Tue 4th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor A Hurling Championship Group 37 00 PMNew InnSarsfields ------Loughrea
U-14 Division 1 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars ------Claregalway
U-14 Division 1 North7 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin ------Caherlistrane Richard Mc Nicholas
U-14 Division 1 West7 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Salthill-Knocknacarra Cathal Mc Mahon
U-14 Division 1 West7 00 PMBarnaCLG Bhearna ------Maigh Cuilinn Muiris Mac Gearailt
U-14 Division 2 North Group 17 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------Dunmore MacHales Padraic Kelly
U-14 Division 2 North Group 17 00 PMKilconlyKilconly ------Menlough Tommy Hynes
U-14 Division 2 North Group 27 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team------Monivea-Abbey
U-14 Division 2 North Group 27 00 PMHeadfordHeadford ------Annaghdown Charlie Ward
U-14 Division 2 West Group 17 00 PMKillannin Community PitchKillannin ------Clg Mícheál Breathnach
U-14 Division 2 West Group 17 00 PMAn SpidealAn Spidéal ------An Cheathrú Rua Mairtín O Curraoin (coilím)
U-14 Division 2 West Group 27 00 PMKinvaraKinvara ------Oranmore-Maree B TeamPaddy Ó Griofa
U-14 Division 2 West Group 27 00 PMMervueSt. James' GAA ------St Michael's Seán Glynn
U-14 Division 3 North Group 17 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA ------Loughrea Gaelic Football Michael Malone
U-14 Division 3 North Group 17 00 PMCraughwellCraughwell GAA Club ------Athenry Seamus Lawlor
U-14 Division 3 North Group 27 00 PMMilltown GAAMilltown ------Northern Gaels Tony Keating
U-14 Division 3 North Group 27 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks ------St Brendan's Tom McNicholas
U-14 Divisions 3 West Group 17 00 PMLeitir MóirCumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir ------Clifden
U-14 Divisions 3 West Group 17 00 PMCarnaCárna-Caiseal/Na Piarsaigh ------Renvyle
U-14 Division 3 West Group 27 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team------Oughterard
U-14 Division 4 7 00 PMCaltra PitchCaltra ------Padraig Pearses Gerry Daly
U-14 Division 4 7 00 PMClonberneKilkerrin/Clonberne/Killererin ------St Gabriel's Tom Ryder
U-14 Division 5 North7 00 PMCreggAnnaghdown B Team------Monivea-Abbey B TeamMartin Collins
U-14 Division 5 West7 00 PMBarnaCLG Bhearna B Team------Claregalway D TeamJohn Brennan
U-14 Division 5 West7 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree C Team------Salthill-Knocknacarra C TeamGer Cahill
        
Wed 5th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Division 5 North6 45 PMHeadfordHeadford B Team------Tuam Stars B TeamTom Browne
Minor A Hurling Championship Group 17 00 PMKilconieronKilconieron GAA ------Turloughmore Peter Murphy
Minor A Hurling Championship Group 17 00 PMCappataggleCappataggle ------Gort Inse Guaire Derek Kelly
Minor A Hurling Championship Group 27 00 PMAthenryAthenry ------Oranmore-Maree Sean Byrne
Minor A Hurling Championship Group 27 00 PMCarnmore GAA Club Carnmore ------Moycullen Richard Mc Nicholas
Minor A Hurling Championship Group 37 00 PMClarinbridgeClarinbridge ------Kilnadeema-Leitrim Paul Fahy
Minor B Hurling Championship Group 17 00 PMCraughwellCraughwell GAA Club ------Mullagh-Kiltormer Gerry Hurley
Minor B Hurling Championship Group 17 00 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry ------Killimordaly Liam Gordon
Minor B Hurling Championship Group 27 00 PMCastlegar PitchCastlegar ------Kinvara Shane Hynes
Minor B Hurling Championship Group 27 00 PMArdrahanArdrahan ------Tommy Larkins
Minor B Hurling Championship Group 37 00 PMMichael CusacksMichael Cusacks ------Ballygar HC John Mc Donagh
Minor B Hurling Championship Group 37 00 PMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough ------Killimor David Staunton
Minor B1 Hurling Championship Group 17 00 PMBallyloughaneLiam Mellows ------St Thomas Conor Quinlan
