Fri 24th May 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-13 Group 17 00 PMCreggAnnaghdown ------Corofin John Devlin
U-13 Group 17 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Oranmore-Maree Ciaran Harkin
U-13 Group 17 00 PMTuam StarsTuam Stars ------Mountbellew/Moylough Mike Tarpey
U-13 Group 27 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna ------St Michael's
U-13 Group 27 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach ------Moycullen Liam Ó Conghaile
U-13 Group 27 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua ------Salthill-Knocknacarra
U-13 Group 37 00 PMDunmore MacHalesDunmore MacHales ------Northern Gaels Tommy Hynes
U-13 Group 37 00 PMHeadfordHeadford ------Cortoon Shamrocks Peter Bane
U-13 Group 37 00 PMKinvaraKinvara ------Monivea-Abbey Kevin Egan
U-13 Group 47 00 PMCarnaCárna-Caiseal/Na Piarsaigh ------Naomh Anna, Leitir Móir
U-13 Group 47 00 PMAn SpidealAn Spidéal ------Killannin
U-13 Group 47 00 PMRenvyleRenvyle ------Oughterard Frank Walsh
U-13 Group 57 00 PMOranmoreOranmore-Maree B Team------Kilconly Pat Hansberry
U-13 Group 57 00 PMMervueSt. James' GAA ------Claregalway B Team
U-13 Group 57 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA ------Salthill-Knocknacarra B Team
U-13 Group 67 00 PMCaltra PitchCaltra ------Claregalway C TeamMartin Gavin
U-13 Group 67 00 PMBallygarSt Brendan's ------Milltown
U-13 Group 67 00 PMTuam StarsTuam Stars B Team------Pádraig Pearses Tom Mc Nicholas
U-13 Group 67 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne ------Menlough
Connacht GAA Minor Football Championship- League7 30 PMTuam StadiumGalway ------Sligo Brendan Healy
Division 6 League (West)8 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------An Cheathrú Rua Ger Cahill
        
Sat 25th May 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Connacht GAA Sean Purcell Academy Day 201910 00 AMConnacht GAA CentreGalway CW ------Mayo East Paul Daly
Connacht GAA Sean Purcell Academy Day 201911 00 AMConnacht GAA CentreSligo Black ------Galway CW Paul Daly
U. 15 Football Talent Academy Group H12 00 PMLeitrim Centre of Excellence, AnnaduffLeitrim ------Galway Jimmy Donoghue
Connacht GAA Sean Purcell Academy Day 201912 00 PMConnacht GAA CentreLeitrim ------Galway Maroons Rory Dillon
Connacht GAA Sean Purcell Academy Day 201912 00 PMConnacht GAA CentreMayo West ------Galway Tribesmen Brendan Beirne
Connacht GAA Sean Purcell Academy Day 20191 00 PMConnacht GAA CentreGalway Maroons ------Mayo North Brendan Beirne
Connacht GAA Sean Purcell Academy Day 20191 00 PMConnacht GAA CentreLeitrim ------Galway Tribesmen Rory Dillon
Senior Football Championship - Group 12 30 PMMoycullenSalthill-Knocknacarra ------CLG Bhearna Martin Flaherty
Intermediate Football Championship - Group A3 00 PMAnnaghdownClg Mícheál Breathnach ------Kilkerrin-Clonberne Thomas Murphy
Intermediate Football Championship - Group B3 45 PMTuam StadiumCaltra ------Headford Tony Keating
Celtic Challenge Group G3 45 PMConnacht GAA CentreDonegal ------Galway Tribesmen Matthew Farrell
Senior Football Championship - Group 34 00 PMClonburAn Cheathrú Rua ------Caherlistrane Frank Kinneen
Senior Football Championship - Group 14 15 PMMoycullenSt Michael's ------An Spidéal Anthony Coyne
Intermediate Football Championship - Group B4 45 PMAnnaghdownCLG Cárna-Caiseal ------Williamstown Gerald Anthony Lohan
Intermediate Football Championship - Group D5 00 PMDuggan Park Menlough ------Dunmore MacHales Noel Dempsey
Senior Football Championship - Group 25 15 PMKenny ParkAnnaghdown ------Claregalway Ronan McNulty
Senior Football Championship - Group 25 45 PMClonburNaomh Anna, Leitir Móir ------St. James' GAA Austin O Connell
Intermediate Football Championship - Group C5 45 PMTuam StadiumKilconly ------Oranmore-Maree Christopher Ryan
Senior Football Championship - Group 36 45 PMDuggan Park Mountbellew/Moylough ------Monivea-Abbey Gearoid O Conamha
Senior Football Championship - Group 27 00 PMKenny ParkCorofin ------Tuam Stars Kieran Quinn
Intermediate Football Championship - Group A7 00 PMRos MucClifden ------Oughterard Brenadan Kinneavy
Division 1 Football League7 00 PMKenny ParkTuam Stars ------Corofin
Senior Football Championship - Group 17 30 PMTuam StadiumMilltown ------Killererin Richard Mc Nicholas
        
