Sun 9th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Junior A Championship West - Group A1 00 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach ------Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir Noel Cummins
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 4B2 00 PMAn SpidealSt. James' GAA ------An Cheathrú Rua Christopher Ryan
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 4A2 00 PMTuam StadiumMonivea-Abbey ------Corofin Gearoid O Conamha
        
Mon 10th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Junior Championship North - Group A7 00 PMCaherlistraneCaherlistrane ------Claregalway Martin Collins
Minor C West Championship7 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur ------Salthill-Knocknacarra Pádraig Mac Donncha
U-14 Division 5 North7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey B Team------Headford B Team
        
Tue 11th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Division 4 Cup7 00 PMCaltra ------Kilkerrin/Clonberne/Killererin
U-14 Division 4 Cup7 00 PMSt Gabriel's ------Padraig Pearses
U-14 Division 5 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars B Team------Corofin B TeamTom Ryder
U-14 Division 1 Cup7 00 PMTuam StarsTuam Stars ------Maigh Cuilinn
U-14 Division 1 Cup7 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Claregalway
U-14 Division 1 Shield7 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin ------Salthill-Knocknacarra
U-14 Division 1 Shield7 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna ------Caherlistrane
U-14 Division 2 North Cup7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------Headford
U-14 Division 2 North Cup7 00 PMCreggAnnaghdown ------Dunmore MacHales
U-14 Division 2 North Shield7 00 PMMenloughMenlough ------Monivea-Abbey
U-14 Division 2 North Shield7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Kilconly
U-14 Division 2 West Cup7 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua ------Oranmore-Maree
U-14 Division 2 West Cup7 00 PMMervueSt. James' GAA ------Clg Mícheál Breathnach
U-14 Division 2 West Shield7 00 PMAn SpidealAn Spidéal ------St Michael's
U-14 Division 2 West Shield7 00 PMKinvaraKinvara ------Killannin
U-14 Division 3 North Cup7 00 PMAthenryAthenry ------Northern Gaels
U-14 Division 3 North Cup7 00 PMMilltown GAAMilltown ------Craughwell GAA Club
U-14 Division 3 North Shield7 00 PMLoughreaLoughrea Gaelic Football ------St Brendan's
U-14 Division 3 North Shield7 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks ------Ballinasloe GAA
U-14 Division 3 West Cup7 00 PMClifdenClifden ------Claregalway B or Oughterard
U-14 Division 3 West Cup7 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra B Team------Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir
        
Wed 12th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor A West Championship - Group A7 00 PMMaigh CuilinnMaigh Cuilinn ------CLG Bhearna Christopher Ryan
Minor A West Championship - Group B7 00 PMOranmoreOranmore-Maree ------Salthill-Knocknacarra Ger Cahill
Minor B West Championship - Group A7 00 PMLeitir MóirCumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir ------Clifden Tommy Faherty (S)
Minor B West Championship - Group B7 00 PMCarnaCárna-Caiseal/Na Piarsaigh ------An Spidéal Muiris Mac Gearailt
Minor C West Championship7 00 PMKillanninKillannin ------An Cheathrú Rua Mairtín O Curraoin (coilím)
Minor A North Championship - Group A7 00 PMCaltra PitchCaltra ------Claregalway Gerry Daly
Minor A North Championship - Group B7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey ------Corofin
Minor C North Championship7 00 PMMilltownMilltown ------Headford Tony Keating
Minor C North Championship7 00 PMBallymacwardMenlough ------Cortoon Shamrocks
Minor B North Championship - Group A7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------St Gabriel's Sean Lyons
Minor B North Championship - Group A7 00 PMCreggAnnaghdown ------Tuam Stars John Devlin
Minor B North Championship - Group B7 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA ------Loughrea P.J. Rabbitte
Minor B North Championship - Group B7 00 PMKilconlyKilconly ------Caherlistrane
        
