Tom Browne
U-16 Football League Group 3 B7 00 PMKinvaraKinvara 5-142-6Claregalway B TeamPaddy Ó Griofa

Saturday 4th Sep 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 36 00 PMPearse StadiumMaigh Cuilinn 2-131-15Claregalway James Molloy

Tuesday 7th Sep 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Football League Group 4 A6 00 PMOranmoreOranmore-Maree B Team2-38-9Claregalway B TeamGer Cahill
U-14 Football Group 1 A7 00 PMHeadfordHeadford 2-73-13Claregalway Tom Browne
U-14 Football League Group 5 B7 00 PMKilconlyKilconly ------Claregalway C Team TBC
U-14 Football League Group 6 B7 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin B Team1-37-27Claregalway D TeamPeter Bane

Wednesday 8th Sep 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Sweeney Oil U19 A North Championship 6 45 PMClaregalway LakeviewClaregalway 2-53-12Dunmore MacHales Martin Flaherty

Thursday 9th Sep 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Football League Finals6 30 PMCorofin GAA Pitch Corofin C Team3-71-3Claregalway E TeamPat Hansberry

Friday 10th Sep 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Football League Group 1 A7 00 PMKillannin Community PitchKillannin ------Claregalway TBC
U-16 Football League Group 3 B7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team------Headford TBC

Saturday 11th Sep 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Sweeney Oil U17 A Football Championship 3 00 PMTuam StadiumClaregalway 6-81-12Tuam Stars Austin O Connell

Sunday 12th Sep 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Football League Finals11 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team------Kinvara B Team TBC
Sweeney Oil U17 B Football Championship12 00 PMKinvaraKinvara 2-73-11Claregalway Paddy Ó Griofa

Tuesday 14th Sep 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Football Group 1 A6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 5-62-5Caherlistrane Martin Collins
U-14 Football League Group 5 B6 30 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks 6-125-5Claregalway C TeamNoel Finnegan
U-14 Football League Group 6 B6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team3-71-2Monivea-Abbey B TeamPaul keane
U-14 Football League Group 4 A7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team11-102-9Salthill-Knocknacarra B TeamCiaran Harkin
Keogh Accountancy Junior Championship North - Group A7 45 PMClaregalway LakeviewClaregalway 0-102-5Caherlistrane Richard Mc Nicholas

Friday 17th Sep 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Football League Group 3 B6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team3-121-10Oranmore-Maree B TeamDiarmuid Griffith
U-16 Football League Group 1 A7 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------Claregalway TBC

Saturday 18th Sep 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 33 30 PMThe PriarieClaregalway 2-102-7An Cheathrú Rua Martin Flaherty
Keogh Accountancy Junior C Football League/Shield6 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 4-62-9St Gabriel's Pat Hansberry

Tuesday 21st Sep 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Football Group 1 A6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 4-131-1Craughwell GAA Club Ciaran Harkin
U-14 Football League Group 4 A6 30 PMWestsideSt Michael's 7-125-7Claregalway B TeamNoel Barrett
U-14 Football League Group 5 B6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team5-155-5St Brendan's John Devlin
U-14 Football League Group 6 B6 30 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra D Team0-55-16Claregalway D TeamFrank Kinneen

Wednesday 22nd Sep 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Sweeney Oil U19 A Football Championship 7 30 PMCorofin Corofin ------Claregalway Thomas Murphy

Sunday 26th Sep 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Keogh Accountancy Junior Championship North - Group A12 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne ------Claregalway John Fahy
Sweeney Oil U17 B Football Championship12 00 PMCreggAnnaghdown ------Claregalway Padraic Kelly

2021-10-02 - 2021-10-03
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 3TBCAnnaghdown ------Claregalway TBC
Keogh Accountancy Junior Championship North - Group ATBCClaregalway LakeviewClaregalway ------Corofin TBC

Tuesday 5th Oct 2021
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Football League Group 6 B6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team------Caherlistrane B Team TBC