Minor B1 Hurling Championship Group 17 00 PMAbbeyknockmoyFour Roads ------Abbeyknockmoy Vincent Burke
Minor B1 Hurling Championship Group 27 00 PMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra-An Spideal ------Padraig Pearses Alan Kelly
Minor B1 Hurling Championship Group 27 00 PMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine ------Portumna James Lundon
Minor B1 Hurling Championship Group 37 00 PMCreggAnnaghdown ------Ballinasloe GAA
Minor B1 Hurling Championship Group 47 00 PMBallinderreenBallinderreen ------Meelick-Eyrecourt Kevin Egan
        
Thu 6th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U14 A Group 16 30 PMCarnmore GAA Club Carnmore ------Turloughmore James Lundon
U14 A Group 16 30 PMClarinbridgeClarinbridge ------Oranmore-Maree Sean Byrne
U14 A Group 26 30 PMKinvaraKinvara ------Castlegar Cathal Mc Mahon
U14 A Group 26 30 PMNew InnSarsfields ------Athenry
U14 A1 Group 16 30 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry ------Kilconieron GAA Gerry Hurley
U14 A1 Group 26 30 PMCraughwellCraughwell GAA Club ------Loughrea Pat Burke
U14 A1 Group 26 30 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------Michael Cusacks Michael Connolly
U14 B Group 16 30 PMPortumnaPortumna ------St Thomas Ger O Connor
U14 B Group 16 30 PMMullagh-Kiltormer ------Padraig Pearses Liam Gordon
U14 B Group 26 30 PMArdrahanArdrahan ------Killimordaly Gordan Duane
U14 B Group 26 30 PMCLG Ath Eascrach/Fothaine ------Kilnadeema-Leitrim Gerard Dwyer
U14 B1 Group 26 30 PMTommy Larkins ParkTommy Larkins ------Skehana-Mountbellew/Moylough Shane Curley
U14 B1 Group 26 30 PMBallinasloeBallinasloe GAA ------Ballygar HC Peter Campbell
U14 C Group16 30 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach ------Sylane
U14 C Group16 30 PMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy ------Cois Fharraige Tomas Lally
U14 C Group26 30 PMCappataggleCappataggle ------Meelick-Eyrecourt Pakie Muldoon
U14 C Group26 30 PMKillimorKillimor ------Four Roads Derek Kelly
U14 C1 Group 16 30 PMCreggAnnaghdown ------Tuam Hurling Adrian Mooney
U14 C1 Group 26 30 PMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Athenry Pat Brennan
U14 B1 Group 1 6 30 PMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra ------Ballinderreen Paul Fahy
U14 B1 Group 1 6 30 PMBallyloughaneLiam Mellows ------Rahoon-Newcastle Ronan Stankard
Under 12 Group 57 00 PMBallygar GAA PitchBallygar HC ------Roscommon Gaels
U14 A1 Group 17 00 PMGort GAA GroundsGort Inse Guaire ------Annaghdown Kevin Egan
U14 C1 Group 27 30 PMClarinbridgeClarinbridge ------Castlegar
        
Fri 7th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 North6 30 PMCorofin GAA Pitch Corofin ------Claregalway Austin O Connell
U-16 Division 1 North6 30 PMBallinasloeBallinasloe GAA ------Tuam Stars Gearoid O Conamha
U-16 Division 1 West6 30 PMKillannin Community PitchKillannin ------Maigh Cuilinn Frank Kinneen
U-16 Division 1 West6 30 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------St. James' GAA Barry Judge
U-16 Division 2 North Group 16 30 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------Menlough Gerry Moore
U-16 Division 2 North Group 16 30 PMMoniveaMonivea-Abbey ------Dunmore MacHales
U-16 Division 2 North Group 26 30 PMHeadfordHeadford ------Annaghdown Tony Keating
U-16 Division 2 North Group 26 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team------Athenry Seán Glynn
U-16 Division 2 West Group 16 30 PMClifdenClifden ------Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir Colm Conway
U-16 Division 2 West Group 16 30 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach ------An Cheathrú Rua
U-16 Division 2 West Group 26 30 PMAn SpidealAn Spidéal ------CLG Bhearna
U-16 Division 2 West Group 26 30 PMOughterardOughterard ------St Michael's
U-16 Division 3 North Group 16 30 PMKilconlyKilconly ------Northern Gaels
