Mon 10th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 16A Cup6 30 PMTurloughmoreTurloughmore ------Oranmore-Maree James Lundon
Under 16A Shield6 30 PMCraughwellCraughwell GAA Club ------Castlegar Cathal Mc Mahon
Under 16A1 Cup6 30 PMCois Fharraige ------Loughrea Alan Kelly
Under 16B Cup6 30 PMMullagh-Kiltormer ------Athenry Liam Gordon
Under 16B Shield6 30 PMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy ------Gort Inse Guaire Stephen Doyle
Under 16B1 Cup6 30 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------Padraig Pearses John Keane
Under 16B1 Shield6 30 PMSt ThomasSt Thomas ------Meelick-Eyrecourt Kevin Egan
Under 16C Cup6 30 PMTonabrockyRahoon-Newcastle ------Killimor Paul Fahy
Under 16A Cup6 30 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry ------Clarinbridge Brian Keon
Under 16A Shield6 30 PMKilnadeema PitchKilnadeema-Leitrim ------Killimordaly Peter Murphy
Under 16A1 Cup6 30 PMSkehana-Mountbellew/Moylough ------Michael Cusacks David Staunton
Under 16A1 Shield6 30 PMNew InnSarsfields ------Sylane Gerry Hurley
Under 16B Cup6 30 PMKinvaraKinvara ------Carnmore Karol Collins
Under 16B1 Cup6 30 PMKilconieronKilconieron GAA ------Ardrahan Pat Burke
Under 16B1 Shield6 30 PMBallyloughaneLiam Mellows ------Four Roads Ronan Stankard
Junior Championship North - Group A7 00 PMCaherlistraneCaherlistrane ------Claregalway Martin Collins
Minor C West Championship7 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur ------Salthill-Knocknacarra Pádraig Mac Donncha
Under 12 Group 77 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Carnmore Pascal Sheehan
Under 12 Group 47 00 PMPáirc na bhForbachaCois Fharraige ------Sylane Pat Brennan
U-14 Division 5 North7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey B Team------Headford B Team
Under 16A1 Shield7 00 PMTommy Larkins ParkTommy Larkins ------Ballinderreen Pakie Muldoon
Under 16C Shield7 00 PMPortumnaPortumna ------Clg Mícheál Breathnach Noel Quinn
Under 16C Cup7 00 PMCappataggleCappataggle ------Salthill-Knocknacarra Tomas Lally
Junior C1 Hurling Championship Group 47 45 PMPáirc Maigh CuilinnMoycullen Iománíocht ------An Spidéal Murt Ó Cualáin
Under 12 group 108 00 PMCois Fharraige ------Sylane Pat Brennan
        
Tue 11th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Division 4 Cup7 00 PMCaltra PitchCaltra ------Kilkerrin/Clonberne/Killererin John Cahill
U-14 Division 4 Cup7 00 PMSt Gabriel's ------Padraig Pearses
Junior C1 Hurling Championship Group17 00 PMClontuskertKillimor ------Tommy Larkins
Junior C1 Hurling Championship Group17 00 PMCappataggleCappataggle ------Tynagh Abbey Duniry Gerry Hurley
U-14 Division 5 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars B Team------Corofin B TeamTom Ryder
U-14 Division 1 Cup7 00 PMTuam StarsTuam Stars ------Maigh Cuilinn
U-14 Division 1 Cup7 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Claregalway
U-14 Division 1 Shield7 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin ------Salthill-Knocknacarra
U-14 Division 1 Shield7 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna ------Caherlistrane
U-14 Division 2 North Cup7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------Headford Padraic Kelly
U-14 Division 2 North Cup7 00 PMCreggAnnaghdown ------Dunmore MacHales
U-14 Division 2 North Shield7 00 PMMenloughMenlough ------Monivea-Abbey Seamus Lawlor
U-14 Division 2 North Shield7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Kilconly
U-14 Division 2 West Cup7 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua ------Oranmore-Maree
U-14 Division 2 West Cup7 00 PMMervueSt. James' GAA ------Clg Mícheál Breathnach Martin Collins
U-14 Division 2 West Shield7 00 PMAn SpidealAn Spidéal ------St Michael's Muiris Mac Gearailt
