TBC
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Bon Secours Division 1 Football LeagueTBCMountbellew/Moylough ------Tuam Stars TBC
Division 5 League (North)TBCAthenry ------Corofin TBC
Division 7 League (North)TBCLoughrea Gaelic Football ------Killererin TBC
John Dunne Cup - Group CTBCWestsideSt Michael's ------CLG Bhearna TBC
Junior 1 Hurling Championship - Group 2TBCBallinasloeBallinasloe GAA ------Menlo Emmetts TBC
Junior C1 Hurling Championship Group 1TBCTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry ------Annaghdown TBC
Junior C1 Hurling Championship Group 1TBCGort GAA GroundsGort Inse Guaire CONC0-0Tuam Hurling TBC
Minor A Football League WestTBCThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------CLG Bhearna TBC
U20 B Football Championship - NorthTBCCaltra PitchCaltra ------Pádraig Pearses TBC
Division 5 League (North)TBCBallinasloeBallinasloe GAA ------Caherlistrane TBC
Car Parts Warehouse Junior B Championship West - Group ATBCOileáin ÁrannCLG Oileáin Árann ------Clifden TBC
Junior C1 Hurling Championship Group 1TBCCreggAnnaghdown 0-0CONCKinvara TBC
Junior C1 Hurling Championship Group 2TBCTurloughmoreTurloughmore 0-0CONCCraughwell GAA Club TBC
U21A Hurling Championship Group 2TBCCarnmoreLiam Mellows ------Ardrahan TBC
U21B1 Hurling Championship Group 1TBCGort GAA GroundsGort Inse Guaire ------Kinvara TBC
John Dunne Cup - Group ATBCPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua ------CLG Cárna-Caiseal TBC
John Dunne Cup - Group BTBCMervueSt. James' GAA ------Salthill-Knocknacarra TBC
John Dunne Cup - Group CTBCMaigh CuilinnMaigh Cuilinn ------St Michael's TBC
John Dunne Cup - Group FTBCTuam StarsTuam Stars ------Menlough TBC
Cahill Cup - Group ATBCSt Brendan'sSt Brendan's ------Mountbellew/Moylough TBC
Cahill Cup - Group ATBCWilliamstownWilliamstown ------Caltra TBC
Cahill Cup - Group BTBCThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------Renvyle TBC
Cahill Cup - Group BTBCBrownesgroveCortoon Shamrocks ------Oranmore-Maree TBC
Junior C1 Hurling Championship Group 1TBCGort GAA GroundsGort Inse Guaire 0-0CONCKinvara TBC
Junior C1 Hurling Championship Group 2TBCCraughwellCraughwell GAA Club CONC0-0Ballinasloe GAA TBC
U21A Hurling Championship Group 1TBCClarinbridge ------Castlegar TBC
U21A Hurling Championship Group 1TBCAthenry ------Kilnadeema-Leitrim TBC
U21A Hurling Championship Group 2TBCArdrahan ------Turloughmore TBC
U21B1 Hurling Championship Group 1TBCCLG Ath Eascrach/Fothaine ------Gort Inse Guaire TBC
U21B1 Hurling Championship Group 1TBCCois Fharraige ------Kinvara TBC
U21B1 Hurling Championship Group 2TBCSkehana-Mountbellew/Moylough ------Rahoon-Newcastle GAA TBC
U21B1 Hurling Championship Group 2TBCBallinasloeBallinasloe GAA ------Salthill-Knocknacarra TBC
U21B1 Hurling Championship Group 3TBCCarnmore GAA Club Carnmore ------Sylane TBC
Ard Ri House Hotel Junior C Championship North - Group ATBCSt Brendan's LoughreaLoughrea ------St Gabriel's TBC
Ard Ri House Hotel Junior C Championship North - Group ATBCCortoon ShamrocksCortoon Shamrocks ------Glenamaddy TBC
Junior C1 Hurling Championship Group 1TBCKinvaraKinvara CONC0-0Tuam Hurling TBC
Junior C1 Hurling Championship Group 2TBCMullagh Hurling Club GroundsMullagh 0-0CONCCraughwell GAA Club TBC
Ard Ri House Hotel Junior C Championship North - Group ATBCSt Gabriel'sSt Gabriel's ------Cortoon Shamrocks TBC
Ard Ri House Hotel Junior C Championship North - Group BTBCCorofin GAA Pitch Corofin ------Milltown TBC
Ard Ri House Hotel Junior C Championship North - Group BTBCTuam StarsTuam Stars ------Caherlistrane TBC
Junior C1 Hurling Championship Group 1TBCKinvaraKinvara CONC0-0Tynagh Abbey Duniry TBC
Junior C1 Hurling Championship Group 2TBCCraughwellCraughwell GAA Club CONC0-0Maigh Cuilinn TBC
Junior C1 Hurling Championship Group 3TBCAn SpidealAn Spidéal CONC0-0St Thomas TBC
Division 6 League (North)TBCMoniveaMonivea-Abbey ------Glinsk TBC
Division 6 League (North)TBCDunmoreDunmore MacHales ------Tuam Stars Martin Collins
Bon Secours Division 1 Football LeagueTBCKillanninKillannin ------Annaghdown TBC
Bon Secours Division 1 Football LeagueTBCAn SpidealAn Spidéal ------Corofin TBC
U21A1 Hurling ChampionshipTBCKillimordalyKillimordaly ------Craughwell GAA Club TBC
U21A1 Hurling ChampionshipTBCTBCMeelick-Eyrecourt ------Kilconieron GAA TBC
U21B Hurling ChampionshipTBCTommy Larkins ------Sarsfields TBC
Junior C Football ChampionshipTBCKillannin ------Winner of North Final TBC
John Dunne Cup TBCOughterard ------Winner of Quarter Final TBC
Minor A Football League - NorthTBCTBCCaltra ------Caherlistrane TBC
Minor B2 Football League - NorthTBCTuam StadiumTuam Stars ------Headford Tom Ryder
John Dunne Cup TBCOranmore-Maree ------Winners Group C TBC
U20 A Football Championship NorthTBCKilconnellSt. Gabriels ------Annaghdown TBC
U20 A Football Championship NorthTBCKilkerrin/Clonberne/Killererin ------Northern Gaels TBC
U20 A Football Championship WestTBCThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------Oughterard TBC
U20 B Football Championship - NorthTBCBallinasloeBallinasloe GAA ------Tuam Stars TBC
U20 B Football Championship - NorthTBCBallygarSt Brendan's ------Athenry TBC
U20 B Football Championship - NorthTBCMilltownKilconly ------Caherlistrane TBC
U-16 Division 1 BTBCCLG Bhearna ------Bye TBC
U-16 Football Division 1 ATBCCorofin ------Oranmore-Maree TBC
U-16 Division 1 BTBCMoycullen ------Annaghdown TBC
Under 16 Division 2 ATBCCaherlistraneKillannin ------Caltra Austin O Connell
Under 16 Division 2 ATBCMountbellew/Moylough ------Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh TBC

Saturday 27th Jun 2015
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 1(A)10 30 AMConnacht GAA CentreBallina Stephenites ------Moycullen TBC
Division 3(A)10 30 AMConnacht GAA CentreGortletteragh ------Cortoon Shamrocks TBC
Division 1(B)11 05 AMConnacht GAA CentreClg Mícheál Breathnach ------Ballinasloe GAA TBC
Division 1(A)11 40 AMConnacht GAA CentreMoycullen ------Clann na nGael TBC
Division 3(A)11 40 AMConnacht GAA CentreCortoon Shamrocks ------St Michael's/Naomh Mícheál TBC
Division 1(B)12 15 PMConnacht GAA CentreCharlestown Sarsfields ------Clg Mícheál Breathnach TBC
Division 1(B)12 15 PMConnacht GAA CentreBallinasloe GAA ------Boyle TBC
Division 1(A)1 00 PMConnacht GAA CentreMoycullen ------Westport GAA TBC
Division 3(A)1 00 PMConnacht GAA CentreCortoon Shamrocks ------St. Croans TBC
Division 1(B)1 35 PMConnacht GAA CentreBallinasloe GAA ------Charlestown Sarsfields TBC
Division 1(B)1 35 PMConnacht GAA CentreBoyle ------Clg Mícheál Breathnach TBC

Saturday 10th Mar 2018
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U21A1 Hurling Championship1 00 PMSt Brendan's LoughreaLoughrea 2-134-14Liam Mellows Joe Larkin

Saturday 17th Mar 2018
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U21A1 Hurling Championship3 00 PMNew InnSarsfields 0-151-8Killimor James Lundon

Wednesday 11th Apr 2018
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U21A1 Hurling Championship7 00 PMTurloughmoreTurloughmore 2-152-10St Thomas Shane Hynes

Friday 13th Apr 2018
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U21A1 Hurling Championship7 00 PMKillimordalyKillimordaly 3-180-12Oranmore-Maree James Lundon

Sunday 29th Apr 2018
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U21A1 Hurling Championship12 00 PMBallyloughaneLiam Mellows 3-132-12Sarsfields Conor Quinlan
U21A1 Hurling Championship12 00 PMSt Brendan's LoughreaLoughrea 1-181-18Killimor Gerry Donoghue

Saturday 17th Nov 2018
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U21A1 Hurling Championship2 30 PMKillimorLoughrea CONC0-0Killimor TBC

Saturday 1st Dec 2018
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Masita GAA Post Primary Schools Niall Mc Inerney Cup (Junior A Hurling)1 00 PMBanagherPresentation College Athenry 3-190-9Thurles C.B.S Barry Nea

Sunday 2nd Dec 2018
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U21A1 Hurling Championship12 00 PMCastledalySt Thomas 0-0CONCOranmore-Maree TBC

Sunday 9th Dec 2018
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U21A1 Hurling Championship12 00 PMNew InnSarsfields 0-91-11St Thomas Brian Keon
U21A1 Hurling Championship12 00 PMLackaghTurloughmore 0-152-17Killimordaly Paul Fahy

Saturday 12th Jan 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U21A1 Hurling Championship2 00 PMKillimorKillimor 0-101-18Turloughmore Peter Murphy

Sunday 13th Jan 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U21A1 Hurling Championship12 00 PMGortLiam Mellows 0-72-8St Thomas Gerry Donoghue
Connacht GAA Senior Football Competition 2018-Knockout1 30 PMTuam StadiumGalway 1-91-9Mayo Paddy Neilan
Bord na Mona Walsh Cup KnockOut2 00 PMParnell ParkDublin 1-170-21Galway Paud O Dwyer

Saturday 19th Jan 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Bord na Mona Walsh Cup KnockOut2 00 PMBellefield, EnniscorthyWexford 0-201-23Galway Sean Cleere

Sunday 20th Jan 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Connacht GAA Senior Football Competition 2018-Knockout1 30 PMTuam StadiumRoscommon 0-131-5Galway Liam Devenney
AIB GAA Football All-Ireland Intermediate Club Championship2 00 PMPáirc TailteannAn Spidéal 0-113-9Naomh Éanna Niall Cullen
AIB GAA Hurling All-Ireland Intermediate Club Championship2 00 PMParnell ParkOranmore-Maree 1-132-4Naomh Gall Patrick Murphy

Sunday 27th Jan 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Allianz Hurling League Roinn 1B12 30 PMPearse StadiumGalway 1-272-15Laois Johnny Murphy
Allianz Football League Roinn 12 30 PMPearse StadiumGalway 0-130-11Cavan Derek O Mahoney

Saturday 2nd Feb 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Allianz Football League Roinn 17 00 PMPáirc an ChrócaighDublin 1-150-7Galway Ciaran Branagan

Sunday 3rd Feb 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Allianz Hurling League Roinn 1B2 00 PMNetwatch Cullen ParkCarlow 0-200-20Galway Cathal Mc Allister

Saturday 9th Feb 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
AIB GAA Hurling All-Ireland Senior Club Championship3 00 PMParnell ParkSt Thomas 0-182-11Ruairí Óg Paud O Dwyer

Sunday 10th Feb 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Allianz Football League Roinn 12 00 PMInniskeenMonaghan 0-111-9Galway Cormac Reilly
AIB GAA Hurling All-Ireland Intermediate Club Championship3 15 PMPáirc an ChrócaighCharleville 1-152-18Oranmore-Maree Colum Cunning

Wednesday 13th Feb 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Connacht GAA CA Junior Football Championship 20196 30 PMConnacht GAA CentreInstitute of Technology Sligo 0-123-10N.U.I. Galway Garryowen Mc Mahon

Saturday 16th Feb 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
AIB GAA Football All-Ireland Senior Club Championship1 30 PMAvantcard Páirc Seán Mac DiarmadaCorofin 2-131-12Gaoth Dobhair Maurice Deegan
John Dunne Cup - Group B3 00 PMOranmoreOranmore-Maree 0-192-12St. James' GAA TBC
John Dunne Cup - Group E3 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne 3-153-17Milltown Noel Dempsey
John Dunne Cup - Group F3 00 PMMenloughMenlough 0-121-14Killererin Martin Flaherty
Cahill Cup - Group A3 00 PMBallygarSt Brendan's 2-91-9Caltra P.J. Rabbitte
Cahill Cup - Group B3 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks 1-91-7Salthill-Knocknacarra Austin O Connell
Cahill Cup - Group A3 30 PMMountbellewMountbellew/Moylough 2-41-17Williamstown Gerry Daly

Sunday 17th Feb 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
John Dunne Cup - Group A1 00 PMOughterardOughterard 1-113-2An Cheathrú Rua Noel Cummins
John Dunne Cup - Group D2 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 2-132-5Caherlistrane Frank Kinneen
Cahill Cup - Group B2 00 PMOranmoreOranmore-Maree 0-180-6Renvyle Gerald Anthony Lohan
Allianz Hurling League Roinn 1B2 00 PMPearse StadiumGalway 0-201-11Dublin James Owens

Wednesday 20th Feb 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Connacht GAA CA Junior Football Championship 20196 30 PMConnacht GAA CentreG.M.I.T. 1-121-19Institute of Technology Sligo John Glavey

Saturday 23rd Feb 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
John Dunne Cup - Group A12 00 PMOughterardOughterard 2-131-11CLG Cárna-Caiseal TBC
Division 1 Hurling League2 00 PMTurloughmoreTurloughmore 3-200-11Gort Inse Guaire Richard Mc Nicholas
John Dunne Cup - Group F3 00 PMBarnaderg Killererin 0-52-12Tuam Stars Noel Dempsey
Cahill Cup - Group A3 00 PMCaltra PitchCaltra 0-52-8Mountbellew/Moylough P.J. Rabbitte
Cahill Cup - Group B3 00 PMLetterfrackRenvyle 0-39-18Cortoon Shamrocks Mairtin O Mainin
Division 1 Hurling League3 30 PMPortumnaPortumna 2-142-22Kilnadeema-Leitrim Brian Keon
Division 1 Hurling League3 30 PMTommy Larkins ParkTommy Larkins 0-133-14Cappataggle Derek Kelly
Division 1 Hurling League3 30 PMCastlegar PitchCastlegar 3-170-9Sarsfields John Keane
Division 2 Hurling League3 30 PMCraughwellCraughwell GAA Club 2-201-14Ballinderreen Gerry Donoghue
Division 2 Hurling League3 30 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 1-180-18Killimordaly Michael Conway
Division 2 Hurling League3 30 PMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine 1-130-26Abbeyknockmoy Vincent Burke
Division 2 Hurling League3 30 PMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses 0-171-13Ardrahan James Lundon
Division 3 Hurling League Group 13 30 PMTurloughmoreTurloughmore 1-162-15Annaghdown Ronan Stankard
Division 3 Hurling League Group 13 30 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 3-113-9Meelick-Eyrecourt Conor Quinlan
Division 3 Hurling League Group 13 30 PMKilconieronKilconieron GAA 3-192-15An Spidéal Peter Murphy
Division 3 Hurling League Group 13 30 PMKilbeacantyKilbeacanty 0-121-17Killimor Noel Quinn
Division 3 Hurling League Group 23 30 PMKinvaraKinvara 0-171-13Rahoon-Newcastle GAA Karol Collins
John Dunne Cup - Group D3 45 PMCaherlistraneCaherlistrane 2-71-13Headford Thomas Murphy
John Dunne Cup - Group B4 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 1-65-15Oranmore-Maree Ronan McNulty
John Dunne Cup - Group C4 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 0-161-12Maigh Cuilinn Christopher Ryan
John Dunne Cup - Group E4 30 PMMilltownMilltown 2-70-9Annaghdown Austin O Connell