U-16 Division 3 North Group 16 30 PMClonberneKilkerrin/Clonberne/Killererin ------Cortoon Shamrocks
U-16 Division 3 North Group 26 30 PMCaltra PitchCaltra ------Kinvara
U-16 Division 3 North Group 26 30 PMBallygarSt Brendan's ------Craughwell GAA Club
U-16 Division 4 North6 30 PMCorofin GAA Pitch Corofin B Team------Claregalway C Team
U-16 Division 4 North6 30 PMMilltownMilltown ------St Gabriel's
U-16 Division 4 West6 30 PMCarnaCárna-Caiseal/Na Piarsaigh ------Oranmore-Maree B Team
U-16 Division 4 West6 30 PMClonburAn Fhairche - Clonbur ------Salthill-Knocknacarra B Team
Junior A Hurling Championship Group 27 00 PMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough ------Loughrea
Junior A Hurling Championship Group 37 00 PMPáirc na bhForbachaBearna-Na Forbacha ------Clg Mícheál Breathnach
Junior A Hurling Championship Group 47 00 PMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra ------Ballygar HC
Junior B Hurling Championship Group 17 00 PMCreggAnnaghdown ------Padraig Pearses
Junior B Hurling Championship Group 17 00 PMKillimorKillimor ------CLG Ath Eascrach/Fothaine
Junior B Hurling Championship Group 27 00 PMBeaghBeagh ------Cappataggle
Junior B Hurling Championship Group 27 00 PMKillimordalyKillimordaly ------Rahoon-Newcastle
Junior B Hurling Championship Group 37 00 PMPáirc Maigh CuilinnMoycullen ------Kinvara
Junior B Hurling Championship Group 47 00 PMKilconieronKilconieron GAA ------Castlegar
Junior B Hurling Championship Group 57 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Carnmore
Senior A Hurling Championship Group 37 00 PMKenny ParkSt Thomas ------Sarsfields
        
Sat 8th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Group 1 10 30 AMMoniveaMonivea-Abbey ------Corofin
U-12 League Group 1 10 30 AMCaherlistraneCaherlistrane ------Headford Tommy Hynes
U-12 League Group 2 10 30 AMOranmoreOranmore-Maree ------Maigh Cuilinn
U-12 League Group 2 10 30 AMCreggAnnaghdown ------CLG Bhearna
U-12 League Group 2 10 30 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------Claregalway Ger Cahill
U-12 League Group 3 10 30 AMKillannin Community PitchKillannin ------Claregalway B Team
U-12 League Group 3 10 30 AMOranmoreOranmore-Maree B Team------Salthill-Knocknacarra B Team
U-12 League Group 3 10 30 AMWestsideSt Michael's ------Clg Mícheál Breathnach
U-12 League Group 411 00 AMMilltown GAAMilltown ------Cortoon Shamrocks Darren Burke
U-12 League Group 411 00 AMBarnaderg Killererin ------Kilconly
U-12 League Group 411 00 AMClonberneKilkerrin-Clonberne ------Dunmore MacHales Noel Finnegan
U-12 League Group 511 00 AMPadraig Pearses GAA GroundPadraig Pearses ------Craughwell GAA Club Paul Quinn
U-12 League Group 511 00 AMAthenryAthenry ------Kinvara Gerry Moore
U-12 League Group 711 00 AMCaltra PitchCaltra ------Menlough
U-12 League Group 711 00 AMMountbellewMountbellew/Moylough ------Northern Gaels
U-12 League Group 711 00 AMKilconnellSt Gabriel's ------St Brendan's
U-12 League Group 911 00 AMTuam StarsTuam Stars B Team------Athenry B Team
U-12 League Group 911 00 AMMoniveaMonivea-Abbey B Team------Corofin B Team
U-12 League Group 911 00 AMCaherlistraneCaherlistrane B Team------Headford B TeamTommy Hynes
U-12 League Group 611 00 AMClifdenClifden ------An Spidéal Colm Conway
U-12 League Group 611 00 AMCarnaCárna-Caiseal/Na Piarsaigh ------An Cheathrú Rua Mairtín O Curraoin (coilím)
U-12 League Group 611 00 AMOughterardOughterard ------St. James' GAA Frank Walsh
U-12 League Group 1211 00 AMLoughreaLoughrea Gaelic Football B Team------Craughwell GAA Club B TeamDavid Cunningham
U-12 League Group 1211 00 AMCorofin GAA Pitch Corofin C Team------Claregalway E Team
U-12 League Group 1211 00 AMCreggAnnaghdown C Team------Tuam Stars C TeamJohn Devlin
U-12 League Group 811 00 AMLeitir MóirCumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir ------An Cheathrú Rua B Team
U-12 League Group 811 00 AMRenvyleRenvyle ------An Fhairche - Clonbur