U-14 Division 2 West Shield7 00 PMKinvaraKinvara ------Killannin Cathal Mc Mahon
U-14 Division 3 North Cup7 00 PMAthenryAthenry ------Northern Gaels Gerry Moore
U-14 Division 3 North Cup7 00 PMMilltown GAAMilltown ------Craughwell GAA Club Tony Keating
U-14 Division 3 North Shield7 00 PMLoughreaLoughrea Gaelic Football ------St Brendan's Paul Quinn
U-14 Division 3 North Shield7 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks ------Ballinasloe GAA Tommy Hynes
U-14 Division 3 West Cup7 00 PMClifdenClifden ------Claregalway B Team
U-14 Division 3 West Cup7 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra B Team------Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir
        
Wed 12th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor B1 Hurling Championship Group 47 00 PMBallinderreenBallinderreen ------Meelick-Eyrecourt Kevin Egan
Minor A West Championship - Group A7 00 PMMaigh CuilinnMaigh Cuilinn ------CLG Bhearna Christopher Ryan
Minor A West Championship - Group B7 00 PMOranmoreOranmore-Maree ------Salthill-Knocknacarra Ger Cahill
Minor B West Championship - Group A7 00 PMLeitir MóirCumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir ------Clifden Tommy Faherty (S)
Minor B West Championship - Group B7 00 PMCarnaCárna-Caiseal/Na Piarsaigh ------An Spidéal Muiris Mac Gearailt
Minor C West Championship7 00 PMKillanninKillannin ------An Cheathrú Rua Mairtín O Curraoin (coilím)
Minor A North Championship - Group A7 00 PMCaltra PitchCaltra ------Claregalway Gerry Daly
Minor A North Championship - Group B7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey ------Corofin Padraic Kelly
Minor C North Championship7 00 PMMilltownMilltown ------Headford Tony Keating
Minor C North Championship7 00 PMBallymacwardMenlough ------Cortoon Shamrocks Martin Collins
Minor B North Championship - Group A7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------St Gabriel's Sean Lyons
Minor B North Championship - Group A7 00 PMCreggAnnaghdown ------Tuam Stars John Devlin
Minor B North Championship - Group B7 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA ------Loughrea P.J. Rabbitte
Minor B North Championship - Group B7 00 PMKilconlyKilconly ------Caherlistrane Gerald Anthony Lohan
        
Thu 13th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U14 A Cup6 30 PMAthenryAthenry ------Oranmore-Maree
Under 14 A Shield6 30 PMTurloughmoreTurloughmore ------Sarsfields
U14 A1 Cup6 30 PMKilconieronKilconieron GAA ------Craughwell GAA Club
U14 B Cup6 30 PMMullaghMullagh-Kiltormer ------Killimordaly
U14 B1 Cup6 30 PMBallinderreenBallinderreen ------Ballinasloe GAA
Under 14 A1 Shield6 30 PMGort GAA GroundsGort Inse Guaire ------Michael Cusacks
U14 C Cup6 30 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach ------Cappataggle
Under 14B Shield6 30 PMPadraig Pearses GAA GroundPadraig Pearses ------Ardrahan
U14 B1 Shield6 30 PMBallyloughaneLiam Mellows ------Tommy Larkins
Under 14 C Shield6 30 PMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy ------Meelick-Eyrecourt
U14 C1 Cup6 30 PMTurloughmoreTurloughmore ------Athenry
U14 C1 6 30 PMCreggAnnaghdown ------Castlegar
U14 A Cup6 30 PMClarinbridgeClarinbridge ------Castlegar
Under 14 A Shield6 30 PMKinvaraKinvara ------Carnmore
U14 A1 Cup6 30 PMSt Brendan's LoughreaLoughrea ------Annaghdown
U14 B Cup6 30 PMAhascraghCLG Ath Eascrach/Fothaine ------Portumna
U14 C Cup6 30 PMSylaneSylane ------Four Roads
Under 14 A1 Shield6 30 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------Tynagh Abbey Duniry
Under 14B Shield6 30 PMKilnadeema PitchKilnadeema-Leitrim ------St Thomas
U14 B1 Shield6 30 PMBallygar GAA PitchBallygar HC ------Salthill-Knocknacarra
Under 14 C Shield6 30 PMKillimorKillimor ------Cois Fharraige