Sunday 24th Feb 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 3 Hurling League Group 210 00 AMCarnmore GAA Club Carnmore 0-120-14Kiltormer Richard Mc Nicholas
Cahill Cup - Group B11 00 AMOranmoreOranmore-Maree 0-122-7Salthill-Knocknacarra Kieran Quinn
Allianz Hurling League Roinn 1B1 00 PMBord Na Mona O'Connor ParkOffaly 0-142-20Galway Sean Stack
Allianz Football League Roinn 12 00 PMTuam StadiumGalway 1-100-14Kerry Joe Mc Quillan
Division 3 Hurling League Group 23 30 PMSylaneSylane 3-131-20Castlegar Adrian Mooney

Monday 25th Feb 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Connacht GAA CA Junior Football Championship 20195 00 PMAIT GAA PitchAthlone Institute of Technology ------G.M.I.T. TBC
Connacht GAA CA Junior Football Championship 20196 00 PMAIT GAA PitchN.U.I. Galway ------G.M.I.T. TBC
Connacht GAA CA Junior Football Championship 20197 00 PMAIT GAA PitchAthlone Institute of Technology 1-72-11N.U.I. Galway Gerry Duignan

Friday 1st Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 2 Hurling League7 30 PMMullaghAthenry 0-190-16Mullagh TBC

Saturday 2nd Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 1 Hurling League11 00 AMBallyloughaneLiam Mellows 0-81-15Loughrea TBC
Masita GAA Post Primary Schools Michael Cusack Cup (Senior C Hurling)1 00 PMThe Downs, WestmeathColaiste na Coiribhe 3-181-5St Mary's Magherafelt James Mc Grath
Masita GAA Post Primary Schools Br. Edmund Ignatius Rice Cup (Senior D Football)1 00 PMPadraig Pearses GAA GroundScoil Chuimsitheach Chiaráin 1-61-8Ballybay Community College Paul Daly
Masita GAA Post Primary Schools Croke Cup (Senior A Hurling)1 00 PMKillmallockGort Community School 1-71-13Christian Brothers College, Cork Donnacha O Callaghan
Bon Secours Division 1 Football League2 00 PMTuam StarsTuam Stars 0-90-8Mountbellew/Moylough Frank Kinneen
Bon Secours Division 3 Football League3 00 PMDunmoreDunmore MacHales 0-121-10Corofin Gerry Daly
John Dunne Cup - Group E3 00 PMCreggAnnaghdown 0-90-4Kilkerrin-Clonberne Austin O Connell
U21A1 Hurling Championship3 30 PMCraughwellCraughwell GAA Club 0-141-7Loughrea Liam Gordon
U21A1 Hurling Championship3 30 PMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt 1-140-8Oranmore-Maree Derek Kelly
U21B Hurling Championship3 30 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry 3-114-14Cappataggle Gerry Donoghue
Allianz Football League Roinn 17 15 PMElverys MacHale Park, CastlebarMayo 0-121-11Galway Maurice Deegan

Sunday 3rd Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U21A1 Hurling Championship11 00 AMKilconieronKilconieron GAA 3-152-10Michael Cusacks James Lundon
Bon Secours Division 2 Football League12 00 PMOughterardOughterard 2-91-12Claregalway Brenadan Kinneavy
Bon Secours Division 4 Football League1 00 PMGlenamaddyGlenamaddy 3-191-4Fr Griffins Éire Óg Tom Ryder
Bon Secours Division 1 Football League2 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 3-113-6Salthill-Knocknacarra Tony Keating
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMMervueSt. James' GAA 0-90-13CLG Oileáin Árann Muiris Mac Gearailt
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks 1-90-6An Cheathrú Rua Gerry Daly
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMKilconlyKilconly 2-82-6CLG Bhearna Austin O Connell
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMMaigh CuilinnMaigh Cuilinn 1-102-12Oranmore-Maree Ronan McNulty
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMMenloughMenlough 0-60-6Clg Mícheál Breathnach Gearoid O Conamha
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur 1-70-10Headford Thomas Murphy
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMBallygarSt Brendan's 1-101-5Caltra Noel Dempsey
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMCarnaCLG Cárna-Caiseal 3-120-5Clifden Máirtín Ó Gríofa
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMLetterfrackRenvyle 1-53-17Williamstown Noel Gorham
Bon Secours Division 1 Football League3 00 PMAn SpidealAn Spidéal 0-60-12Killannin Kieran Quinn
Bon Secours Division 3 Football League3 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 3-162-5Killererin Martin Flaherty

Friday 8th Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U21A1 Hurling Championship7 00 PMKillimorKillimor 0-122-12Killimordaly Brian Keon

Saturday 9th Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Bon Secours Division 1 Football League11 00 AMWestsideSt Michael's 1-111-6Annaghdown Christopher Ryan
Under 16 A Hurling11 00 AMTurloughmoreTurloughmore 5-140-8Craughwell GAA Club Shane Hynes
Under 16 A Hurling11 00 AMOranmore-MareeOranmore-Maree 1-120-7Clarinbridge Pat Burke
U16 A1 hurling11 00 AMCastlegar PitchCastlegar 2-90-15Killimordaly Paul Fahy
U16 A1 hurling11 00 AMPáirc na bhForbachaCois Fharraige 0-84-13Kinvara John Keane
U16 A1 hurling11 00 AMCarnmore GAA Club Carnmore 3-63-11Maigh Cuilinn Adrian Mooney
Under 16 B Hurling11 00 AMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry 2-150-7Kilconieron GAA John Rosney
Under 16 B Hurling11 00 AMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough 2-140-4Gort Inse Guaire David Staunton
U16 B1 Hurling11 00 AMMullaghMullagh-Kiltormer 4-143-8Pádraig Pearses Vincent Earls
U16 B1 Hurling11 00 AMKillimorKillimor 0-0CONCBallygar Peter Campbell
U16 B1 Hurling11 00 AMCreggAnnaghdown 0-82-10Sylane TBC
U16 B1 Hurling11 00 AMSt ThomasSt Thomas 2-72-14Salthill-Knocknacarra Ronan Stankard
Under 16 C hurling11 00 AMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine 2-81-11Liam Mellows Gerard Dwyer
Under 16 C hurling11 00 AMBallinderreenBallinderreen 5-180-6Portumna John Mc Donagh
Masita GAA Post Primary Schools Dr. Eamonn O Sullivan Cup (Senior C Football)1 00 PMBallyshannonSt. Paul`s College Oughterard 3-90-12ST Columbs Derry John Gilmartin
Masita GAA Post Primary Schools Paddy Buggy Cup (Senior B Hurling)1 30 PMAbbottstown - GAA Centre of ExcellenceSt Raphaels College Loughrea 3-152-7ST Patricks Maghera Noel Hand
U21A Hurling Championship Group 13 30 PMClarinbridgeAthenry 2-181-16Castlegar David Earls
U21A Hurling Championship Group 23 30 PMCreggTurloughmore 0-220-17Liam Mellows David Staunton
U21B Hurling Championship3 30 PMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses 0-122-11Ballinderreen Gerry Hurley
U21B Hurling Championship3 30 PMPortumnaPortumna 4-151-15Ballygar John Rosney
U21B Hurling Championship3 30 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 3-151-7Annaghdown John Keane
U21B1 Hurling Championship Group 13 30 PMAn SpidealCois Fharraige CONC0-0Gort Inse Guaire Fergal Bermingham
U21B1 Hurling Championship Group 23 30 PMBallinasloeBallinasloe GAA 0-0CONCRahoon-Newcastle GAA Peter Campbell
U21B1 Hurling Championship Group 33 30 PMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy 1-141-9Sylane James Lundon
U21A1 Hurling Championship3 30 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 0-160-11Michael Cusacks Paul Fahy
U21B1 Hurling Championship Group 24 30 PMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra 1-151-12Skehana-Mountbellew/Moylough Pat Mc Grath

Sunday 10th Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U21A Hurling Championship Group 111 00 AMDuggan Park Kilnadeema-Leitrim 0-131-15Clarinbridge Conor Quinlan
Cahill Cup - Group A11 00 AMBallygarSt Brendan's ------Williamstown TBC
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMKilconnellSt Gabriel's 0-90-5Mountbellew/Moylough Gerry Moore
Allianz Hurling League Roinn 1B2 00 PMWalsh ParkWaterford 1-182-13Galway David Hughes

Monday 11th Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Connacht GAA CA Junior Football Championship 2019- Final7 00 PMConnacht GAA CentreN.U.I. Galway 1-61-7Institute of Technology Sligo Paul Lydon

Saturday 16th Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor A Football League West11 00 AMMervueSt. James' GAA 1-91-14Oranmore-Maree Noel Cummins
Minor B Football League - West11 00 AMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 10-162-8An Fhairche - Clonbur Mairtín O Curraoin (coilím)
U 14 A 1 hurling Championship11 00 AMBallinderreenBallinderreen 3-23-5Castlegar John Mc Donagh
Allianz Hurling League Roinn 11 30 PMPearse StadiumGalway 3-213-11Wexford Cathal Mc Allister
Allianz Football League Roinn 13 30 PMPearse StadiumGalway 1-171-10Roscommon Conor Lane
Bon Secours Division 3 Football League4 00 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 0-141-11Menlough Noel Gorham
Bon Secours Division 3 Football League5 00 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach 0-40-6Monivea-Abbey Christopher Ryan
Bon Secours Division 3 Football League7 30 PMHeadfordHeadford 0-111-8Kilkerrin-Clonberne Austin O Connell

Sunday 17th Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Bon Secours Division 4 Football League12 00 PMCaltra PitchCaltra 1-30-16Glenamaddy Gerry Daly
AIB GAA Hurling All-Ireland Senior Club Championship2 00 PMPáirc an ChrócaighBallyhale Shamrocks 2-282-11St Thomas Fergal Horgan
AIB GAA Football All-Ireland Senior Club Championship3 45 PMPáirc an ChrócaighCorofin 2-160-10Dr Crokes Barry Cassidy

Monday 18th Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 16 B Hurling10 45 AMBallinasloeBallinasloe GAA 0-66-9Skehana-Mountbellew/Moylough Peter Campbell
Under 16 A Hurling11 00 AMCappataggleCappataggle 2-121-8Athenry TBC
Under 16 A Hurling11 00 AMLeitrim Community CentreKilnadeema-Leitrim 0-101-10Oranmore-Maree Pat Burke
Under 16 A Hurling11 00 AMCraughwellCraughwell GAA Club 4-114-10Loughrea John Mc Donagh
U16 A1 hurling11 00 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 2-161-11Castlegar Conor Quinlan
U16 A1 hurling11 00 AMKillimordalyKillimordaly 1-102-10Cois Fharraige Tomas Lally
Under 16 B Hurling11 00 AMGort GAA GroundsGort Inse Guaire 2-45-11Tynagh Abbey Duniry Kevin Egan
Under 16 B Hurling11 00 AMKilconieronKilconieron GAA 0-55-18Tommy Larkins Gerry Hurley
U16 B1 Hurling11 00 AMSylaneSylane 0-100-9Killimor Richard Mc Nicholas
U16 B1 Hurling11 00 AMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra 2-52-8Mullagh-Kiltormer Pat Mc Grath
U16 B1 Hurling11 00 AMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses 1-102-8Annaghdown David Staunton
Under 16 C hurling11 00 AMBallyloughaneLiam Mellows 1-81-8Ballinderreen Martin McGrath
Under 16 C hurling11 00 AMTonabrockyRahoon-Newcastle GAA 3-134-4Meelick-Eyrecourt Liam Ó Conghaile
U21B Hurling Championship12 30 PMNew InnSarsfields 2-240-7Mullagh-Kiltormer Michael Conway
U21B1 Hurling Championship Group 112 30 PMKinvaraKinvara 3-60-20CLG Ath Eascrach/Fothaine Noel Quinn
Division 1 Hurling League12 30 PMGort GAA GroundsGort Inse Guaire 3-160-14Portumna Kevin Egan
Division 2 Hurling League12 30 PMKillimordalyKillimordaly 0-123-20Craughwell GAA Club Gerry Donoghue
Division 2 Hurling League12 30 PMClarinbridgeClarinbridge 0-101-24Athenry Paul Fahy
Under 14 Hurling C1 Championship12 30 PMSylaneSylane 1-14-19Carnmore TBC
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 1-110-8Cortoon Shamrocks Noel Cummins
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 3-110-8St. James' GAA Muiris Mac Gearailt
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMBarnaderg Killererin 1-112-12Dunmore MacHales Noel Dempsey
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMClifdenClifden 2-100-11St Gabriel's Mairtin O Mainin
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough 0-91-14St Brendan's Gerry Moore
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMCrestwoodFr Griffins Éire Óg 4-142-12Renvyle Ger Cahill
Masita GAA Post Primary Schools Croke Cup (Senior A Hurling)2 00 PMKillmallockPresentation College Athenry 1-122-6CBS Midleton Fergal Horgan
Bon Secours Division 2 Football League3 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 2-101-13Kilconly Gearoid O Conamha
U16 A1 hurling4 00 PMNew InnKinvara 0-01-0Sarsfields TBC

Friday 22nd Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor B1 Football League - North8 00 PMCreggAnnaghdown 1-100-9Kilconly Austin O Connell
Minor B2 Football League - North8 00 PMClonberneKilkerrin/Clonberne/Killererin 2-120-3Mountbellew/Moylough Tony Keating
John Dunne Cup - Group D8 30 PMHeadfordHeadford 0-191-5Claregalway Richard Mc Nicholas

Saturday 23rd Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 16 A Hurling10 30 AMTurloughmoreTurloughmore 4-161-16Clarinbridge Leonard Fay
Under 16 A Hurling11 00 AMLeitrim Community CentreKilnadeema-Leitrim 1-153-17Craughwell GAA Club Liam Gordon
Under 16 A Hurling11 00 AMOranmore-MareeOranmore-Maree 1-100-10Cappataggle Gerry Hurley
Under 16 A Hurling11 00 AMSt Brendan's LoughreaLoughrea 4-122-15Athenry Micheal Kelly
U16 A1 hurling11 00 AMCastlegar PitchCastlegar 3-101-13Abbeyknockmoy Conor Quinlan
U16 A1 hurling11 00 AMKinvaraKinvara 3-172-13Killimordaly Kevin Egan
U16 A1 hurling11 00 AMNew InnSarsfields 4-162-6Carnmore Seamus Goldrick
U16 A1 hurling11 00 AMCois Fharraige 6-62-16Maigh Cuilinn John Keane
Under 16 B Hurling11 00 AMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry 1-211-6Ballinasloe GAA Brian Keon
Under 16 B Hurling11 00 AMArdrahanArdrahan 5-142-12Kilconieron GAA Tom Mc Nicholas
Under 16 B Hurling11 00 AMMichael CusacksMichael Cusacks 0-80-9Skehana-Mountbellew/Moylough Fergal Bermingham
Under 16 B Hurling11 00 AMTommy Larkins ParkTommy Larkins 0-0CONCGort Inse Guaire Shane Curley
U16 B1 Hurling11 00 AMMullagh-Kiltormer 11-171-6Ballygar Darragh Kelly
U16 B1 Hurling11 00 AMSylaneSylane 3-122-12Pádraig Pearses Charlie Ward
U16 B1 Hurling11 00 AMCreggAnnaghdown 3-80-6Salthill-Knocknacarra Michael Melia
Under 16 C hurling11 00 AMBallyloughaneLiam Mellows 5-223-9Four Roads Ollie Flanagan
Under 16 C hurling11 00 AMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt 5-151-7Portumna Anthony Curley
Under 16 C hurling11 00 AMBallinderreenBallinderreen 4-93-8CLG Ath Eascrach/Fothaine Martin McGrath
Bon Secours Division 2 Football League1 00 PMInis ÓirrCLG Oileáin Árann 0-192-13Maigh Cuilinn Pádraig Mac Donncha
Masita GAA Post Primary Schools Michael Cusack Cup (Senior C Hurling)2 00 PMDuggan Park Colaiste na Coiribhe 1-121-22Borrisokane Community College Johnny Murphy
Junior 1 Hurling Championship - Group 14 00 PMBallygar GAA PitchBallygar 2-141-17Clg Mícheál Breathnach David Staunton
U21B Hurling Championship4 00 PMSt ThomasSt Thomas 0-182-14Tommy Larkins Noel Quinn
Junior Hurling League Group 44 00 PMAthenryAthenry 0-132-24Killimordaly Michael Conway
Bon Secours Division 4 Football League4 00 PMWilliamstownWilliamstown 3-113-7CLG Cárna-Caiseal Tony Keating
Division 1 Hurling League4 00 PMSt Brendan's LoughreaLoughrea 0-180-13Turloughmore Conor Quinlan
Division 1 Hurling League4 00 PMKilnadeema PitchKilnadeema-Leitrim 3-121-12Castlegar Peter Murphy
Division 2 Hurling League4 00 PMArdrahanArdrahan 3-201-12CLG Ath Eascrach/Fothaine Kevin Egan
Division 3 Hurling League Group 14 00 PMAn SpidealAn Spidéal 3-191-21Maigh Cuilinn Fergal Bermingham
Division 3 Hurling League Group 14 00 PMKillimorKillimor 0-161-13Kilconieron GAA John Rosney
Division 3 Hurling League Group 14 00 PMCreggAnnaghdown 1-150-15Kilbeacanty Adrian Mooney
Division 3 Hurling League Group 24 00 PMKiltormerKiltormer 2-110-11Sylane David Dillon
U21B1 Hurling Championship Group 24 00 PMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough 3-250-13Ballinasloe GAA James Lundon
U21B1 Hurling Championship Group 34 00 PMCarnmore GAA Club Carnmore 3-142-9Abbeyknockmoy Shane Hynes
U21B Hurling Championship4 00 PMCappataggleCappataggle 1-222-14Ballinderreen Gerry Hurley
U21B Hurling Championship4 00 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry 3-183-15Pádraig Pearses Peter Campbell
Minor B2 Football League - North5 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks 0-0CONCHeadford TBC