Sun 26th May 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Group 1 A10 30 AMTuam StarsTuam Stars ------Corofin
U-12 Group 2 A10 30 AMOranmoreOranmore-Maree ------Claregalway Jp Moore
U12 Football Group 1B11 30 AMTuam StarsTuam Stars B Team------Corofin B TeamTom Ryder
U12 Football Group 2B11 30 AMOranmoreOranmore-Maree C Team------Claregalway C TeamJohn Patrick Moore
Division 5 League (West)11 30 AMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna ------Salthill-Knocknacarra Liam Ó Conghaile
Division 6 League (West)11 30 AMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir ------St Michael's
Division 7 League (North)12 00 PMMenloughMenlough ------Tuam Stars Pat Hansberry
Senior Football Championship - Group 312 30 PMOughterardMoycullen ------Killannin James Molloy
Intermediate Football Championship - Group C12 30 PMTuam StadiumSt Gabriel's ------Corofin Noel Cummins
Intermediate Football Championship - Group D12 30 PMAn SpidealCortoon Shamrocks ------CLG Oileáin Árann Muiris Mac Gearailt
Division 5 League (West)1 00 PMPairc Na bPiarsaighNa Piarsaigh ------An Cheathrú Rua Mairtín O Curraoin (coilím)
Division 6 League (West)1 30 PMOranmoreOranmore-Maree ------Clg Mícheál Breathnach Ger Cahill
Division 5 League (West)7 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway ------Moycullen
Division 5 League (West)7 00 PMMervueSt. James' GAA ------Killannin Alan Carr
Division 6 League (West)7 00 PMOughterardOughterard ------An Spidéal Frank Walsh
        
Thu 30th May 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 1 Football League7 00 PMAn SpidealAn Spidéal ------Tuam Stars
Division 2 Football League7 30 PMOughterardOughterard ------Kilconly
        
Fri 31st May 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-13 Group 17 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin ------Tuam Stars
U-13 Group 17 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------Claregalway
U-13 Group 17 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Annaghdown
U-13 Group 27 00 PMWestsideSt Michael's ------An Cheathrú Rua
U-13 Group 27 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------Clg Mícheál Breathnach
U-13 Group 27 00 PMPáirc Maigh CuilinnMoycullen ------CLG Bhearna
U-13 Group 37 00 PMGlenamaddyNorthern Gaels ------Kinvara
U-13 Group 37 00 PMMoniveaMonivea-Abbey ------Headford
U-13 Group 37 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks ------Dunmore MacHales
U-13 Group 47 00 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir ------Renvyle
U-13 Group 47 00 PMOughterardOughterard ------An Spidéal
U-13 Group 47 00 PMKillannin Community PitchKillannin ------Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh
U-13 Group 57 00 PMKilconlyKilconly ------Ballinasloe GAA
U-13 Group 57 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team------Salthill-Knocknacarra B Team
U-13 Group 57 00 PMOranmoreOranmore-Maree B Team------St. James' GAA
U-13 Group 67 00 PMMilltown GAAMilltown ------Tuam Stars B Team
U-13 Group 67 00 PMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses ------Caltra
U-13 Group 67 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team------Kilkerrin-Clonberne
U-13 Group 67 00 PMMenloughMenlough ------St Brendan's
        
Sat 1st Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
John Kerins Cup - Under 20 F League12 00 AMBushfield ParkGalway ------Kildare
Division 3 Football League12 00 AMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir ------Killererin
John Kerins Cup - GAA U20 Football Development League3 00 PMGlennon Brothers Pearse ParkGalway ------Kildare
        
Sun 2nd Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U12 Hurling Group 511 00 AMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine ------Castlebar Mitchels Hurling
U12 Hurling Group 511 00 AMCappataggleCappataggle ------Killimor
Under 12 hurling Group 611 00 AMAn SpidealAn Spidéal ------Pádraig Pearses
Under 12 hurling Group 611 00 AMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry ------Meelick-Eyrecourt
        
Wed 5th Jun 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U14 Football Division 2 North7 30 AMKinvaraKinvara ------Tuam Stars Kevin Egan
Celtic Challenge Group G7 30 PMBallyforanRoscommon ------Galway Tribesmen James Judge