U-12 League Group 1011 30 AMOranmoreOranmore-Maree C Team------Maigh Cuilinn B Team
U-12 League Group 1011 30 AMCreggAnnaghdown B Team------CLG Bhearna B Team
U-12 League Group 1011 30 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra C Team------Claregalway C TeamGer Cahill
U-12 League Group 1111 30 AMKillannin Community PitchKillannin B Team------Claregalway D Team
U-12 League Group 1111 30 AMOranmore-MareeOranmore-Maree D Team------Salthill-Knocknacarra D Team
U-12 League Group 1111 30 AMSt Michael'sSt Michael's B Team------Clg Mícheál Breathnach B Team
Senior A Hurling Championship Group 22 00 PMKenny ParkOranmore-Maree ------Turloughmore
Senior A Hurling Championship Group 32 00 PMLoughreaPortumna ------Castlegar
Senior B Hurling Championship Group 22 00 PMPearse StadiumArdrahan ------Athenry
Intermediate Hurling Championship Group 32 00 PMDuggan Park Annaghdown ------Killimor
Junior B Hurling Championship Group 46 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA ------Sarsfields
Junior C Hurling Championship Group 26 00 PMCarnmore GAA Club Carnmore ------Rahoon-Newcastle
Junior C1 Hurling Championship Group 46 00 PMPáirc Maigh CuilinnMoycullen ------An Spidéal
Senior A Hurling Championship Group 26 00 PMKenny ParkLiam Mellows ------Clarinbridge
Senior B Hurling Championship Group 26 00 PMPearse StadiumBeagh ------Killimordaly
Senior B Hurling Championship Group 36 00 PMLoughreaPadraig Pearses ------An Mullach
Intermediate Hurling Championship Group 16 00 PMDuggan Park Sylane ------Kiltormer
Junior A Hurling Championship Group 16 00 PMBallinderreenBallinderreen ------Tommy Larkins
Junior A Hurling Championship Group 16 00 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry ------St Thomas
        
Sun 9th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 12 Group 110 00 AMCraughwellCraughwell GAA Club ------Athenry
Under 12 Group 110 00 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------Castlegar
Under 12 Group 110 00 AMClarinbridgeClarinbridge ------Turloughmore Kevin Egan
Under 12 Group 110 00 AMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Carnmore
Under 12 Group 210 00 AMSt Brendan's LoughreaLoughrea ------Sarsfields Cathal Mc Mahon
Under 12 Group 210 00 AMPortumnaPortumna ------Ballinasloe GAA
Under 12 Group 210 00 AMKinvaraKinvara ------Kilconieron GAA Noel Quinn
Under 12 Group 210 00 AMMichael CusacksMichael Cusacks ------Gort Inse Guaire
Under 12 Group 310 00 AMPadraig Pearses GAA GroundPadraig Pearses ------St Thomas
Under 12 Group 310 00 AMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra ------Killimordaly
Under 12 Group 310 00 AMBallyloughaneLiam Mellows ------Tommy Larkins
Under 12 Group 310 00 AMBallinderreenBallinderreen ------Mullagh-Kiltormer Martin McGrath
Under 12 Group 610 00 AMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt ------Four Roads
Under 12 Group 610 00 AMKillimorKillimor ------CLG Ath Eascrach/Fothaine
Under 12 Group 410 00 AMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach ------Tynagh Abbey Duniry
Under 12 Group 410 00 AMCois Fharraige ------Sylane
Under 12 Group 410 00 AMLeitrim Community CentreKilnadeema-Leitrim ------Rahoon-Newcastle
Under 12 Group 510 00 AMMountbellewSkehana-Mountbellew/Moylough ------Roscommon Gaels
Under 12 Group 510 00 AMTuamTuam Hurling ------Annaghdown Adrian Mooney
Under 12 Group 510 00 AMBallygar GAA PitchBallygar HC ------Abbeyknockmoy
Junior C Hurling Championship Group 111 00 AMBallyloughaneLiam Mellows ------Abbeyknockmoy
Junior C Hurling Championship Group 211 00 AMKillimordalyKillimordaly ------Menlo Emmetts
Junior C1 Hurling Championship Group 211 00 AMBallygar GAA PitchBallygar HC ------Annaghdown
Junior C1 Hurling Championship Group 211 00 AMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough ------Tuam Hurling
Junior C1 Hurling Championship Group 311 00 AMAthenryAthenry ------Castlegar