Sunday 24th Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 2 Hurling League9 30 AMMullagh Hurling Club GroundsMullagh 0-150-14Pádraig Pearses Seamus Moran
U 14 A Hurling Championship10 00 AMLackaghSarsfields 1-61-8Turloughmore David Staunton
Under 14 B1 Hurling Championship10 00 AMKilconieronKilconieron GAA 2-80-8St Thomas Cathal Mc Mahon
Junior Hurling League Group 110 30 AMCreggAnnaghdown 1-61-12Tuairín Conor Quinlan
Division 1 Hurling League10 30 AMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry 2-222-6Liam Mellows Derek Kelly
Division 1 Hurling League10 30 AMNew InnSarsfields 0-120-12Tommy Larkins Christopher Browne
Division 2 Hurling League10 30 AMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy 2-122-23Oranmore-Maree Richard Mc Nicholas
Division 2 Hurling League10 30 AMBallinderreenBallinderreen 1-154-16Beagh John Mc Donagh
Division 3 Hurling League Group 110 30 AMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt 2-153-12Turloughmore Brian Keon
Division 3 Hurling League Group 210 30 AMCastlegar PitchCastlegar 3-101-17Kinvara Karol Collins
Minor A Football League West10 30 AMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 1-72-11Moycullen Mairtín O Curraoin (coilím)
U21B Hurling Championship10 30 AMPortumnaPortumna 5-147-18Maigh Cuilinn Liam Gordon
Minor B Football League - West11 00 AMIndreabhánClg Mícheál Breathnach 5-121-10An Cheathrú Rua Tom Nally
Minor A Football League - North12 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 1-76-10Northern Gaels Gerry Daly
Minor B1 Football League - North12 00 PMDunmoreDunmore MacHales 3-100-3Monivea-Abbey Sean Lyons
Bon Secours Division 1 Football League12 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough 2-181-11St Michael's Frank Kinneen
Minor A Football League West12 00 PMWestsideSt Michael's 2-120-6St. James' GAA Kieran Quinn
Minor B Football League - West12 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur 0-84-8An Spidéal Pádraig Mac Donncha
Minor A Football League - North12 30 PMCorofin Corofin 0-131-7St. Gabriels Padraic Kelly
Bon Secours Division 1 Football League12 30 PMCreggAnnaghdown 3-140-8Caherlistrane Tom Ryder
Bon Secours Division 1 Football League12 30 PMMilltownMilltown 2-101-8Killannin Martin Flaherty
Minor A Football League West12 30 PMOranmoreOranmore-Maree 1-70-17Salthill-Knocknacarra Ger Cahill
Allianz Football League Roinn 12 00 PMHealy Park, OmaghTyrone 3-151-14Galway Cormac Reilly
Allianz Hurling League Roinn 13 30 PMNowlan ParkGalway 0-191-18Waterford Paud O Dwyer
Minor A Football League - North5 00 PMCaltra PitchCaltra 5-121-5Claregalway Richard Mc Nicholas
U 14 A 1 hurling Championship5 00 PMGort GAA GroundsGort Inse Guaire 6-70-5Meelick-Eyrecourt Kevin Egan

Monday 25th Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U16 B1 Hurling7 00 PMKillimorKillimor 3-93-9St Thomas Micheal Kelly

Tuesday 26th Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 16 B Hurling7 00 PMArdrahanArdrahan 0-00-0Michael Cusacks Noel Quinn

Wednesday 27th Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 2 Hurling League7 30 PMBeaghBeagh 1-201-9Clarinbridge TBC
Under 14 Hurling C1 Championship7 30 PMCorofin Sylane 1-50-3Pádraig Pearses Stephen Doyle

Thursday 28th Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U 14 A Hurling Championship5 45 PMKinvaraKinvara 1-91-4Carnmore TBC
Under 14 C Hurling Championship6 45 PMCreggRahoon-Newcastle GAA 0-82-3Annaghdown Martin McGrath
U14 B Hurling Championship7 30 PMMullaghMullagh-Kiltormer 1-111-3Sylane Peter Murphy
Under 16 C hurling7 45 PMPortumnaPortumna 3-23-11Four Roads Micheal Kelly

Saturday 30th Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 16 B Hurling11 00 AMKilbeacantyMichael Cusacks 0-0CONCBallinasloe GAA Tom Mc Nicholas
Under 14 B1 Hurling Championship11 00 AMCappataggleCappataggle 1-91-7Killimor TBC
U16 A1 hurling11 00 AMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy 5-112-13Carnmore James Hoade
Bon Secours Division 4 Football League11 00 AMGlenamaddyGlenamaddy 2-111-14Mountbellew/Moylough Gerry Daly
Masita GAA Post Primary Schools Paddy Buggy Cup (Senior B Hurling)1 00 PMBord Na Mona O Connor Park,St Raphaels College Loughrea 1-181-14Castlecomer CS Sean Stack
Masita GAA Post Primary Schools Dr. Eamonn O Sullivan Cup (Senior C Football)1 00 PMClaughaun GAASt. Paul`s College Oughterard 3-82-14Patrician Academy Mallow John Hickey
Bon Secours Division 1 Football League1 00 PMWestsideSt Michael's 3-91-15An Spidéal Ronan McNulty
Bon Secours Division 2 Football League1 00 PMOranmoreOranmore-Maree 0-172-13CLG Oileáin Árann Ger Cahill
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 0-161-10Naomh Anna, Leitir Móir P.J. Rabbitte
Masita GAA Post Primary Schools Croke Cup (Senior A Hurling)3 00 PMBord Na Mona O Connor Park,St. Kieran's College 1-151-12Presentation College Athenry Johnny Murphy
Bon Secours Division 1 Football League3 00 PMCreggAnnaghdown 1-24-14Mountbellew/Moylough Austin O Connell
Junior Hurling League Group 14 00 PMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough 4-200-14Turloughmore David Staunton
Junior Hurling League Group 24 00 PMPortumnaPortumna 2-172-16Tynagh Abbey Duniry John Rosney
Junior Hurling League Group 34 00 PMLeitrim Community CentreKilnadeema-Leitrim 3-151-13Mullagh Brian Keon
Junior Hurling League Group 44 00 PMNew InnSarsfields ------Carnmore James Lundon
Junior Hurling League Group 54 00 PMSt ThomasSt Thomas 1-80-13Clarinbridge Michael Conway
Junior Hurling League Group 54 00 PMArdrahanArdrahan 2-240-6Beagh Noel Quinn
Junior Hurling League Group 64 00 PMGort GAA GroundsGort Inse Guaire 0-0CONCKinvara Ronan Stankard
Junior Hurling League Group 64 00 PMBallinderreenBallinderreen 2-73-16Craughwell GAA Club Paul Fahy
Junior Hurling League Group 74 00 PMLoughreaLoughrea 2-161-14Castlegar Gerry Hurley
Junior Hurling League Group 74 00 PMOranmoreOranmore-Maree 5-182-9Kilbeacanty Sean Byrne
Junior Hurling League Group 84 00 PMBallyloughaneLiam Mellows 2-222-7Rahoon-Newcastle GAA Richard Mc Nicholas
Bon Secours Division 2 Football League4 00 PMMervueSt. James' GAA 1-92-12CLG Bhearna Richard Mc Nicholas
Bon Secours Division 3 Football League4 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne 3-112-5Corofin Gerald Anthony Lohan
Bon Secours Division 4 Football League4 00 PMBallygarSt Brendan's 1-111-10Clifden Sean Lyons
Bon Secours Division 4 Football League4 00 PMKilconnellSt Gabriel's 1-193-10Williamstown Gearoid O Conamha
Under 14 Hurling C1 Championship4 30 PMCarnmore GAA Club Carnmore 0-57-10Four Roads Cathal Mc Mahon
Division 5 League (North)5 00 PMCreggAnnaghdown 4-85-13Milltown John Devlin
Division 5 League (West)5 30 PMCappagh ParkSalthill-Knocknacarra 2-91-11Na Piarsaigh Noel Cummins
Division 5 League (West)5 30 PMClaregalway LakeviewClaregalway 1-111-11An Cheathrú Rua Ger Cahill
Division 5 League (West)5 30 PMMaigh CuilinnMoycullen 1-173-11Killannin Mairtín O Curraoin (coilím)
Division 6 League (North)5 30 PMGlinsk G.A.A.PitchGlinsk 0-75-11Kilconly TBC
Division 6 League (North)5 30 PMAthenryAthenry 1-36-16Tuam Stars Padraic Kelly
Division 6 League (North)5 30 PMCaltra PitchCaltra 0-131-13Dunmore MacHales TBC
U14 Football Division 46 00 PMRos MucCárna-Caiseal/Na Piarsaigh 7-410-4St Michael's B Team TBC

Sunday 31st Mar 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 6 League (West)10 00 AMIndreabhánClg Mícheál Breathnach 0-111-9St Michael's Pádraig Mac Donncha
U14 Football Division 1 North11 00 AMCaherlistraneCaherlistrane 0-0CONCLoughrea Gaelic Football Richard Mc Nicholas
U14 Football Division 1 North11 00 AMCreggAnnaghdown 2-76-8Corofin John Donovan
U14 Football Division 1 North11 00 AMOranmore-MareeOranmore-Maree 4-75-15Claregalway Ronan McNulty
U14 Football Division 1 West11 00 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 3-54-11Salthill-Knocknacarra Christopher Ryan
U14 Football Division 1 West11 00 AMSt Michael'sSt Michael's 2-72-5Clifden Noel Barrett
U14 Football Division 2 North11 00 AMHeadfordHeadford 3-64-6Athenry Austin O Connell
U14 Football Division 2 North11 00 AMCortoon ShamrocksCortoon Shamrocks CONC0-0Kilconly P.J. Rabbitte
U14 Football Division 2 North11 00 AMDunmoreDunmore MacHales 9-156-9Monivea-Abbey Richard Mc Nicholas
U14 Football Division 2 West11 00 AMOughterardOughterard 0-64-10Oranmore-Maree B Team TBC
U14 Football Division 2 West11 00 AMCappagh ParkSalthill-Knocknacarra B Team1-66-10Claregalway B Team TBC
U14 Football Division 2 West11 00 AMAn SpidealAn Spidéal 5-83-8An Cheathrú Rua TBC
U14 Football Division 2 West11 00 AMCraughwellCraughwell GAA Club 10-33-3Naomh Anna, Leitir Móir TBC
U14 Football Division 311 00 AMClonberneKilkerrin-Clonberne CONC0-0Killererin Tom Ryder
U14 Football Division 311 00 AMSt Brendan'sSt Brendan's 2-101-7Northern Gaels Paul Quinn
U14 Football Division 311 00 AMCaltra PitchCaltra 6-135-8Menlough John Cahill
U14 Football Division 411 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team4-72-10Annaghdown B Team TBC
U14 Football Division 411 00 AMTuam StarsTuam Stars B Team0-0CONCAn Fhairche - Clonbur TBC
Division 7 League (North)12 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks 0-64-9Loughrea Gaelic Football Charlie Ward
U14 Football Division 1 West12 00 PMKillannin Community PitchKillannin 4-70-7Clg Mícheál Breathnach Noel Cummins
Division 5 League (North)12 30 PMClonberneKilkerrin-Clonberne 0-83-4Headford TBC
Division 5 League (North)12 30 PMAthenryAthenry 1-80-5Ballinasloe GAA Pat Hansberry
Division 6 League (North)12 30 PMBallymacwardPádraig Pearses 2-92-9Monivea-Abbey Martin Flaherty
Division 7 League (North)12 30 PMWilliamstownWilliamstown 6-91-7St Brendan's Tom Ryder
Division 1 Hurling League12 45 PMTurloughmoreTurloughmore 2-201-19Tynagh Abbey Duniry John Keane
Division 5 League (West)2 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 0-0CONCSt. James' GAA Alan Carr
Division 6 League (West)2 00 PMCappagh ParkSalthill-Knocknacarra CONC0-0An Spidéal Tom Nally
Division 6 League (West)2 00 PMMareeOranmore-Maree 10-160-5Oughterard Ronan McNulty
Bon Secours Division 1 Football League2 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 3-92-18Corofin James Molloy
Bon Secours Division 1 Football League2 00 PMKillanninKillannin 0-133-8Salthill-Knocknacarra Kieran Quinn
Bon Secours Division 1 Football League2 00 PMTuam StarsTuam Stars 1-191-14Milltown Thomas Murphy
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks 0-142-9Claregalway Anthony Coyne
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMMaigh CuilinnMaigh Cuilinn 0-112-10An Cheathrú Rua Christopher Ryan
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMDunmore MacHalesDunmore MacHales 1-161-7An Fhairche - Clonbur Tony Keating
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMBarnaderg Killererin 1-111-12Clg Mícheál Breathnach Gerry Moore
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMRenvyleRenvyle 2-43-25CLG Cárna-Caiseal Mairtin O Mainin
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMCrestwoodFr Griffins Éire Óg 0-152-14Caltra Frank Kinneen
Junior Hurling League Group 24 00 PMKillimorKillimor 0-201-15Meelick-Eyrecourt Peter Campbell
Junior Hurling League Group 84 00 PMMaigh CuilinnMaigh Cuilinn 0-0CONCSylane Conor Quinlan
U21B Hurling Championship4 00 PMMullaghSt Thomas 1-200-11Mullagh-Kiltormer Gerry Donoghue
Division 6 League (West)6 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 2-112-15Naomh Anna, Leitir Móir Liam Ó Conghaile
Junior Hurling League Group 36 00 PMCappataggleCappataggle 0-91-21Tommy Larkins TBC

Monday 1st Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U 14 A Hurling Championship6 45 PMTurloughmoreTurloughmore 2-71-6Clarinbridge Sean Byrne
U 14 A Hurling Championship6 45 PMCarnmore GAA Club Carnmore 0-91-4Sarsfields Karol Collins
U 14 A Hurling Championship6 45 PMLeitrim Community CentreKilnadeema-Leitrim 1-60-6Kinvara Micheal Kelly
U 14 A Hurling Championship6 45 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 0-71-7Athenry Paul Fahy
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine 2-54-4Ballinderreen Seamus Goldrick
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMCastlegar PitchCastlegar 1-62-3Gort Inse Guaire Conor Quinlan
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt 1-12-4Ardrahan Pakie Muldoon
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMSt Brendan's LoughreaLoughrea 2-111-9Pádraig Pearses Gordan Duane
U14 B Hurling Championship6 45 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry 0-62-2Skehana-Mountbellew/Moylough John Rosney
U14 B Hurling Championship6 45 PMMichael CusacksMichael Cusacks 0-50-9Mullagh-Kiltormer Noel Quinn
U14 B Hurling Championship6 45 PMSylaneSylane 3-61-5Maigh Cuilinn Adrian Mooney
U14 B Hurling Championship6 45 PMKillimordalyKillimordaly 2-32-2Craughwell GAA Club James Hoade
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMKillimorKillimor 0-52-12Kilconieron GAA David Cunningham
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMSt ThomasSt Thomas 2-41-2Salthill-Knocknacarra Fergal Bermingham
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMPortumnaPortumna 4-43-8Cois Fharraige Brian Keon
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMBallygar GAA PitchBallygar 2-93-5Cappataggle Mike Tarpey
Under 14 C Hurling Championship6 45 PMCreggAnnaghdown 2-72-5Tommy Larkins Stephen Doyle
Under 14 C Hurling Championship6 45 PMBallyloughaneLiam Mellows 6-31-3Clg Mícheál Breathnach Martin McGrath
Under 14 C Hurling Championship6 45 PMBallinasloeBallinasloe GAA 5-124-2Abbeyknockmoy Gerry Hurley