U14 B1 Cup6 30 PMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough ------Rahoon-Newcastle
U14 C1 Cup6 30 PMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Tuam Hurling
U14 C1 6 30 PMClarinbridgeClarinbridge ------Sylane
        
Fri 14th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 North6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Caherlistrane
U-16 Division 1 North6 30 PMTuam StarsTuam Stars ------Corofin Tom Ryder
U-16 Division 1 West6 30 PMKillannin Community PitchKillannin ------Salthill-Knocknacarra Frank Kinneen
U-16 Division 1 West6 30 PMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Maigh Cuilinn Ronan McNulty
U-16 Division 4 North6 30 PMTuam StarsTuam Stars B Team------Claregalway C Team
U-16 Division 4 North6 30 PMCorofin GAA Pitch Corofin B Team------Milltown
U-16 Division 4 West6 30 PMCarnaCárna-Caiseal/Na Piarsaigh ------An Fhairche - Clonbur
U-16 Division 4 West6 30 PMKillannin Community PitchKillannin B Team------Oranmore-Maree B Team
Junior A Championship North - Group B7 00 PMMilltownMilltown ------Caltra Austin O Connell
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group A7 00 PMTuam StadiumGlenamaddy ------Kilconly Muiris Mac Gearailt
Junior Championship North - Group A7 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway ------St Brendan's John Devlin
Junior Championship North - Group B7 00 PMAthenryAthenry ------Ballinasloe GAA Gerry Moore
Junior Championship North - Group B7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------Corofin Tony Keating
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 17 00 PMPearse StadiumCLG Bhearna ------Salthill-Knocknacarra Gearoid O Conamha
Junior A Hurling Championship Group 17 00 PMClonfertMeelick-Eyrecourt ------Tynagh Abbey Duniry
Junior A Championship West - Group A7 30 PMRos MucNa Piarsaigh ------Oughterard
Junior Championship North - Group A7 30 PMClonberneKilkerrin-Clonberne ------Caherlistrane Padraic Kelly
        
Sat 15th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 12 Group 110 00 AMCastlegar PitchCastlegar ------Craughwell GAA Club Sean Byrne
Under 12 Group 110 00 AMTurloughmoreTurloughmore ------Carnmore
Under 12 Group 110 00 AMAthenryAthenry ------Oranmore-Maree
Under 12 Group 110 00 AMClarinbridgeClarinbridge ------Maigh Cuilinn
Under 12 Group 210 00 AMBallinasloeBallinasloe GAA ------Loughrea
Under 12 Group 210 00 AMKilconieronKilconieron GAA ------Gort Inse Guaire James Lundon
Under 12 Group 210 00 AMNew InnSarsfields ------Michael Cusacks
Under 12 Group 210 00 AMKinvaraKinvara ------Portumna
Under 12 Group 310 00 AMTommy Larkins ParkTommy Larkins ------Ballinderreen
Under 12 Group 310 00 AMKillimordalyKillimordaly ------St Thomas
Under 12 Group 310 00 AMMullaghMullagh-Kiltormer ------Padraig Pearses David Cunningham
Under 12 Group 310 00 AMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra ------Liam Mellows
Under 12 Group 610 00 AMMeelick-EyrecourtCappataggle ------Meelick-Eyrecourt Brian Keon
Under 12 Group 610 00 AMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine ------Four Roads
Under 12 Group 410 00 AMSylaneSylane ------Ardrahan
Under 12 Group 410 00 AMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry ------Cois Fharraige
Under 12 Group 410 00 AMTonabrockyRahoon-Newcastle ------Clg Mícheál Breathnach Conor Quinlan
Under 12 Group 510 00 AMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy ------Roscommon Gaels Tomas Lally
Under 12 Group 510 00 AMCreggAnnaghdown ------Ballygar HC
Under 12 Group 510 00 AMMountbellewSkehana-Mountbellew/Moylough ------Tuam Hurling
Under 12 Group 911 00 AMKillimordalyKillimordaly ------Oranmore-Maree
Under 12 Group 911 00 AMAthenryAthenry ------Padraig Pearses
Under 12 Group 811 00 AMBallinasloeBallinasloe GAA ------Loughrea