Junior C1 Hurling Championship Group 311 00 AMSt ThomasSt Thomas ------Ballinderreen
Junior C1 Hurling Championship Group 411 00 AMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra ------Bearna-Na Forbacha
Junior C Hurling Championship Group 311 00 AMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt ------Sylane
Under 12 Group 711 00 AMCraughwellCraughwell GAA Club ------Athenry
Under 12 Group 711 00 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------Castlegar
Under 12 Group 711 00 AMClarinbridgeClarinbridge ------Turloughmore Kevin Egan
Under 12 Group 711 00 AMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Carnmore
Under 12 Group 911 00 AMBallinderreenBallinderreen ------Athenry Martin McGrath
Under 12 Group 911 00 AMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra ------Killimordaly
Under 12 Group 911 00 AMPadraig Pearses GAA GroundPadraig Pearses ------Oranmore-Maree
Under 12 Group 811 00 AMSt Brendan's LoughreaLoughrea ------Sarsfields Cathal Mc Mahon
Under 12 Group 811 00 AMKinvaraKinvara ------Carnmore Noel Quinn
Under 12 Group 811 00 AMTurloughmoreTurloughmore ------Gort Inse Guaire
Under 12 group 1011 00 AMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach ------Tynagh Abbey Duniry
Under 12 group 1011 00 AMCois Fharraige ------Sylane
Under 12 group 1011 00 AMLeitrim Community CentreKilnadeema-Leitrim ------Rahoon-Newcastle
Intermediate Hurling Championship Group 311 30 AMTuam StadiumRahoon-Newcastle ------Turloughmore
Senior A Hurling Championship Group 11 00 PMDuggan Park Cappataggle ------Loughrea
Senior B Hurling Championship Group 11 00 PMPearse StadiumGort Inse Guaire ------Kinvara
Intermediate Hurling Championship Group 21 00 PMKenny ParkAn Spidéal ------Kilconieron GAA
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 4B2 00 PMAn SpidealSt. James' GAA ------An Cheathrú Rua
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 4A2 00 PMTuam StadiumMonivea-Abbey ------Corofin
Senior A Hurling Championship Group 15 00 PMDuggan Park Tommy Larkins ------Tynagh Abbey Duniry
Senior B Hurling Championship Group 15 00 PMPearse StadiumBallinderreen ------Craughwell GAA Club
Senior B Hurling Championship Group 35 00 PMLoughreaKilnadeema-Leitrim ------CLG Ath Eascrach/Fothaine
Intermediate Hurling Championship Group 45 00 PMKenny ParkMoycullen ------Kilbeacanty
Intermediate Hurling Championship Group 26 30 PMTuam StadiumAthenry ------Carnmore
        
Mon 10th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 16C1 Group 6 30 PMCraughwellCraughwell GAA Club ------Carnmore Pat Burke
Under 16A Cup6 30 PMTurloughmoreTurloughmore ------Oranmore-Maree
Under 16A Shield6 30 PMCraughwellCraughwell GAA Club ------Castlegar
Under 16A1 Cup6 30 PMCois Fharraige ------Loughrea
Under 16A1 Shield6 30 PMTommy Larkins ParkTommy Larkins ------Ballinderreen
Under 16B Cup6 30 PMMullagh Kiltormer or Carnmore ------Athenry
Under 16B Shield6 30 PMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy ------Gort Inse Guaire
Under 16B1 Cup6 30 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------Padraig Pearses
Under 16B1 Shield6 30 PMSt ThomasSt Thomas ------Meelick-Eyrecourt
Under 16C Cup6 30 PMTonabrockyRahoon-Newcastle ------Killimor
Under 16C Shield6 30 PMPortumnaPortumna ------Clg Mícheál Breathnach
Under 16A Cup6 30 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry ------Clarinbridge
Under 16A Shield6 30 PMKilnadeema PitchKilnadeema-Leitrim ------Killimordaly
Under 16A1 Cup6 30 PMSkehana-Mountbellew/Moylough ------Michael Cusacks
Under 16A1 Shield6 30 PMNew InnSarsfields ------Sylane
Under 16B Cup6 30 PMKinvaraKinvara ------Mullagh Kiltormer or Carnmore
Under 16B1 Cup6 30 PMKilconieronKilconieron GAA ------Ardrahan
Under 16B1 Shield6 30 PMBallyloughaneLiam Mellows ------Four Roads
Under 16C Cup6 30 PMCappataggleCappataggle ------Salthill-Knocknacarra
Junior Championship North - Group A7 00 PMCaherlistraneCaherlistrane ------Claregalway Martin Collins