Tuesday 2nd Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 North7 00 PMDunmore MacHalesDunmore MacHales 3-70-5St. Gabriels Martin Collins
U-16 Division 1 North7 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA 4-85-14Corofin Gearoid O Conamha
U-16 Division 1 North7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 5-90-4Kilconly Tom Ryder
U-16 Division 1 West7 00 PMCreggAnnaghdown 4-85-7St Michael's TBC
U-16 Division 1 West7 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 1-121-2CLG Bhearna Kieran Quinn
U-16 Division 1 West7 00 PMMervueSt. James' GAA 3-63-8Salthill-Knocknacarra Christopher Ryan
U-16 Division 2 North7 00 PMHeadfordHeadford 5-193-5Killererin Richard Mc Nicholas
U-16 Division 2 North7 00 PMKinvaraKinvara 3-111-6Caltra Kevin Egan
U-16 Division 2 North7 00 PMCortoon ShamrocksCortoon Shamrocks 2-102-14Mountbellew/Moylough Tony Keating
U-16 Division 2 North7 00 PMAthenryAthenry 0-82-2Loughrea Gaelic Football Lloyd Kelly
U-16 Division 2 West7 00 PMCarnaCárna-Caiseal/Na Piarsaigh 9-251-0Clifden Liam Ó Conghaile
U-16 Division 2 West7 00 PMKillannin Community PitchKillannin 2-53-5An Spidéal Frank Kinneen
U-16 Division 2 West7 00 PMOughterardOughterard 6-82-6Clg Mícheál Breathnach Frank Walsh
U-16 Division 37 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur CONC0-0Oranmore-Maree John Devlin
U-16 Division 37 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne 4-94-13Menlough Padraic Kelly
U-16 Division 37 00 PMMilltown GAAMilltown 1-34-15Claregalway TBC
U-16 Division 37 00 PMCappagh ParkSalthill-Knocknacarra 0-73-5Northern Gaels Ger Cahill

Wednesday 3rd Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor C Football League - North6 45 PMMenloughMenlough 1-26-21Kinvara Pat Hansberry
Minor A Football League - North6 45 PMClaregalway LakeviewClaregalway 0-61-7Caherlistrane Anthony Coyne
Minor A Football League - North6 45 PMGlenamaddyNorthern Gaels 1-160-11Corofin Martin Flaherty
Minor A Football League - North6 45 PMKilconnellSt. Gabriels 1-67-11Caltra TBC
Minor B1 Football League - North6 45 PMBallinasloeBallinasloe GAA 2-111-11Annaghdown P.J. Rabbitte
Minor B1 Football League - North6 45 PMKilconlyKilconly 2-65-18Dunmore MacHales Thomas Murphy
Minor B1 Football League - North6 45 PMMoniveaMonivea-Abbey 1-40-5Athenry Martin Collins
Minor B2 Football League - North6 45 PMTuam StarsTuam Stars 0-112-8Kilkerrin/Clonberne/Killererin Gerald Anthony Lohan
Minor B2 Football League - North6 45 PMMountbellewMountbellew/Moylough 2-64-13Headford Gerry Daly
Minor A Football League West6 45 PMWestsideSt Michael's 1-70-12CLG Bhearna Muiris Mac Gearailt
Minor A Football League West6 45 PMOranmoreOranmore-Maree 1-72-12Moycullen Frank Kinneen
Minor A Football League West6 45 PMMervueSt. James' GAA CONC0-0Salthill-Knocknacarra Tom Nally
Minor B Football League - West6 45 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 2-1315-10Oughterard Mairtín O Curraoin (coilím)
Minor B Football League - West6 45 PMClonburAn Fhairche - Clonbur 4-106-10Killannin Richard Mc Nicholas
Minor B Football League - West6 45 PMAn SpidealAn Spidéal 0-101-11Clifden Christopher Ryan
Minor B Football League - West6 45 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 3-193-9Clg Mícheál Breathnach Liam Ó Conghaile

Thursday 4th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 16 A Hurling6 30 PMClarinbridgeClarinbridge 1-182-13Loughrea Noel Quinn
Under 16 A Hurling6 30 PMAthenryAthenry 0-101-12Kilnadeema-Leitrim Karol Collins
Under 16 A Hurling6 30 PMCraughwellCraughwell GAA Club 2-131-12Oranmore-Maree Christopher Browne
Under 16 A Hurling6 30 PMCappataggleCappataggle 0-120-15Turloughmore Derek Moloney
U16 A1 hurling6 30 PMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy 1-150-7Cois Fharraige Adrian Mooney
U16 A1 hurling6 30 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 4-104-13Kinvara David Earls
U16 A1 hurling6 30 PMKillimordalyKillimordaly 1-130-16Sarsfields James Lundon
U16 A1 hurling6 30 PMCarnmore GAA Club Carnmore 2-152-13Castlegar Richard Mc Nicholas
Under 16 B Hurling6 30 PMBallinasloeBallinasloe GAA 2-82-19Tommy Larkins Vincent Burke
Under 16 B Hurling6 30 PMGort GAA GroundsGort Inse Guaire CONC0-0Ardrahan Shane Hynes
Under 16 B Hurling6 30 PMKilconieronKilconieron GAA 2-74-9Michael Cusacks Vincent Earls
Under 16 B Hurling6 30 PMSkehana-Mountbellew/Moylough 3-82-11Tynagh Abbey Duniry Trevor Lohan
U16 B1 Hurling6 30 PMBallygar 1-72-20Annaghdown Gerard Dwyer
U16 B1 Hurling6 30 PMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra 1-132-13Sylane Liam Ó Conghaile
U16 B1 Hurling6 30 PMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses 1-181-10Killimor Michael Melia
U16 B1 Hurling6 30 PMSt ThomasSt Thomas 2-63-17Mullagh-Kiltormer Fergal Bermingham
Under 16 C hurling6 30 PMBallyloughaneLiam Mellows 2-83-13Meelick-Eyrecourt Pat Mc Grath
Under 16 C hurling6 30 PMPortumnaPortumna 5-90-12Rahoon-Newcastle GAA Brian Keon

Friday 5th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 West6 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 6-94-7Maigh Cuilinn Tom Ryder
Intermediate Hurling Championship - Group 27 00 PMDuggan Park Kiltormer 3-92-12Annaghdown Shane Curley
U14 Football Division 1 North7 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin 0-0CONCBallinasloe GAA TBC
U14 Football Division 1 North7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough 1-64-4Oranmore-Maree Austin O Connell
U14 Football Division 1 North7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 11-111-5Caherlistrane Richard Mc Nicholas
U14 Football Division 1 North7 00 PMLoughreaLoughrea Gaelic Football 1-65-6Annaghdown TBC
U14 Football Division 1 West7 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 1-162-6St Michael's Christopher Ryan
U14 Football Division 1 West7 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 1-66-6CLG Bhearna Liam Ó Conghaile
U14 Football Division 2 North7 00 PMKilconlyKilconly 2-30-9Headford Charlie Ward
U14 Football Division 2 North7 00 PMDunmoreAthenry CONC0-0Dunmore MacHales TBC
U14 Football Division 2 North7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 0-65-12Kinvara Padraic Kelly
U14 Football Division 2 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars 3-120-2Cortoon Shamrocks TBC
U14 Football Division 2 West7 00 PMMareeOranmore-Maree B Team2-55-10Craughwell GAA Club Ger Cahill
U14 Football Division 2 West7 00 PMMervueSt. James' GAA 3-73-7Claregalway B TeamNoel Finnegan
U14 Football Division 2 West7 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 6-61-1Salthill-Knocknacarra B Team TBC
U14 Football Division 37 00 PMKilconnellSt Gabriel's 4-64-8St Brendan's TBC
U14 Football Division 37 00 PMGlenamaddyNorthern Gaels 0-63-13Caltra Tony Keating
U14 Football Division 37 00 PMMenloughMenlough 0-0CONCKilkerrin-Clonberne Michael Ruane
U14 Football Division 37 00 PMBarnaderg Killererin 3-58-8Milltown John Cahill
U14 Football Division 47 00 PMWestsideSt Michael's B Team1-37-8Tuam Stars B TeamBrendan crowe
U14 Football Division 47 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur 0-58-8Claregalway C TeamJohn Devlin
U14 Football Division 47 00 PMTuam StarsTuam Stars B Team0-0CONCCárna-Caiseal/Na Piarsaigh TBC
Bon Secours Division 1 Football League8 00 PMCorofin Corofin 3-103-8Milltown Frank Kinneen

Saturday 6th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U 14 A Hurling Championship11 00 AMClarinbridgeClarinbridge 1-71-4Oranmore-Maree Sean Byrne
Connacht GAA Tain League 2019(U11)11 00 AMConnacht GAA CentreCois Fharraige ------Westport GAA TBC
Connacht GAA Tain League 2019(U11)11 00 AMConnacht GAA CentreBallygar ------Castlebar Mitchels Hurling TBC
Connacht GAA Tain League 2019(U11)11 00 AMConnacht GAA CentreWestern Gaels ------Gort Inse Guaire TBC
Connacht GAA Tain League 2019(U11)11 00 AMConnacht GAA CentreArdrahan ------Tuairín TBC
Connacht GAA Tain League 2019(U11)11 45 AMConnacht GAA CentreCois Fharraige ------Oran Hurling Club TBC
Connacht GAA Tain League 2019(U11)11 45 AMConnacht GAA CentreGort Inse Guaire ------Ballyhaunis TBC
Connacht GAA Tain League 2019(U11)11 45 AMConnacht GAA CentreWestern Gaels ------Ballygar TBC
Connacht GAA Tain League 2019(U11)11 45 AMConnacht GAA CentreEaskey ------Ardrahan TBC
Connacht GAA Tain League 2019(U11)12 30 PMConnacht GAA CentreBeal Atha Bhearraigh ------Ardrahan TBC
Connacht GAA Tain League 2019(U11)12 30 PMConnacht GAA CentreBallygar ------Roscommon Gaels TBC
Connacht GAA Tain League 2019(U11)12 30 PMConnacht GAA CentreCastlebar Mitchels Hurling ------Gort Inse Guaire TBC
Connacht GAA Tain League 2019(U11)12 30 PMConnacht GAA CentreCarrick Hurling Club (St Marys) ------Cois Fharraige TBC
Senior A Hurling Championship - Group 13 00 PMKenny ParkPortumna 1-124-18Turloughmore TBC
Senior B Hurling Championship - Group 13 00 PMLoughreaAthenry 1-190-18Beagh Derek Kelly
Senior B Hurling Championship - Group 23 00 PMDuggan Park Abbeyknockmoy 1-92-16Ardrahan Christopher Browne
Intermediate Hurling Championship - Group 13 00 PMPearse StadiumKilconieron GAA 2-213-16Maigh Cuilinn Karol Collins
Senior A Hurling Championship - Group 14 45 PMDuggan Park Tommy Larkins 2-150-16Castlegar John Mc Donagh
Senior A Hurling Championship - Group 24 45 PMLoughreaKilnadeema-Leitrim 0-153-11Gort Inse Guaire Seamus Moran
Senior B Hurling Championship - Group 14 45 PMPearse StadiumCraughwell GAA Club 1-161-18Oranmore-Maree Liam Gordon
Junior 1 Hurling Championship - Group 14 45 PMPáirc na bhForbachaBearna-Na Forbacha 0-191-11Ballygar Pat Mc Grath
Junior 1 Hurling Championship - Group 24 45 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 0-161-10Ballinasloe GAA James Hoade
Intermediate Hurling Championship - Group 15 00 PMKenny ParkCarnmore 1-153-16Turloughmore Michael Haverty
Division 5 League (North)6 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 3-123-13Corofin Gerald Anthony Lohan
Division 7 League (North)6 00 PMMenloughMenlough 1-82-9Killererin Tony Keating

Sunday 7th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Group 1 A10 30 AMMonivea-AbbeyMonivea-Abbey 4-52-14Tuam Stars Vincent Mc Manus
U-12 Group 1 A10 30 AMDunmore MacHalesDunmore MacHales 0-45-12Headford Sean Lyons
U-12 Group 1 A10 30 AMCaherlistraneCaherlistrane 2-62-3Corofin Tony Keating
U-12 Group 2 A10 30 AMOranmore-MareeOranmore-Maree 7-104-8Salthill-Knocknacarra Noel Barrett
U-12 Group 2 A10 30 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 9-93-4Maigh Cuilinn Ciaran Harkin
U-12 Group 2 A10 30 AMCreggAnnaghdown 2-63-9CLG Bhearna John Donovan
U-12 Group 3 A10 30 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra B Team0-93-11Oranmore-Maree B TeamMaura Conneelly
U-12 Group 3 A10 30 AMCraughwellCraughwell GAA Club 2-73-3Claregalway B TeamFrank Kinneen
U-12 Group 411 00 AMOughterardOughterard 6-33-6St Michael's Frank Walsh
U-12 Group 411 00 AMMervueSt. James' GAA 2-91-4An Spidéal Kieran Quinn
U-12 Group 411 00 AMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 4-36-7Killannin Alan Carr
U-12 Group 511 00 AMClonburAn Fhairche - Clonbur 2-23-16Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh TBC
U-12 Group 511 00 AMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 4-83-2Renvyle TBC
U-12 Group 511 00 AMClifdenClifden 5-70-5Naomh Anna, Leitir Móir TBC
U-12 Group 611 00 AMKilconnellSt. Gabriels 0-23-9Mountbellew/Moylough John Cahill
U-12 Group 611 00 AMKinvaraKinvara 6-23-3Clarinbridge Noel Quinn
U-12 Group 611 00 AMAthenryAthenry CONC0-0Ballinasloe GAA Michael Ruane
U-12 Group 711 00 AMGlenamaddyNorthern Gaels 6-82-2St Brendan's Tom Ryder
U-12 Group 711 00 AMMenloughMenlough 6-60-4Caltra Paul Quinn
U-12 Group 811 00 AMMilltown GAAMilltown 3-91-4Killererin Charlie Ward
U-12 Group 811 00 AMKilconlyKilconly 4-104-5Cortoon Shamrocks Noel Finnegan
U12 Group 911 00 AMCorofin GAA Pitch Corofin C Team0-22-7Clg Mícheál Breathnach B Team TBC
U12 Group 911 00 AMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna C Team0-32-2Claregalway E TeamLiam Ó Conghaile
U14 Football Division 411 00 AMCreggAnnaghdown B Team6-54-15Tuam Stars B Team TBC
U12 Football Group 1B11 30 AMMoniveaMonivea-Abbey B Team4-41-7Tuam Stars B TeamVincent Mc Manus
U12 Football Group 1B11 30 AMDunmore MacHalesDunmore MacHales B Team3-82-2Headford B TeamSean Lyons
U12 Football Group 1B11 30 AMCaherlistraneCaherlistrane B Team1-30-2Corofin B TeamTony Keating
U12 Football Group 2B11 30 AMOranmore-MareeOranmore-Maree C Team4-101-6Salthill-Knocknacarra C TeamNoel Barrett
U12 Football Group 2B11 30 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team3-91-1Moycullen B TeamCiaran Harkin
U12 Football Group 2B11 30 AMCreggAnnaghdown B Team2-51-5CLG Bhearna B TeamJohn Donovan
U12 Football Group 3B11 30 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra D Team0-63-9Oranmore-Maree D TeamMaura Conneelly
U12 Football Group 3B11 30 AMCraughwellCraughwell GAA Club B Team1-58-9Claregalway D TeamFrank Kinneen
U12 Group 912 00 PMWestsideSt Michael's B Team2-94-10Tuam Stars C Team TBC
Bon Secours Division 3 Football League12 00 PMBelclareCorofin 2-142-9An Fhairche - Clonbur Austin O Connell
Under 14 B1 Hurling Championship12 00 PMKilconieronKilconieron GAA 2-151-4Salthill-Knocknacarra Leonard Fay
Senior B Hurling Championship - Group 112 45 PMKenny ParkCLG Ath Eascrach/Fothaine 0-110-18Pádraig Pearses Gerry Donoghue
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne 1-152-11Naomh Anna, Leitir Móir Tom Ryder
Minor C Football League - North2 00 PMLoughreaLoughrea Gaelic Football 2-122-8Menlough Paul Quinn
Senior A Hurling Championship - Group 12 30 PMKenny ParkLiam Mellows 1-170-14St Thomas Alan Kelly
Senior A Hurling Championship - Group 24 00 PMDuggan Park Loughrea 3-170-16Tynagh Abbey Duniry Brian Keon
Senior B Hurling Championship - Group 24 00 PMGortBallinderreen 2-152-22Killimordaly Ger O Connor
Intermediate Hurling Championship - Group 14 00 PMPearse StadiumKinvara 0-150-15Sylane Richard Mc Nicholas
Intermediate Hurling Championship - Group 24 30 PMCarnmoreAn Spidéal 0-120-20Meelick-Eyrecourt Michael Conway
Senior A Hurling Championship - Group 25 45 PMDuggan Park Cappataggle 1-141-17Sarsfields Shane Hynes
Senior B Hurling Championship - Group 25 45 PMGortMullagh 1-120-20Clarinbridge Paul Fahy
Intermediate Hurling Championship - Group 25 45 PMPearse StadiumRahoon-Newcastle GAA 1-150-12Castlegar Conor Quinlan
Minor B Football League - West6 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua CONC0-0Killannin Noel Gorham
U14 Football Division 36 00 PMMilltown GAAMilltown 4-103-4St Gabriel's Padraic Kelly