Under 12 Group 811 00 AMCarnmore GAA Club Carnmore ------Gort Inse Guaire
Under 12 Group 811 00 AMNew InnSarsfields ------Turloughmore
Under 12 group 1011 00 AMSylaneSylane ------Oranmore-Maree
Under 12 group 1011 00 AMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry ------Cois Fharraige Micheal Kelly
Under 12 group 1011 00 AMTonabrockyRahoon-Newcastle ------Clg Mícheál Breathnach Conor Quinlan
Under 12 Group 712 00 PMCastlegar PitchCastlegar ------Craughwell GAA Club Sean Byrne
Under 12 Group 712 00 PMTurloughmoreTurloughmore ------Carnmore
Under 12 Group 712 00 PMAthenryAthenry ------Oranmore-Maree
Under 12 Group 712 00 PMClarinbridgeClarinbridge ------Maigh Cuilinn
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group D2 30 PMTuam StadiumMenlough ------Dunmore MacHales P.J. Rabbitte
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 13 30 PMPearse StadiumSt Michael's ------An Spidéal Mairtin Flaherty
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group A5 00 PMOughterardOranmore-Maree ------Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group B5 00 PMDuggan Park St Gabriel's ------Killererin Noel Dempsey
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group C5 00 PMClonburHeadford ------CLG Cárna-Caiseal Gerry Daly
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group C5 30 PMTuam StadiumCaltra ------Cortoon Shamrocks Shane Hehir
Junior A Championship North - Group A6 00 PMBallymacwardPadraig Pearses ------Monivea-Abbey Pat Hansberry
Junior A Championship North - Group B6 00 PMGlinsk G.A.A.PitchGlinsk ------Tuam Stars Sean Lyons
Junior B Hurling Championship Group 36 00 PMKinvaraKinvara ------Kilnadeema-Leitrim
Junior B Hurling Championship Group 46 00 PMNew InnSarsfields ------Kilconieron GAA
Junior C1 Hurling Championship Group16 00 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry ------Killimor
Junior C Hurling Championship Group 36 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Meelick-Eyrecourt
Junior C Hurling Championship Group 46 00 PMCraughwellCraughwell GAA Club ------Kilbeacanty
Junior A Hurling Championship Group 16 00 PMSt ThomasSt Thomas ------Ballinderreen
Junior Championship West - Group A6 30 PMKillanninKillannin ------Fr Griffins Éire Óg Noel Cummins
Junior Championship West - Group B6 30 PMMervueSt. James' GAA ------An Fhairche - Clonbur
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 26 30 PMPearse StadiumAnnaghdown ------Maigh Cuilinn Frank Kinneen
        
Sun 16th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Group 1 10 00 AMHeadfordHeadford ------Tuam Stars
U-12 League Group 1 10 00 AMMoniveaMonivea-Abbey ------Caherlistrane
U-12 League Group 2 10 00 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------Claregalway
U-12 League Group 2 10 00 AMBarnaCLG Bhearna ------Oranmore-Maree
U-12 League Group 2 10 00 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------Annaghdown
U-12 League Group 3 10 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team------Clg Mícheál Breathnach
U-12 League Group 3 10 00 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra B Team------Killannin
U-12 League Group 3 10 00 AMWestsideSt Michael's ------Oranmore-Maree B Team
U-12 League Group 610 00 AMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua ------Clifden
Junior C1 Hurling Championship Group111 00 AMLeitrim Community CentreKilnadeema-Leitrim ------Cappataggle
Junior C1 Hurling Championship Group 211 00 AMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine ------Skehana-Mountbellew/Moylough
Junior C1 Hurling Championship Group 211 00 AMTuamTuam Hurling ------Ballygar HC
Junior C1 Hurling Championship Group 311 00 AMTurloughmoreTurloughmore ------St Thomas