Fri 14th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 North6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Caherlistrane
U-16 Division 1 North6 30 PMTuam StarsTuam Stars ------Corofin
U-16 Division 1 West6 30 PMKillannin Community PitchKillannin ------Salthill-Knocknacarra
U-16 Division 1 West6 30 PMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Maigh Cuilinn
U-16 Division 4 North6 30 PMTuam StarsTuam Stars B Team------Claregalway C Team
U-16 Division 4 North6 30 PMCorofin GAA Pitch Corofin B Team------Milltown
U-16 Division 4 West6 30 PMCarnaCárna-Caiseal/Na Piarsaigh ------An Fhairche - Clonbur
U-16 Division 4 West6 30 PMKillannin Community PitchKillannin B Team------Oranmore-Maree B Team
Junior A Championship North - Group B7 00 PMMilltownMilltown ------Caltra Austin O Connell
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group A7 00 PMTuam StadiumGlenamaddy ------Kilconly Muiris Mac Gearailt
Junior Championship North - Group A7 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway ------St Brendan's John Devlin
Junior Championship North - Group B7 00 PMAthenryAthenry ------Ballinasloe GAA
Junior Championship North - Group B7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------Corofin Tony Keating
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 17 00 PMPearse StadiumCLG Bhearna ------Salthill-Knocknacarra Gearoid O Conamha
Junior A Championship West - Group A7 30 PMRos MucNa Piarsaigh ------Oughterard
Junior Championship North - Group A7 30 PMClonberneKilkerrin-Clonberne ------Caherlistrane Padraic Kelly
        
Sat 15th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group D2 30 PMTuam StadiumMenlough ------Dunmore MacHales P.J. Rabbitte
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 13 30 PMPearse StadiumSt Michael's ------An Spidéal Mairtin Flaherty
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group A5 00 PMOughterardOranmore-Maree ------Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group B5 00 PMDuggan Park St Gabriel's ------Killererin Noel Dempsey
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group C5 00 PMClonburHeadford ------CLG Cárna-Caiseal Gerry Daly
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group C5 30 PMTuam StadiumCaltra ------Cortoon Shamrocks Shane Hehir
Junior A Championship North - Group A6 00 PMBallymacwardPadraig Pearses ------Monivea-Abbey Pat Hansberry
Junior A Championship North - Group B6 00 PMGlinsk G.A.A.PitchGlinsk ------Tuam Stars
Junior Championship West - Group A6 30 PMKillanninKillannin ------Fr Griffins Éire Óg Noel Cummins
Junior Championship West - Group B6 30 PMMervueSt. James' GAA ------An Fhairche - Clonbur
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 26 30 PMPearse StadiumAnnaghdown ------Maigh Cuilinn Frank Kinneen
        