Monday 8th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U 14 A Hurling Championship6 45 PMClarinbridgeClarinbridge 1-91-4Carnmore Shane Hynes
U 14 A Hurling Championship6 45 PMAthenryAthenry 2-81-10Kinvara Adrian Mooney
U 14 A Hurling Championship6 45 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 1-101-4Turloughmore Ronan McNulty
U 14 A Hurling Championship6 45 PMNew InnSarsfields 1-70-4Kilnadeema-Leitrim Gerry Hurley
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMArdrahanArdrahan 2-51-4Castlegar Kevin Quirke
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine 4-82-6Loughrea Vincent Burke
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMBallinderreenBallinderreen 6-21-2Gort Inse Guaire TBC
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses 1-82-8Meelick-Eyrecourt James Hoade
U14 B Hurling Championship6 45 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry 1-20-4Killimordaly Pakie Muldoon
U14 B Hurling Championship6 45 PMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough 2-82-4Mullagh-Kiltormer Gerard Dwyer
U14 B Hurling Championship6 45 PMCraughwellCraughwell GAA Club 3-34-4Sylane Gordan Duane
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMAn SpidealCois Fharraige 1-42-7St Thomas John Keane
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMKillimorKillimor 2-30-11Ballygar Darragh Kelly
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMCappataggleCappataggle 2-121-3Portumna Vincent Earls
Under 14 C Hurling Championship6 45 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 1-51-3Annaghdown TBC
Under 14 C Hurling Championship6 45 PMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy 4-24-9Liam Mellows Tomas Lally
Under 14 C Hurling Championship6 45 PMTommy Larkins ParkTommy Larkins 3-51-8Rahoon-Newcastle GAA David Cunningham
U14 B Hurling Championship7 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 0-90-9Michael Cusacks TBC

Tuesday 9th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor B1 Hurling Championship Group 26 30 PMPortumnaPortumna 2-101-17Killimor John Rosney
U-16 Division 1 North7 00 PMKilconlyKilconly 3-116-11Dunmore MacHales TBC
U-16 Division 1 West7 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 1-91-11Claregalway Ger Cahill
U-16 Division 1 West7 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 2-61-11St. James' GAA Muiris Mac Gearailt
U-16 Division 1 West7 00 PMSt Michael'sSt Michael's 1-113-13Oranmore-Maree Pat Hansberry
U-16 Division 2 North7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough 2-121-12Athenry Padraic Kelly
U-16 Division 2 North7 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 4-174-12Cortoon Shamrocks Thomas Murphy
U-16 Division 2 North7 00 PMBarnaderg Killererin 1-53-13Kinvara Sean Lyons
U-16 Division 2 North7 00 PMLoughreaLoughrea Gaelic Football 4-94-14Headford Lloyd Kelly
U-16 Division 2 West7 00 PMAn SpidealAn Spidéal 4-192-9Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh Mairtín O Curraoin (coilím)
U-16 Division 2 West7 00 PMClifdenClifden 1-63-16Oughterard Frank Walsh
U-16 Division 2 West7 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 4-131-10An Cheathrú Rua Mairtin O Mainin
U-16 Division 2 West7 00 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 0-90-12Killannin Brenadan Kinneavy
U-16 Division 37 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 1-73-12Kilkerrin-Clonberne Martin Collins
U-16 Division 37 00 PMGlenamaddyNorthern Gaels 0-0CONCAn Fhairche - Clonbur TBC
U-16 Division 37 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 0-0CONCMilltown TBC

Wednesday 10th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 16 A Hurling6 30 PMSt Brendan's LoughreaLoughrea 5-92-21Kilnadeema-Leitrim Brian Keon
Under 16 B Hurling6 30 PMTommy Larkins ParkTommy Larkins 5-154-8Ardrahan Peter Murphy
U21A1 Hurling Championship6 45 PMDuggan Park Turloughmore 1-195-20Killimordaly Brian Keon
Junior Hurling League Group 27 00 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry 2-202-24Killimor David Dillon
Junior Hurling League Group 27 00 PMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt 1-190-7Portumna Gerry Donoghue
Junior Hurling League Group 37 00 PMTommy Larkins ParkTommy Larkins 2-153-8Kilnadeema-Leitrim Seamus Moran
Junior Hurling League Group 37 00 PMMullagh Hurling Club GroundsMullagh 2-132-11Cappataggle David Cunningham
Junior Hurling League Group 47 00 PMKillimordalyKillimordaly 4-100-18Sarsfields James Hoade
Junior Hurling League Group 47 00 PMCarnmore GAA Club Carnmore 0-122-24Athenry David Staunton
Junior Hurling League Group 57 00 PMBeaghBeagh 1-94-21St Thomas John Mc Donagh
Junior Hurling League Group 67 00 PMKinvaraKinvara 1-65-19Ballinderreen Michael Conway
Junior Hurling League Group 77 00 PMKilbeacantyKilbeacanty 1-94-19Loughrea Tom Mc Nicholas
Junior Hurling League Group 77 00 PMCastlegar PitchCastlegar 1-70-15Oranmore-Maree Fergal Bermingham
Junior Hurling League Group 87 00 PMTonabrockyRahoon-Newcastle GAA 1-150-18Maigh Cuilinn David Earls
Junior Hurling League Group 87 00 PMSylaneSylane 0-67-17Liam Mellows Sean Byrne
Minor A Football League - North7 00 PMCorofin Corofin 3-153-8Caherlistrane Richard Mc Nicholas
Minor A Football League - North7 00 PMGlenamaddyNorthern Gaels 3-161-4Caltra Tom Ryder
Minor A Football League - North7 00 PMKilconnellSt. Gabriels 1-152-11Claregalway Gerry Moore
Minor B1 Football League - North7 00 PMDunmoreDunmore MacHales 5-132-6Annaghdown Tony Keating
Minor B1 Football League - North7 00 PMKilconlyKilconly 2-92-11Athenry Sean Lyons
Minor B1 Football League - North7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 1-103-5Ballinasloe GAA Padraic Kelly
Minor B2 Football League - North7 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks 2-130-3Mountbellew/Moylough P.J. Rabbitte
Minor B2 Football League - North7 00 PMHeadfordHeadford 1-81-13Tuam Stars Austin O Connell
Minor A Football League West7 00 PMMaigh CuilinnMoycullen 4-130-9St. James' GAA Liam Ó Conghaile
Minor A Football League West7 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 2-154-11Oranmore-Maree Ger Cahill
Minor B Football League - West7 00 PMOughterardOughterard 1-112-11Naomh Anna, Leitir Móir Mairtin O Mainin
Minor B Football League - West7 00 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach 2-144-11An Fhairche - Clonbur Pádraig Mac Donncha
Minor B Football League - West7 00 PMKillanninKillannin 5-103-5An Spidéal Tom Nally
Minor B Football League - West7 00 PMClifdenClifden 0-0CONCAn Cheathrú Rua Mairtín O Curraoin (coilím)
Under 14 Hurling C1 Championship7 15 PMCarnmore GAA Club Carnmore 2-82-2Castlebar Mitchels Hurling Cathal Mc Mahon
Junior Hurling League Group 17 30 PMAghamoreTuairín 2-132-17Skehana-Mountbellew/Moylough TBC

Thursday 11th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U16 A1 hurling6 30 PMNew InnSarsfields 0-172-11Abbeyknockmoy Vincent Earls
Under 16 A Hurling6 30 PMAthenryAthenry 1-103-17Turloughmore Karol Collins
U16 B1 Hurling6 30 PMBallygar CONC0-0St Thomas TBC
Under 16 C hurling6 30 PMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine 3-114-9Four Roads John Cahill

Friday 12th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 8 League (West)7 00 PMCrestwoodFr Griffins Éire Óg 3-86-10Killannin Ger Cahill
Minor B Hurling Championship - Group 17 00 PMSylaneMaigh Cuilinn 3-190-12Sylane David Earls
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn A7 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 1-62-3Annaghdown Martin Collins
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn A7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough 0-22-10Claregalway Tom Ryder
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn B7 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 1-63-5Clifden Christopher Ryan
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn B7 00 PMKillannin Community PitchKillannin 2-60-7Moycullen Muiris Mac Gearailt
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn C7 00 PMBarnaCLG Bhearna 0-50-6Salthill-Knocknacarra Kieran Quinn
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn C7 00 PMWestsideSt Michael's 2-20-9Oranmore-Maree Noel Cummins
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn A7 00 PMCraughwellCraughwell GAA Club 1-91-1Headford TBC
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn A7 00 PMKinvaraKinvara 4-50-3Oranmore-Maree Paul Quinn
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn B7 00 PMDunmoreDunmore MacHales 0-111-2Cortoon Shamrocks P.J. Rabbitte
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn B7 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 1-25-12Kilconly Frank Rice
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn C7 00 PMTuam StarsTuam Stars 6-81-1Monivea-Abbey Padraic Kelly
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn C7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 1-56-6Athenry Tony Melia
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn D7 00 PMMervueSt. James' GAA 3-40-5Oughterard Martin McGrath
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn D7 00 PMAn SpidealAn Spidéal 7-28-8Naomh Anna, Leitir Móir Mairtín O Curraoin (coilím)
Division 5 League (North)7 00 PMHeadfordHeadford 0-101-12Annaghdown Tony Keating
Division 5 League (North)7 00 PMMilltown GAAMilltown 1-84-11Athenry Sean Lyons
Division 7 League (North)7 00 PMBarnaderg Killererin 0-91-6Williamstown Charlie Ward
Division 5 League (North)8 00 PMCorofin Corofin 4-123-8Kilkerrin-Clonberne Austin O Connell
Division 6 League (North)8 00 PMTuam StarsTuam Stars 0-0CONCCaltra Gerald Anthony Lohan
Division 6 League (North)8 00 PMDunmoreDunmore MacHales 1-114-13Glinsk Richard Mc Nicholas

Saturday 13th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn D11 00 AMCorofin Loughrea Gaelic Football 0-33-7Corofin Padraic Kelly
U14 Div 3 Feile - St Columba's Credit Union Cup Roinn A11 00 AMBarnaderg Killererin 2-80-6Menlough TBC
U14 Div 3 Feile - St Columba's Credit Union Cup Roinn B 11 00 AMGlenamaddyAnnaghdown 2-73-5Northern Gaels TBC
U14 Div 3 Feile - St Columba's Credit Union Cup Roinn C11 00 AMMilltownCaltra 3-53-5Milltown TBC
U14 Div 3 Feile - St Columba's Credit Union Cup Roinn D11 00 AMMaigh CuilinnAn Fhairche - Clonbur ------Moycullen Ger Cahill
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn A11 00 AMClaregalway KnockdoemoreAnnaghdown 0-43-4Claregalway Martin Collins
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn B11 00 AMClifdenMoycullen 2-32-2Clg Mícheál Breathnach TBC
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn C11 00 AMThe PriarieOranmore-Maree 0-61-3Salthill-Knocknacarra Frank Kinneen
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn A11 00 AMOranmoreCraughwell GAA Club 1-33-1Oranmore-Maree Ronan McNulty
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn B11 00 AMKilconlyCortoon Shamrocks 1-12-4Kilconly Noel Finnegan
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn C11 00 AMMoniveaAthenry 4-62-2Monivea-Abbey Paul Quinn
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn D11 00 AMOughterardOughterard 2-13-4An Spidéal Christopher Ryan
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn A11 45 AMClaregalway KnockdoemoreMountbellew/Moylough 1-42-1Caherlistrane Tom Ryder
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn B11 45 AMClifdenKillannin 1-71-2Clifden TBC
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn C11 45 AMThe PriarieSt Michael's 0-50-2CLG Bhearna Kieran Quinn
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn A11 45 AMOranmoreKinvara 2-50-0Headford Ronan McNulty
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn B11 45 AMKilconlySalthill-Knocknacarra 4-34-9Dunmore MacHales Tony Keating
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn C11 45 AMMoniveaClaregalway 0-33-2Tuam Stars TBC
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn D11 45 AMOughterardSt. James' GAA 1-21-0Naomh Anna, Leitir Móir Noel Cummins
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn D12 00 PMCorofin Ballinasloe GAA 3-47-7Loughrea Gaelic Football Padraic Kelly
U14 Div 3 Feile - St Columba's Credit Union Cup Roinn A12 00 PMBarnaderg Menlough 4-44-2Tuam Stars TBC
U14 Div 3 Feile - St Columba's Credit Union Cup Roinn B 12 00 PMGlenamaddySt Brendan's 4-33-3Annaghdown TBC
U14 Div 3 Feile - St Columba's Credit Union Cup Roinn C12 00 PMMilltown GAAMilltown 5-21-5CLG Bhearna TBC
U14 Div 3 Feile - St Columba's Credit Union Cup Roinn D12 00 PMMaigh CuilinnCárna-Caiseal/Na Piarsaigh 5-43-4An Fhairche - Clonbur Ger Cahill
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn B12 30 PMClifdenClg Mícheál Breathnach 1-43-3Killannin Brenadan Kinneavy
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn A12 30 PMClaregalway KnockdoemoreAnnaghdown 0-00-2Mountbellew/Moylough Martin Collins
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn C12 30 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 1-30-5St Michael's Frank Kinneen
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn A12 30 PMOranmoreHeadford 1-40-3Oranmore-Maree Ronan McNulty
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn B12 30 PMKilconlyKilconly 0-44-5Dunmore MacHales Noel Finnegan
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn C12 30 PMMoniveaTuam Stars 1-40-0Athenry Paul Quinn
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn D12 30 PMOughterardNaomh Anna, Leitir Móir 3-11-5Oughterard Noel Cummins
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn D1 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin 10-70-1Ballinasloe GAA Padraic Kelly
U14 Div 3 Feile - St Columba's Credit Union Cup Roinn A1 00 PMBarnaderg Tuam Stars 2-99-2Killererin TBC
U14 Div 3 Feile - St Columba's Credit Union Cup Roinn B 1 00 PMGlenamaddyNorthern Gaels 2-36-8St Brendan's Tony Melia
U14 Div 3 Feile - St Columba's Credit Union Cup Roinn C1 00 PMMilltownCLG Bhearna 2-66-7Caltra TBC
U14 Div 3 Feile - St Columba's Credit Union Cup Roinn D1 00 PMPáirc Maigh CuilinnMoycullen ------Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh Ger Cahill
Bon Secours Division 2 Football League1 00 PMInis MórCLG Oileáin Árann 1-90-12Oughterard Richard Mc Nicholas
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn B1 15 PMClifdenClifden 2-53-4Moycullen Brenadan Kinneavy
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn A1 15 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 3-61-2Caherlistrane Tom Ryder
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup Roinn C1 15 PMThe PriarieCLG Bhearna 1-21-7Oranmore-Maree Kieran Quinn
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn A1 15 PMOranmoreKinvara 6-61-1Craughwell GAA Club Ronan McNulty
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn B1 15 PMKilconlyCortoon Shamrocks 0-31-4Salthill-Knocknacarra Tony Keating
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn C1 15 PMMoniveaMonivea-Abbey ------Claregalway TBC
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup Roinn D1 15 PMOughterardAn Spidéal 1-41-1St. James' GAA Christopher Ryan
Minor A Hurling Championship - Group 15 00 PMLoughreaClarinbridge 3-221-13St Thomas Gerry Donoghue
Minor A Hurling Championship - Group 25 00 PMKenny ParkOranmore-Maree 6-111-8Killimordaly John Mc Donagh
Minor B Hurling Championship - Group 16 00 PMBallygar GAA PitchBallygar 1-104-15Tommy Larkins James Hoade
Minor B Hurling Championship - Group 26 00 PMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses 0-100-9Meelick-Eyrecourt David Staunton
Minor B Hurling Championship - Group 26 00 PMNew InnSarsfields 0-151-10Loughrea James Lundon
Minor B Hurling Championship - Group 26 00 PMCappataggleCappataggle 1-140-13Liam Mellows Seamus Moran
Minor B1 Hurling Championship Group 16 00 PMBallinderreenBallinderreen 0-161-5Tynagh Abbey Duniry Ger O Connor
Minor B1 Hurling Championship Group 16 00 PMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough 0-0CONCAbbeyknockmoy Vincent Burke
Minor B1 Hurling Championship Group 16 00 PMTonabrockyRahoon Newcastle - Bearna Na Forbacha 2-94-4Michael Cusacks Adrian Mooney
Minor B1 Hurling Championship Group 26 00 PMCraughwellCraughwell GAA Club 21-200-0Clg Mícheál Breathnach Gerry Hurley
Division 5 League (West)6 00 PMMervueSt. James' GAA 1-74-11Claregalway Kieran Quinn
Division 7 League (North)6 00 PMBallygarSt Brendan's 0-00-0Caherlistrane Tom Ryder
Bon Secours Division 3 Football League6 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin 2-123-5Menlough Gerry Daly
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup6 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 2-42-5Corofin TBC
U14 Div 3 Feile - St Columba's Credit Union Cup6 00 PMBarnaderg Killererin 2-27-4St Brendan's TBC
U14 Div 3 Feile - St Columba's Credit Union Cup6 00 PMMoycullenMilltown 5-52-0Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh TBC
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup6 00 PMKilconlyKinvara 0-40-6Dunmore MacHales TBC
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup6 00 PMMoniveaTuam Stars 7-20-5An Spidéal TBC
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup6 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 3-111-1Killannin TBC
Division 8 League (West)6 30 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 2-111-6Gaeil na Gaillimhe Brenadan Kinneavy
Division 8 League (West)6 30 PMClonburAn Fhairche - Clonbur 0-111-5Renvyle Mairtín O Curraoin (coilím)
Minor A Hurling Championship - Group 16 30 PMCarnmoreCastlegar 0-91-8Gort Inse Guaire Ronan Stankard
Minor A Hurling Championship - Group 26 30 PMKenny ParkCarnmore 1-80-8Turloughmore John Keane
Minor A Hurling Championship - Group 26 30 PMLoughreaAthenry 1-101-10Ardrahan Derek Kelly
Division 5 League (West)6 30 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 1-62-9Moycullen Mairtin O Mainin
Division 5 League (West)6 30 PMRos MucNa Piarsaigh 1-102-6CLG Bhearna Muiris Mac Gearailt
Division 5 League (West)6 30 PMKillanninKillannin 0-60-9Salthill-Knocknacarra Noel Gorham
Bon Secours Division 4 Football League6 30 PMMountbellewMountbellew/Moylough 2-171-10Fr Griffins Éire Óg Sean Lyons
Division 7 League (North)7 00 PMTuam StarsTuam Stars 2-54-8Cortoon Shamrocks Padraic Kelly