Junior C1 Hurling Championship Group 311 00 AMBallinderreenBallinderreen ------Athenry
Junior C1 Hurling Championship Group 411 00 AMAn SpidealAn Spidéal ------Salthill-Knocknacarra
Junior C1 Hurling Championship Group 411 00 AMPáirc na bhForbachaBearna-Na Forbacha ------Moycullen Iománíocht
U-12 League Group 411 00 AMBrownesgroveCortoon Shamrocks ------Dunmore MacHales
U-12 League Group 411 00 AMKilconlyKilconly ------Milltown
U-12 League Group 411 00 AMClonberneKilkerrin-Clonberne ------Killererin
U-12 League Group 511 00 AMKinvaraKinvara ------Padraig Pearses
U-12 League Group 511 00 AMLoughreaLoughrea Gaelic Football ------Athenry
U-12 League Group 711 00 AMMenloughMenlough ------St Brendan's
U-12 League Group 711 00 AMGlenamaddyNorthern Gaels ------Caltra
U-12 League Group 711 00 AMKilconnellSt Gabriel's ------Mountbellew/Moylough
U-12 League Group 911 00 AMAthenryAthenry B Team------Corofin B Team
U-12 League Group 911 00 AMMoniveaMonivea-Abbey B Team------Caherlistrane B Team
U-12 League Group 1011 00 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn B Team------Claregalway C Team
U-12 League Group 1011 00 AMBarnaCLG Bhearna B Team------Oranmore-Maree C Team
U-12 League Group 1011 00 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra C Team------Annaghdown B Team
U-12 League Group 611 00 AMAn SpidealAn Spidéal ------St. James' GAA
U-12 League Group 611 00 AMOughterardOughterard ------Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh
U-12 League Group 1211 00 AMCraughwellCraughwell GAA Club B Team------Tuam Stars C Team
U-12 League Group 1211 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway E Team------Loughrea Gaelic Football B Team
U-12 League Group 1211 00 AMCreggAnnaghdown C Team------Corofin C Team
U-12 League Group 811 00 AMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua B Team------Renvyle
U-12 League Group 811 00 AMCaherlistraneCaherlistrane C Team------Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir
U-12 League Group 1111 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team------Clg Mícheál Breathnach B Team
U-12 League Group 1111 00 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra D Team------Killannin B Team
U-12 League Group 1111 00 AMSt Michael'sSt Michael's B Team------Oranmore-Maree D Team
U-12 League Group 911 30 AMHeadfordHeadford B Team------Tuam Stars B Team
Junior A Championship West - Group B1 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua ------St Michael's Mairtín O Curraoin (coilím)
Junior A Championship West - Group B1 00 PMOranmoreOranmore-Maree ------CLG Bhearna Ger Cahill
Junior Championship West - Group A1 00 PMMaigh CuilinnMaigh Cuilinn ------Salthill-Knocknacarra Máirtín Mac Donnacha
Junior Championship West - Group B1 00 PMClonburRenvyle ------Clifden Frank Kinneen
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 4B1 00 PMTuam StadiumMilltown ------St. James' GAA Shane Hehir
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group D1 30 PMAn SpidealCorofin ------CLG Oileáin Árann Christopher Ryan
Junior A Championship North - Group A2 00 PMCreggAnnaghdown ------Athenry Tom Ryder
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 4A2 30 PMPearse StadiumOughterard ------Monivea-Abbey James Molloy
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group B5 00 PMMilltownKilkerrin-Clonberne ------Williamstown Anthony Coyne
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 35 00 PMTuam StadiumCaherlistrane ------Claregalway Ronan McNulty
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 25 30 PMPearse StadiumClg Mícheál Breathnach ------Mountbellew/Moylough Gerald Anthony Lohan
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 36 00 PMKenny ParkKillannin ------Tuam Stars Thomas Murphy