Sun 16th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Group 1 10 00 AMHeadfordHeadford ------Tuam Stars
U-12 League Group 1 10 00 AMMoniveaMonivea-Abbey ------Caherlistrane
U-12 League Group 2 10 00 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------Claregalway
U-12 League Group 2 10 00 AMBarnaCLG Bhearna ------Oranmore-Maree
U-12 League Group 2 10 00 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------Annaghdown
U-12 League Group 3 10 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team------Clg Mícheál Breathnach
U-12 League Group 3 10 00 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra B Team------Killannin
U-12 League Group 3 10 00 AMWestsideSt Michael's ------Oranmore-Maree B Team
U-12 League Group 610 00 AMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua ------Clifden
U-12 League Group 411 00 AMBrownesgroveCortoon Shamrocks ------Dunmore MacHales
U-12 League Group 411 00 AMKilconlyKilconly ------Milltown
U-12 League Group 411 00 AMClonberneKilkerrin-Clonberne ------Killererin
U-12 League Group 511 00 AMKinvaraKinvara ------Padraig Pearses
U-12 League Group 511 00 AMLoughreaLoughrea Gaelic Football ------Athenry
U-12 League Group 711 00 AMMenloughMenlough ------St Brendan's
U-12 League Group 711 00 AMGlenamaddyNorthern Gaels ------Caltra
U-12 League Group 711 00 AMKilconnellSt Gabriel's ------Mountbellew/Moylough
U-12 League Group 911 00 AMAthenryAthenry B Team------Corofin B Team
U-12 League Group 911 00 AMMoniveaMonivea-Abbey B Team------Caherlistrane B Team
U-12 League Group 1011 00 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn B Team------Claregalway C Team
U-12 League Group 1011 00 AMBarnaCLG Bhearna B Team------Oranmore-Maree C Team
U-12 League Group 1011 00 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra C Team------Annaghdown B Team
U-12 League Group 611 00 AMAn SpidealAn Spidéal ------St. James' GAA
U-12 League Group 611 00 AMOughterardOughterard ------Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh
U-12 League Group 1211 00 AMCraughwellCraughwell GAA Club B Team------Tuam Stars C Team
U-12 League Group 1211 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway E Team------Loughrea Gaelic Football B Team
U-12 League Group 1211 00 AMCreggAnnaghdown C Team------Corofin C Team
U-12 League Group 811 00 AMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua B Team------Renvyle
U-12 League Group 811 00 AMCaherlistraneCaherlistrane C Team------Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir
U-12 League Group 1111 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team------Clg Mícheál Breathnach B Team
U-12 League Group 1111 00 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra D Team------Killannin B Team
U-12 League Group 1111 00 AMSt Michael'sSt Michael's B Team------Oranmore-Maree D Team
U-12 League Group 911 30 AMHeadfordHeadford B Team------Tuam Stars B Team
Junior A Championship West - Group B1 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua ------St Michael's Mairtín O Curraoin (coilím)
Junior A Championship West - Group B1 00 PMOranmoreOranmore-Maree ------CLG Bhearna Ger Cahill
Junior Championship West - Group A1 00 PMMaigh CuilinnMaigh Cuilinn ------Salthill-Knocknacarra Máirtín Mac Donnacha
Junior Championship West - Group B1 00 PMClonburRenvyle ------Clifden Frank Kinneen
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 4B1 00 PMTuam StadiumMilltown ------St. James' GAA Shane Hehir
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group D1 30 PMAn SpidealCorofin ------CLG Oileáin Árann Christopher Ryan
Junior A Championship North - Group A2 00 PMCreggAnnaghdown ------Athenry Tom Ryder
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 4A2 30 PMPearse StadiumOughterard ------Monivea-Abbey James Molloy
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group B5 00 PMMilltownKilkerrin-Clonberne ------Williamstown Anthony Coyne
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 35 00 PMTuam StadiumCaherlistrane ------Claregalway Ronan McNulty
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 25 30 PMPearse StadiumClg Mícheál Breathnach ------Mountbellew/Moylough Gerald Anthony Lohan
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 36 00 PMKenny ParkKillannin ------Tuam Stars Thomas Murphy
        
Tue 18th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Division 5 North7 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin B Team------Annaghdown B Team
U-14 Division 5 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars B Team------Monivea-Abbey B Team
        
Fri 21st Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 North6 30 PMCaherlistraneCaherlistrane ------Ballinasloe GAA
U-16 Division 1 North6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Tuam Stars
U-16 Division 1 West6 30 PMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Killannin
U-16 Division 1 West6 30 PMPáirc Maigh CuilinnMaigh Cuilinn ------St. James' GAA
U-16 Division 4 North6 30 PMTuam StarsTuam Stars B Team------Corofin B Team
U-16 Division 4 North6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team------St Gabriel's
U-16 Division 4 West6 30 PMKillannin Community PitchKillannin B Team------Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh
U-16 Division 4 West6 30 PMSalthill-KnocknacarraOranmore-Maree B Team------Salthill-Knocknacarra B Team