Sunday 14th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Group 3 A10 30 AMLoughreaLoughrea Gaelic Football 2-61-7Claregalway B Team TBC
Division 6 League (West)11 00 AMWestsideSt Michael's 2-180-9An Cheathrú Rua Noel Cummins
U12 Football Group 3B11 30 AMLoughreaLoughrea Gaelic Football B Team0-43-4Claregalway D Team TBC
Division 3 Hurling League Group 212 00 PMFour Roads Hurling ClubFour Roads 0-111-12Carnmore Vincent Burke
Bon Secours Division 4 Football League12 00 PMWilliamstownWilliamstown 0-60-6St Brendan's Gerry Daly
U14 Div 3 Feile - St Columba's Credit Union Cup2 00 PMKenny ParkSt Brendan's 4-20-4Milltown Martin Collins
Bon Secours Division 1 Football League2 00 PMMilltownMilltown 0-142-7St Michael's Austin O Connell
Bon Secours Division 1 Football League2 00 PMAn SpidealAn Spidéal 1-72-4Annaghdown James Molloy
Bon Secours Division 1 Football League2 00 PMCorofin Corofin 1-61-16Killannin Martin Flaherty
Bon Secours Division 1 Football League2 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough 3-202-8Caherlistrane Richard Mc Nicholas
Bon Secours Division 1 Football League2 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 1-80-12Tuam Stars Frank Kinneen
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 1-90-13Maigh Cuilinn Ronan McNulty
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 3-113-14Oranmore-Maree Christopher Ryan
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMKilconlyKilconly 3-80-7Cortoon Shamrocks Noel Dempsey
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMKnockdoeClaregalway 1-120-8St. James' GAA Kieran Quinn
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMHeadfordHeadford 1-120-6Monivea-Abbey Thomas Murphy
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur 1-71-13Kilkerrin-Clonberne Tony Keating
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach 0-81-12Dunmore MacHales Noel Cummins
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMClifdenClifden 1-140-9Glenamaddy Mairtin O Mainin
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMCarnaCLG Cárna-Caiseal 0-120-3St Gabriel's Pádraig Mac Donncha
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMCaltra PitchCaltra 0-0CONCRenvyle TBC
U14 Div 2 Feile - Tommy Kelly Cup3 00 PMKenny ParkTuam Stars 6-63-2Dunmore MacHales Padraic Kelly
Junior Hurling League Group 53 00 PMArdrahanClarinbridge 1-110-10Ardrahan David Staunton
U14 Div 1 Feile - Niall McGinn Cup4 00 PMKenny ParkClaregalway 5-120-0Corofin Tom Ryder
Division 6 League (West)4 15 PMAn SpidealAn Spidéal 0-92-12Clg Mícheál Breathnach Tom Nally
Division 6 League (West)4 15 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 2-92-8Oranmore-Maree Mairtín O Curraoin (coilím)
Minor A Football League West5 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 2-151-8St Michael's Frank Kinneen

Monday 15th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U 14 A Hurling Championship6 45 PMKinvaraKinvara 1-41-7Sarsfields Tom Mc Nicholas
U 14 A Hurling Championship6 45 PMTurloughmoreTurloughmore 1-40-5Athenry Karol Collins
U 14 A Hurling Championship6 45 PMCarnmore GAA Club Carnmore 1-30-9Oranmore-Maree TBC
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMCastlegar PitchCastlegar 3-33-12Pádraig Pearses Paul Fahy
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt 0-32-8CLG Ath Eascrach/Fothaine Peter Campbell
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMSt Brendan's LoughreaLoughrea 8-61-3Ballinderreen Gerry Hurley
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMGort GAA GroundsGort Inse Guaire 2-61-5Ardrahan Ger O Connor
U14 B Hurling Championship6 45 PMMichael CusacksMichael Cusacks 1-40-7Craughwell GAA Club Fergal Bermingham
U14 B Hurling Championship6 45 PMSylaneSylane 1-70-4Tynagh Abbey Duniry Adrian Mooney
U14 B Hurling Championship6 45 PMKillimordalyKillimordaly 1-43-4Skehana-Mountbellew/Moylough Peter Murphy
U14 B Hurling Championship6 45 PMMullaghMullagh-Kiltormer 0-80-1Maigh Cuilinn Micheal Kelly
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMPortumnaPortumna 1-120-1Killimor David Cunningham
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMBallygar GAA PitchBallygar 0-65-5Kilconieron GAA Mike Tarpey
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra 2-21-4Cois Fharraige John Keane
Under 14 C Hurling Championship6 45 PMCreggAnnaghdown 4-33-3Abbeyknockmoy Stephen Doyle
Under 14 C Hurling Championship6 45 PMTonabrockyRahoon-Newcastle GAA 3-50-4Clg Mícheál Breathnach TBC
Under 14 C Hurling Championship6 45 PMBallyloughaneLiam Mellows 1-60-2Ballinasloe GAA Ollie Flanagan
Junior Hurling League Group 17 00 PMTurloughmoreTurloughmore 1-171-10Annaghdown Sean Byrne

Tuesday 16th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor B Hurling Championship - Group 17 00 PMMullaghMullagh-Kiltormer 0-145-17Kilnadeema-Leitrim Michael Conway
U14 Football Division 1 North7 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA 7-14-16Mountbellew/Moylough Paul Quinn
U-16 Division 1 North7 00 PMDunmoreDunmore MacHales 3-82-11Corofin TBC
U-16 Division 1 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars 2-44-15Kilconly Austin O Connell
U-16 Division 1 North7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 4-211-7Ballinasloe GAA John Donovan
U-16 Division 1 West7 00 PMCreggAnnaghdown 5-90-8Maigh Cuilinn Martin Collins
U-16 Division 1 West7 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 0-71-13St Michael's Peadar O Ceallaigh
U-16 Division 1 West7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 2-110-13St. James' GAA Tom Browne
U-16 Division 1 West7 00 PMOranmoreOranmore-Maree 4-103-11Salthill-Knocknacarra Frank Kinneen
U-16 Division 2 North7 00 PMCaltra PitchCaltra 10-94-2Killererin Noel Larkin
U-16 Division 2 North7 00 PMKinvaraKinvara 4-120-3Loughrea Gaelic Football Paddy Ó Griofa
U-16 Division 2 North7 00 PMRaheenAthenry 4-83-10Caherlistrane Michael Ruane
U-16 Division 2 West7 00 PMAn SpidealAn Spidéal 6-231-7Naomh Anna, Leitir Móir Christopher Ryan
U-16 Division 2 West7 00 PMKillannin Community PitchKillannin 3-154-11Clg Mícheál Breathnach Kieran Quinn
U-16 Division 37 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur 1-64-16Menlough John Devlin
U-16 Division 37 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 2-45-10Oranmore-Maree Padraic Kelly
U-16 Division 37 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne 3-130-7Salthill-Knocknacarra Noel Finnegan
U-16 Division 37 00 PMMilltown GAAMilltown 0-16-13Northern Gaels Tony Keating

Wednesday 17th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMSt ThomasSt Thomas 1-60-3Cappataggle TBC
Under 14 Hurling C1 Championship6 45 PMSylaneSylane 4-26-13Four Roads TBC
Minor A Hurling Championship - Group 17 00 PMKenny ParkSalthill-Knocknacarra 4-104-14Kinvara Sean Byrne
Minor B1 Hurling Championship Group 27 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA 0-105-17CLG Ath Eascrach/Fothaine John Rosney
Minor A Football League West7 00 PMMaigh CuilinnMoycullen 2-121-6St Michael's Christopher Ryan
Junior Hurling League Group 17 00 PMTurloughmoreTurloughmore 1-121-22Tuairín Adrian Pierce
Junior Hurling League Group 17 00 PMCreggAnnaghdown 0-110-25Skehana-Mountbellew/Moylough Mike Tarpey
Junior Hurling League Group 27 00 PMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt 0-0CONCTynagh Abbey Duniry Peter Campbell
Junior Hurling League Group 27 00 PMPortumnaPortumna 0-143-19Killimor Seamus Moran
Junior Hurling League Group 37 00 PMMullagh Hurling Club GroundsMullagh 0-170-15Tommy Larkins Liam Gordon
Junior Hurling League Group 37 00 PMCappataggleCappataggle 2-232-16Kilnadeema-Leitrim Peter Murphy
Junior Hurling League Group 47 00 PMCarnmore GAA Club Carnmore 1-74-28Killimordaly Stephen Doyle
Junior Hurling League Group 47 00 PMAthenryAthenry 1-221-12Sarsfields Gerry Hurley
Junior Hurling League Group 57 00 PMClarinbridgeClarinbridge 0-0CONCBeagh Michael Conway
Junior Hurling League Group 67 00 PMKinvaraKinvara ------Craughwell GAA Club Noel Quinn
Junior Hurling League Group 67 00 PMBallinderreenBallinderreen 1-101-22Gort Inse Guaire Ronan Stankard
Junior Hurling League Group 77 00 PMSt Brendan's LoughreaLoughrea ------Oranmore-Maree David Cunningham
Junior Hurling League Group 77 00 PMKilbeacantyKilbeacanty 3-131-13Castlegar Tom Mc Nicholas
Junior Hurling League Group 87 00 PMSylaneSylane 0-0CONCRahoon-Newcastle GAA David Staunton
Junior Hurling League Group 87 00 PMBallyloughaneLiam Mellows 6-240-13Maigh Cuilinn Fergal Bermingham
Minor A Football League - North7 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 1-92-16Northern Gaels Martin Collins
Minor B1 Football League - North7 00 PMAthenryAthenry 2-54-11Dunmore MacHales Pat Hansberry
Minor B1 Football League - North7 00 PMCreggAnnaghdown 1-60-11Monivea-Abbey Anthony Coyne
Minor B2 Football League - North7 00 PMTuam StarsTuam Stars 1-92-11Cortoon Shamrocks Richard Mc Nicholas
Minor B2 Football League - North7 00 PMBarnaderg Kilkerrin/Clonberne/Killererin 7-191-8Headford Thomas Murphy
Minor B Football League - West7 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur 4-94-15Oughterard Mairtin O Mainin
Minor B Football League - West7 00 PMAn SpidealAn Spidéal 0-0CONCAn Cheathrú Rua Mairtín O Curraoin (coilím)
Minor B Football League - West7 00 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 3-85-14Clifden Pádraig Mac Donncha
Minor B Football League - West7 00 PMKillanninKillannin 5-123-12Clg Mícheál Breathnach Frank Kinneen

Thursday 18th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 16 A Hurling6 30 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 2-161-14Turloughmore John Keane
Under 16 A Hurling6 30 PMSt Brendan's LoughreaLoughrea 2-144-16Cappataggle Brian Keon
Under 16 A Hurling6 30 PMCraughwellCraughwell GAA Club 3-160-17Athenry Ronan Stankard
U16 A1 hurling6 30 PMKinvaraKinvara 2-223-9Abbeyknockmoy Ollie Flanagan
U16 A1 hurling6 30 PMNew InnSarsfields 1-160-7Castlegar Seamus Goldrick
U16 A1 hurling6 30 PMCois Fharraige 0-0CONCCarnmore Paul Fahy
U16 A1 hurling6 30 PMKillimordalyKillimordaly 5-182-14Maigh Cuilinn James Lundon
Under 16 B Hurling6 30 PMArdrahanArdrahan 3-122-9Ballinasloe GAA Peter Murphy
Under 16 B Hurling6 30 PMBeaghMichael Cusacks 1-121-12Tynagh Abbey Duniry Tom Mc Nicholas
Under 16 B Hurling6 30 PMTommy Larkins ParkTommy Larkins 4-191-7Skehana-Mountbellew/Moylough Pakie Muldoon
Under 16 B Hurling6 30 PMKilconieronKilconieron GAA 0-281-7Gort Inse Guaire Pat Burke
U16 B1 Hurling6 30 PMSylaneSylane 0-0CONCBallygar David Staunton
U16 B1 Hurling6 30 PMKillimorKillimor 1-134-15Mullagh-Kiltormer John Rosney
U16 B1 Hurling6 30 PMCreggAnnaghdown 4-93-5St Thomas TBC
U16 B1 Hurling6 30 PMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses 3-211-10Salthill-Knocknacarra Tomas Lally
Under 16 C hurling6 30 PMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt 2-133-10CLG Ath Eascrach/Fothaine Liam Gordon
Under 16 C hurling6 30 PMTonabrockyRahoon-Newcastle GAA 1-92-19Liam Mellows Gerry Hurley
Under 16 C hurling6 45 PMBallinderreenBallinderreen 3-162-9Four Roads Pat Brennan

Friday 19th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U14 Football Division 2 NorthTBCBrownesgroveCortoon Shamrocks CONC0-0Monivea-Abbey TBC
Minor B Hurling Championship - Group 26 00 PMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt 2-111-15Kilconieron GAA Peter Campbell
Division 7 League (West)7 00 PMMareeOranmore-Maree 0-0CONCCLG Bhearna Frank Kinneen
Intermediate Hurling Championship - Group 27 00 PMPearse StadiumCastlegar 1-110-17An Spidéal TBC
Minor B Football League - West7 00 PMOughterardOughterard 2-122-12Clifden Alan Carr
Junior 1 Hurling Championship - Group 17 00 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach 2-151-18Bearna-Na Forbacha Pat Mc Grath
U14 Football Division 1 North7 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin 14-80-4Loughrea Gaelic Football Tony Keating
U14 Football Division 1 North7 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA CONC0-0Oranmore-Maree TBC
U14 Football Division 1 North7 00 PMCreggAnnaghdown 0-25-10Claregalway John Devlin
U14 Football Division 2 North7 00 PMKinvaraKinvara 7-72-8Athenry Cathal Mc Mahon
U14 Football Division 2 North7 00 PMKilconlyKilconly 1-25-15Tuam Stars Tom Mc Nicholas
U14 Football Division 2 North7 00 PMHeadfordHeadford 4-82-19Dunmore MacHales Austin O Connell
U14 Football Division 2 West7 00 PMMervueSt. James' GAA 6-71-7An Cheathrú Rua Noel Barrett
U14 Football Division 2 West7 00 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 0-0CONCSalthill-Knocknacarra B Team TBC
U14 Football Division 37 00 PMKilkerrin-ClonberneKilkerrin-Clonberne CONC0-0Northern Gaels TBC
U14 Football Division 37 00 PMKilconnellSt Gabriel's 4-32-8Killererin John Rosney
U14 Football Division 37 00 PMSt Brendan'sSt Brendan's 5-97-6Caltra TBC
U14 Football Division 37 00 PMMilltown GAAMilltown 6-123-6Menlough Noel Finnegan
Minor A Football League - North7 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 3-131-12St. Gabriels Padraic Kelly
Minor B1 Football League - North7 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA 2-140-11Kilconly Martin Flaherty

Saturday 20th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 16 C hurling11 00 AMTonabrockyRahoon-Newcastle GAA 1-27-16Four Roads TBC
Minor A Hurling Championship - Group 211 00 AMKenny ParkKillimordaly 0-122-8Carnmore Adrian Mooney
Senior B Hurling Championship - Group 14 30 PMKenny ParkOranmore-Maree 1-110-14CLG Ath Eascrach/Fothaine Michael Haverty
Senior B Hurling Championship - Group 24 30 PMPearse StadiumClarinbridge 3-150-17Ballinderreen Alan Kelly
Senior B Hurling Championship - Group 24 30 PMDuggan Park Killimordaly 2-211-18Abbeyknockmoy Seamus Moran
Division 5 League (North)5 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 3-131-10Milltown Gerry Daly
Minor B Football League - West6 00 PMKillanninKillannin 4-121-11Naomh Anna, Leitir Móir Kieran Quinn
Junior 1 Hurling Championship - Group 26 00 PMMenlo EmmettsMenlo Emmetts CONC0-0Salthill-Knocknacarra TBC
Senior A Hurling Championship - Group 16 15 PMPearse StadiumTurloughmore 1-202-11Liam Mellows John Keane
Senior A Hurling Championship - Group 26 15 PMDuggan Park Sarsfields 1-193-13Kilnadeema-Leitrim Derek Kelly
Senior A Hurling Championship - Group 26 15 PMKenny ParkGort Inse Guaire 2-142-14Loughrea John Mc Donagh

Sunday 21st Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U12 Football Group 1BTBCCorofin GAA Pitch Corofin B Team2-111-2Dunmore MacHales B TeamDavid Staunton
U-12 Group 1 A11 00 AMCorofin GAA Pitch Corofin 3-93-0Dunmore MacHales TBC
U-12 Group 2 A11 00 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 2-81-6Oranmore-Maree TBC
U-12 Group 611 00 AMMountbellewMountbellew/Moylough 0-0CONCAthenry Mike Tarpey
U-12 Group 611 00 AMBallinasloeBallinasloe GAA 0-41-0Kinvara David Cunningham
U-12 Group 711 00 AMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses 0-30-10Menlough Odhran Loughrey
Intermediate Hurling Championship - Group 112 00 PMBallinderreenSylane 0-121-15Kilconieron GAA Ronan Stankard
Intermediate Hurling Championship - Group 112 00 PMPearse StadiumTurloughmore 0-100-13Kilbeacanty Karol Collins
Intermediate Hurling Championship - Group 212 00 PMLoughreaMeelick-Eyrecourt 0-180-9Kiltormer Peter Murphy
Intermediate Hurling Championship - Group 212 00 PMGortAnnaghdown 0-110-22Killimor Brian Keon
U12 Football Group 2B12 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMoycullen B Team2-53-7Oranmore-Maree C Team TBC
Senior A Hurling Championship - Group 11 30 PMGortSt Thomas 2-151-8Tommy Larkins Liam Gordon
Senior B Hurling Championship - Group 21 45 PMLoughreaArdrahan 1-151-28Mullagh Shane Curley
Intermediate Hurling Championship - Group 11 45 PMPearse StadiumMaigh Cuilinn 1-181-15Carnmore Richard Mc Nicholas
Bon Secours Division 1 Football League2 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 0-111-15Corofin TBC
Senior B Hurling Championship - Group 12 45 PMKenny ParkBeagh 0-141-19Craughwell GAA Club Paul Fahy
Senior B Hurling Championship - Group 12 45 PMDuggan Park Pádraig Pearses 1-132-14Athenry Christopher Browne
Bon Secours Division 3 Football League3 00 PMMenloughMenlough 0-111-16Headford Tony Keating
Bon Secours Division 2 Football League4 00 PMOranmoreOranmore-Maree 3-132-17Oughterard Kieran Quinn
Senior A Hurling Championship - Group 14 30 PMKenny ParkCastlegar 2-251-16Portumna Shane Hynes
Senior A Hurling Championship - Group 24 30 PMDuggan Park Tynagh Abbey Duniry 2-133-17Cappataggle Gerry Donoghue

Monday 22nd Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Group 611 00 AMClarinbridgeClarinbridge 4-38-2St. Gabriels TBC
U-12 Group 811 00 AMClonberneKilkerrin-Clonberne 2-34-4Kilconly Damian Heslin
Minor A Hurling Championship - Group 14 30 PMBallinderreenGort Inse Guaire 0-120-18Clarinbridge Karol Collins
Minor A Hurling Championship - Group 16 00 PMBallinderreenKinvara 0-101-12Castlegar Paschal Sheehan
Minor A Hurling Championship - Group 26 00 PMDuggan Park Turloughmore 3-121-22Athenry Brian Keon
Minor A Hurling Championship - Group 26 00 PMClarinbridgeArdrahan 3-162-9Oranmore-Maree John Mc Donagh
Minor B Hurling Championship - Group 16 00 PMKilnadeema PitchKilnadeema-Leitrim 1-162-26Maigh Cuilinn Michael Conway
Minor B Hurling Championship - Group 16 00 PMSylaneSylane 0-173-12Ballygar Adrian Pierce
Minor B Hurling Championship - Group 16 00 PMTommy Larkins ParkTommy Larkins 4-213-4Annaghdown Gerry Donoghue
Minor B Hurling Championship - Group 26 00 PMSt Brendan's LoughreaLoughrea 2-161-15Cappataggle Gerry Hurley
Minor B1 Hurling Championship Group 16 00 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry 3-171-15Rahoon Newcastle - Bearna Na Forbacha David Dillon
Minor B1 Hurling Championship Group 16 00 PMMichael CusacksMichael Cusacks 2-122-14Skehana-Mountbellew/Moylough Tom Mc Nicholas
Minor B1 Hurling Championship Group 16 00 PMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy CONC0-0Ballinderreen TBC
Minor B1 Hurling Championship Group 26 00 PMKillimorKillimor 0-94-18Craughwell GAA Club John Rosney
Minor B1 Hurling Championship Group 26 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach CONC0-0Ballinasloe GAA Murt Ó Cualáin
Minor B1 Hurling Championship Group 26 00 PMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine 4-165-10Portumna James Lundon
U14 B Hurling Championship7 00 PMCraughwellCraughwell GAA Club 4-40-6Tynagh Abbey Duniry TBC

Tuesday 23rd Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 6 League (North)7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 1-110-7Athenry Martin Collins
U-12 Group 57 00 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 2-45-6An Cheathrú Rua TBC
U-12 Group 57 00 PMRenvyleRenvyle 4-165-4An Fhairche - Clonbur TBC
U12 Group 97 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway E Team2-62-8Corofin C Team TBC
U-16 Division 1 North7 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin 6-120-7Tuam Stars Tom Ryder
U-16 Division 1 North7 00 PMKilconlyKilconly 3-172-10St. Gabriels Padraic Kelly
U-16 Division 1 West7 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn CONC0-0Oranmore-Maree TBC
U-16 Division 1 West7 00 PMMervueSt. James' GAA 3-135-9Annaghdown Pat Hansberry
U-16 Division 2 North7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough 3-84-19Kinvara John Cahill
U-16 Division 2 North7 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 4-82-18Headford Mike Tarpey
U-16 Division 2 North7 00 PMLoughreaLoughrea Gaelic Football 3-115-14Caltra Lloyd Kelly
U-16 Division 2 West7 00 PMClifdenClifden 0-45-10Killannin Brenadan Kinneavy
U-16 Division 2 West7 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 5-174-9An Spidéal Noel Cummins
U-16 Division 2 West7 00 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 2-44-15Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh Pádraig Mac Donncha
U-16 Division 37 00 PMMenloughMenlough 0-0CONCMilltown TBC
U-16 Division 37 00 PMGlenamaddyNorthern Gaels 1-100-7Claregalway Tony Keating
U-16 Division 37 00 PMOranmoreOranmore-Maree 2-72-14Kilkerrin-Clonberne TBC
U-16 Division 37 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur CONC0-0Salthill-Knocknacarra TBC

Wednesday 24th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Toddie Byrne Cup Group A6 30 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 3-100-6CLG Ath Eascrach/Fothaine Ronan Stankard
Toddie Byrne Cup Group A6 30 PMKinvaraKinvara 1-42-6Carnmore Kevin Egan
Toddie Byrne Cup Group B6 30 PMCastlegar PitchCastlegar 7-71-6Meelick-Eyrecourt Paul Fahy
Toddie Byrne Cup Group B6 30 PMNew InnSarsfields 3-71-8Athenry Gerry Hurley
Toddie Byrne Cup Group C6 30 PMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses 2-15-7Clarinbridge Peter Campbell
Toddie Byrne Cup Group C6 30 PMGort GAA GroundsGort Inse Guaire 0-33-12Turloughmore Shane Hynes
Toddie Byrne Cup Group D6 30 PMArdrahanArdrahan 1-83-8Ballinderreen John Mc Donagh
Toddie Byrne Cup Group D6 30 PMKilnadeema PitchKilnadeema-Leitrim 1-41-8Loughrea Liam Gordon
Justin Cheevers Cup Group A6 30 PMKillimorKillimor 0-20-10Cappataggle Derek Kelly
Justin Cheevers Cup Group A6 30 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 1-42-4Cois Fharraige TBC
Justin Cheevers Cup Group B6 30 PMKilconieronKilconieron GAA 1-90-2Salthill-Knocknacarra James Lundon
Justin Cheevers Cup Group B6 30 PMCraughwellCraughwell GAA Club 1-60-7Michael Cusacks Cathal Mc Mahon
Justin Cheevers Cup Group C6 30 PMMullaghMullagh-Kiltormer 4-91-2St Thomas John Rosney
Justin Cheevers Cup Group C6 30 PMKillimordalyKillimordaly 1-63-1Tynagh Abbey Duniry Gordan Duane
Justin Cheevers Cup Group D6 30 PMBallygar GAA PitchBallygar 1-31-7Skehana-Mountbellew/Moylough TBC
Justin Cheevers Cup Group D6 30 PMSylaneSylane 2-112-2Portumna David Staunton
Toddie Byrne Shield Group A6 30 PMTonabrockyRahoon-Newcastle GAA 2-01-4Clg Mícheál Breathnach Conor Quinlan
Toddie Byrne Shield Group A6 30 PMCreggAnnaghdown 6-84-2Abbeyknockmoy Pat Burke
Toddie Byrne Shield Group B6 30 PMTommy Larkins ParkTommy Larkins 0-32-5Liam Mellows Peter Murphy
Minor C Football League - North7 00 PMTuam StadiumKinvara 1-84-9Loughrea Gaelic Football Tony Keating
U14 Football Division 1 West7 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 1-141-10Clifden Ger Cahill
Minor A Football League - North7 00 PMGlenamaddyNorthern Gaels 3-170-10St. Gabriels P.J. Rabbitte
Minor A Football League - North7 00 PMCorofin Corofin 0-0CONCClaregalway Gerald Anthony Lohan
Minor A Football League - North7 00 PMCaherlistraneCaherlistrane CONC0-0Caltra Thomas Murphy
Minor B1 Football League - North7 00 PMKilconlyKilconly 2-91-11Monivea-Abbey Tom Ryder
Minor B1 Football League - North7 00 PMDunmoreDunmore MacHales 2-112-4Ballinasloe GAA Gerald Anthony Lohan
Minor A Football League West7 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 0-0CONCMoycullen Kieran Quinn
Minor A Football League West7 00 PMMervueSt. James' GAA 1-81-15CLG Bhearna Noel Gorham
Minor A Football League West7 00 PMOranmoreOranmore-Maree 0-0CONCSt Michael's TBC
Minor B Football League - West7 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua CONC0-0Naomh Anna, Leitir Móir Noel Gorham
Minor B Football League - West7 00 PMOughterardOughterard 1-102-7Killannin Liam Ó Conghaile
Minor B Football League - West7 00 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach 0-143-12An Spidéal Tom Nally
Minor B Football League - West7 00 PMClifdenClifden 0-0CONCAn Fhairche - Clonbur Mairtín O Curraoin (coilím)
Minor B1 Football League - North7 45 PMCreggAnnaghdown CONC0-0Athenry John Devlin

Thursday 25th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor B2 Football League - North7 00 PMTuam StadiumCortoon Shamrocks 1-101-15Kilkerrin/Clonberne/Killererin Richard Mc Nicholas
U21A1 Hurling Championship7 00 PMDuggan Park Killimordaly 1-151-12St Thomas Shane Hynes

Friday 26th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Toddie Byrne Cup Group A6 30 PMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine 2-72-10Kinvara Seamus Goldrick
Toddie Byrne Cup Group B6 30 PMAthenryAthenry 4-71-1Castlegar TBC
Toddie Byrne Cup Group B6 30 PMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt 1-33-8Sarsfields Peter Campbell
Toddie Byrne Cup Group C6 30 PMTurloughmoreTurloughmore 2-72-1Pádraig Pearses Sean Byrne
Toddie Byrne Cup Group C6 30 PMClarinbridgeClarinbridge 4-70-2Gort Inse Guaire Martin McGrath
Toddie Byrne Cup Group D6 30 PMSt Brendan's LoughreaLoughrea 4-41-1Ardrahan Vincent Earls
Toddie Byrne Cup Group D6 30 PMBallinderreenBallinderreen 1-24-3Kilnadeema-Leitrim Kevin Egan
Justin Cheevers Cup Group A6 30 PMPáirc na bhForbachaCois Fharraige 4-70-2Killimor TBC
Justin Cheevers Cup Group A6 30 PMCappataggleCappataggle 0-40-6Maigh Cuilinn Gerry Hurley
Justin Cheevers Cup Group B6 30 PMMichael CusacksMichael Cusacks 0-71-1Kilconieron GAA Tom Mc Nicholas
Justin Cheevers Cup Group B6 30 PMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra 1-21-6Craughwell GAA Club Paul Fahy
Justin Cheevers Cup Group C6 30 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry 0-01-6Mullagh-Kiltormer Christopher Browne
Justin Cheevers Cup Group C6 30 PMSt ThomasSt Thomas 2-41-6Killimordaly Gordan Duane
Justin Cheevers Cup Group D6 30 PMPortumnaPortumna 5-40-4Ballygar Brian Keon
Justin Cheevers Cup Group D6 30 PMMountbellewSkehana-Mountbellew/Moylough 1-30-6Sylane Gerard Dwyer
Toddie Byrne Shield Group A6 30 PMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy 2-43-1Rahoon-Newcastle GAA Richard Mc Nicholas
Toddie Byrne Shield Group A6 30 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 3-112-0Annaghdown Leonard Fay
Toddie Byrne Shield Group B6 30 PMBallyloughaneLiam Mellows 4-61-3Ballinasloe GAA Cathal Mc Mahon
Intermediate Hurling Championship - Group 17 00 PMCraughwellKilbeacanty 2-83-16Maigh Cuilinn James Lundon
Intermediate Hurling Championship - Group 27 00 PMPearse StadiumAn Spidéal 1-120-19Rahoon-Newcastle GAA David Staunton
Bon Secours Division 1 Football League7 00 PMCreggAnnaghdown 0-111-9Milltown Austin O Connell
Intermediate Hurling Championship - Group 17 15 PMDuggan Park Kilconieron GAA 1-122-11Kinvara David Earls
Division 8B League (North)7 30 PMMountbellewMountbellew/Moylough 2-81-8Glenamaddy Gerry Daly
Minor B1 Football League - North7 30 PMAthenryAthenry 0-0CONCBallinasloe GAA TBC
Division 8 League (West)7 30 PMCrestwoodGaeil na Gaillimhe 1-121-5Fr Griffins Éire Óg Mairtín O Curraoin (coilím)
Toddie Byrne Cup Group A7 30 PMCarnmore GAA Club Carnmore 0-81-9Oranmore-Maree Mike Tarpey
Division 5 League (West)7 30 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 3-70-8Killannin Noel Cummins
Division 6 League (North)7 30 PMGlinsk G.A.A.PitchGlinsk 1-72-11Tuam Stars P.J. Rabbitte
Division 6 League (North)7 30 PMMoniveaMonivea-Abbey 1-151-10Kilconly TBC
Division 6 League (North)7 30 PMBallymacwardPádraig Pearses 1-102-4Dunmore MacHales Martin Gavin
Division 6 League (West)7 30 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra CONC0-0Clg Mícheál Breathnach TBC
Division 6 League (West)7 30 PMOranmoreOranmore-Maree 5-171-8St Michael's Ger Cahill
Division 7 League (North)7 30 PMBallygarSt Brendan's 1-102-14Killererin Sean Lyons
Division 7 League (North)7 30 PMWilliamstownWilliamstown 0-90-9Loughrea Gaelic Football Charlie Ward
U-12 Group 88 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks 6-73-4Milltown Noel Finnegan

Saturday 27th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Toddie Byrne Cup Group A11 00 AMKinvaraKinvara 2-41-6Oranmore-Maree John Keane
Toddie Byrne Cup Group B11 00 AMNew InnSarsfields 3-81-4Castlegar Gerry Hurley
Toddie Byrne Cup Group C11 00 AMGort GAA GroundsGort Inse Guaire 1-41-15Pádraig Pearses James Lundon
Toddie Byrne Cup Group D11 00 AMKilnadeema PitchKilnadeema-Leitrim 2-120-0Ardrahan TBC
Justin Cheevers Cup Group A11 00 AMMoycullenCappataggle 4-32-10Cois Fharraige Joseph Mc Namara
Justin Cheevers Cup Group B11 00 AMCraughwellCraughwell GAA Club 1-41-7Kilconieron GAA Ronan Stankard
Justin Cheevers Cup Group C11 00 AMKillimordalySt Thomas 6-70-5Tynagh Abbey Duniry Gerard Dwyer
Justin Cheevers Cup Group D11 00 AMSylaneSylane 4-70-2Ballygar TBC
Toddie Byrne Shield Group A11 00 AMCreggAnnaghdown 2-50-2Rahoon-Newcastle GAA Cathal Mc Mahon
Toddie Byrne Shield Group B11 00 AMBallinasloeBallinasloe GAA 0-31-2Tommy Larkins Seamus Goldrick
U. 15 Football Talent Academy Group B12 00 PMPearse StadiumGalway 4-152-4Offaly Shane Corcoran
U. 15 Football Talent Academy Group J12 00 PMSalthill-KnocknacarraGalway 5-111-11Offaly Christopher Burke
U. 15 Football Talent Academy Group H12 00 PMLongford 2-133-8Galway U15 CMicheal Galvin
Toddie Byrne Cup Group A12 00 PMKinvaraCLG Ath Eascrach/Fothaine 0-21-11Carnmore John Keane
Toddie Byrne Cup Group B12 00 PMNew InnMeelick-Eyrecourt 1-75-7Athenry Gerry Hurley
Toddie Byrne Cup Group C12 00 PMGortClarinbridge 0-72-7Turloughmore James Lundon
Toddie Byrne Cup Group D12 00 PMKilnadeemaBallinderreen 0-33-7Loughrea Ger O Connor
Justin Cheevers Cup Group A12 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 5-120-3Killimor Joseph Mc Namara
Justin Cheevers Cup Group B12 00 PMCraughwellSalthill-Knocknacarra 0-02-6Michael Cusacks Ronan Stankard
Justin Cheevers Cup Group C12 00 PMKillimordalyKillimordaly 1-73-4Mullagh-Kiltormer Gerard Dwyer
Justin Cheevers Cup Group D12 00 PMSylaneSkehana-Mountbellew/Moylough 3-51-6Portumna TBC
Toddie Byrne Shield Group A12 00 PMCreggClg Mícheál Breathnach 3-15-3Abbeyknockmoy Cathal Mc Mahon
Division 7 League (West)1 00 PMCarnaCLG Cárna-Caiseal 0-0CONCOranmore-Maree Alan Carr
Division 7 League (West)1 00 PMClifdenClifden CONC0-0CLG Oileáin Árann TBC
Justin Cheevers Cup Playoffs1 00 PMSylaneSylane 0-40-1Skehana-Mountbellew/Moylough David Staunton
Toddie Byrne Cup Playoffs1 00 PMKinvaraCarnmore 1-21-2Oranmore-Maree John Keane
Toddie Byrne Cup Playoffs1 30 PMKinvaraKinvara 1-10-0Carnmore John Keane
Justin Cheevers Cup Playoffs1 30 PMCraughwellCraughwell GAA Club 0-10-0Michael Cusacks Cathal Mc Mahon
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMRenvyleRenvyle 2-92-13St Gabriel's Mairtin O Mainin
Toddie Byrne Cup Playoffs2 00 PMKinvaraKinvara 1-01-3Oranmore-Maree John Keane
Justin Cheevers Cup Playoffs2 00 PMCraughwellCraughwell GAA Club 0-00-3Kilconieron GAA James Lundon
Justin Cheevers Cup Playoffs2 30 PMKilconieronKilconieron GAA 0-00-0Michael Cusacks Cathal Mc Mahon
Connacht GAA Tain League Adult 2019- Group 13 00 PMConnacht GAA CentreTuairín ------Salthill-Knocknacarra TBC
Division 8 League (West)3 30 PMLetterfrackRenvyle 2-82-8Naomh Anna, Leitir Móir Noel Gorham
Connacht GAA Tain League Adult 2019- Group 13 45 PMConnacht GAA CentreSalthill-Knocknacarra ------Western Gaels TBC
Connacht GAA Tain League Adult 2019- Group 14 30 PMConnacht GAA CentreSalthill-Knocknacarra ------Westport GAA TBC
Junior Hurling League Group 65 00 PMCraughwellCraughwell GAA Club 0-00-0Gort Inse Guaire Gerry Hurley
Division 5 League (West)5 00 PMMervueSt. James' GAA 2-132-8An Cheathrú Rua Frank Walsh
Toddie Byrne Cup Playoffs5 30 PMKenny ParkTurloughmore 4-111-6Loughrea Gordan Duane
Justin Cheevers Cup Playoffs5 30 PMDuggan Park Mullagh-Kiltormer 2-112-3Kilconieron GAA Christopher Browne
Bon Secours Division 4 Football League6 00 PMCrestwoodFr Griffins Éire Óg 3-72-10Clifden Martin Collins
Bon Secours Division 4 Football League6 30 PMCaltra PitchCaltra 2-63-8Mountbellew/Moylough Sean Lyons
Toddie Byrne Cup Playoffs6 30 PMKenny ParkOranmore-Maree 0-151-5Sarsfields Noel Quinn
Justin Cheevers Cup Playoffs6 30 PMDuggan Park Cois Fharraige 2-93-5Sylane Derek Kelly
Division 8 League (North)7 00 PMCorofin Corofin 3-100-11Annaghdown Anthony Coyne
Division 8 League (West)7 00 PMKillanninKillannin 2-71-12An Fhairche - Clonbur Mairtín O Curraoin (coilím)
Bon Secours Division 2 Football League7 00 PMMervueSt. James' GAA 3-63-9Kilconly Gearoid O Conamha
Bon Secours Division 2 Football League7 00 PMMaigh CuilinnMaigh Cuilinn 0-182-11Claregalway Brenadan Kinneavy
Bon Secours Division 2 Football League7 00 PMOughterardOughterard 1-151-8Cortoon Shamrocks Noel Cummins
Bon Secours Division 2 Football League7 00 PMOranmoreOranmore-Maree 1-171-12CLG Bhearna Frank Kinneen
Bon Secours Division 3 Football League7 00 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach 0-171-14Naomh Anna, Leitir Móir Ronan McNulty
Bon Secours Division 3 Football League7 00 PMBarnaderg Killererin 0-90-9Headford Tony Keating

Sunday 28th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Group 1 A10 30 AMHeadfordHeadford 5-60-6Monivea-Abbey Tom Browne
U-12 Group 2 A10 30 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 1-91-7Annaghdown TBC
U-12 Group 2 A10 30 AMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 0-33-10Claregalway TBC
U12 Group 911 00 AMTuam StarsTuam Stars C Team4-52-0CLG Bhearna C Team TBC
U12 Football Group 1B11 30 AMHeadfordHeadford B Team1-65-6Monivea-Abbey B TeamTom Browne
U12 Football Group 2B11 30 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra C Team3-80-6Annaghdown B TeamMartin McGrath
U12 Football Group 2B11 30 AMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna B Team1-33-10Claregalway C TeamPeadar O Ceallaigh
Toddie Byrne Shield Final12 00 PMKenny ParkClg Mícheál Breathnach 0-61-5Liam Mellows David Earls
U-12 Group 412 00 PMKillannin Community PitchKillannin 1-13-12St. James' GAA Alan Carr
Justin Cheevers Cup Final1 00 PMKenny ParkMullagh-Kiltormer 1-22-5Cois Fharraige Leonard Fay
Division 7 League (West)1 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 2-95-13Clg Mícheál Breathnach Pádraig Mac Donncha
Division 5 League (West)1 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 2-122-12Na Piarsaigh Frank Kinneen
Division 6 League (West)1 00 PMOughterardOughterard 2-41-17Naomh Anna, Leitir Móir Brenadan Kinneavy
Bon Secours Division 2 Football League1 00 PMInis MórCLG Oileáin Árann 1-162-14An Cheathrú Rua James Molloy
Division 5 League (North)2 00 PMCreggAnnaghdown 0-90-10Athenry Martin Collins
Division 5 League (North)2 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne 2-100-5Ballinasloe GAA Noel Dempsey
Bon Secours Division 1 Football League2 00 PMWestsideSt Michael's 2-100-14Salthill-Knocknacarra Kieran Quinn
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMMenloughMenlough 2-122-7An Fhairche - Clonbur Martin Flaherty
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 2-171-10Corofin P.J. Rabbitte
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMBallygarSt Brendan's 0-101-13CLG Cárna-Caiseal Gerry Moore
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMGlenamaddyGlenamaddy 2-200-11Williamstown Tom Ryder
Toddie Byrne Cup Final2 15 PMKenny ParkTurloughmore 1-101-5Oranmore-Maree Paul Fahy
Bon Secours Division 1 Football League2 30 PMCaherlistraneCaherlistrane 0-90-11Killannin Thomas Murphy
Division 8 League (North)3 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 2-182-13Milltown Padraic Kelly
Division 5 League (West)4 30 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 6-92-6Moycullen Liam Ó Conghaile
Intermediate Hurling Championship - Group 25 00 PMLoughreaKillimor 0-180-20Meelick-Eyrecourt Shane Hynes
Minor A Football League - North5 00 PMCaltra PitchCaltra 2-114-10Corofin Gerry Daly
Intermediate Hurling Championship - Group 26 30 PMLoughreaKiltormer 0-200-13Castlegar Karol Collins

Monday 29th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U12 hurling Group 26 30 PMArdrahanArdrahan 1-12-4Gort Inse Guaire Kevin Egan
U 14 A Hurling Championship6 45 PMAthenryAthenry 2-112-9Kilnadeema-Leitrim Gordan Duane
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses 2-84-7CLG Ath Eascrach/Fothaine James Hoade
U14 B Hurling Championship6 45 PMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough 1-61-3Michael Cusacks TBC
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra 1-33-8Portumna Liam Ó Conghaile
Under 16 A Hurling6 45 PMClarinbridgeClarinbridge 3-171-9Cappataggle TBC
Under 14 Hurling C1 Championship6 45 PMCarnmore GAA Club Carnmore 7-45-3Pádraig Pearses Cathal Mc Mahon
Minor A Hurling Championship - Group 17 00 PMKinvaraGort Inse Guaire 1-170-19St Thomas Ger O Connor
Minor A Hurling Championship - Group 27 00 PMCarnmoreOranmore-Maree 0-172-13Athenry Sean Byrne
Minor A Hurling Championship - Group 27 00 PMBallinderreenArdrahan 5-131-16Carnmore Paschal Sheehan
Minor B Hurling Championship - Group 17 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 2-180-8Mullagh-Kiltormer Murt Ó Cualáin
Minor B Hurling Championship - Group 27 00 PMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses 0-151-12Loughrea Gerry Hurley
Minor B Hurling Championship - Group 27 00 PMKilconieronKilconieron GAA 0-220-11Liam Mellows Peter Murphy
Minor B1 Hurling Championship Group 17 00 PMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough 1-172-14Rahoon Newcastle - Bearna Na Forbacha James Lundon
Minor B1 Hurling Championship Group 17 00 PMMichael CusacksMichael Cusacks 2-103-14Ballinderreen John Mc Donagh
Minor B1 Hurling Championship Group 17 00 PMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy CONC0-0Tynagh Abbey Duniry TBC
Minor B1 Hurling Championship Group 27 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA 1-75-26Craughwell GAA Club Seamus Goldrick
Minor B1 Hurling Championship Group 27 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach CONC0-0Portumna Pat Mc Grath
Minor B1 Hurling Championship Group 27 00 PMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine 1-110-9Killimor David Staunton
Minor B Hurling Championship - Group 17 15 PMCreggAnnaghdown 2-104-12Sylane Paul Fahy

Tuesday 30th Apr 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMArdrahanArdrahan 1-102-14Loughrea Sean Byrne
U-16 Division 1 North7 00 PMDunmoreDunmore MacHales 2-31-7Monivea-Abbey P.J. Rabbitte
U-16 Division 1 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars 4-122-10Ballinasloe GAA Austin O Connell
U-16 Division 1 North7 00 PMKilconnellSt. Gabriels 1-65-17Corofin Martin Gavin
U-16 Division 1 West7 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 3-101-9Maigh Cuilinn Liam Ó Conghaile
U-16 Division 1 West7 00 PMOranmoreOranmore-Maree 4-154-12St. James' GAA Martin Collins
U-16 Division 1 West7 00 PMWestsideSt Michael's 3-108-9Salthill-Knocknacarra Barry Judge
U-16 Division 2 North7 00 PMHeadfordHeadford 3-201-13Cortoon Shamrocks Tom Browne
U-16 Division 2 North7 00 PMCaltra PitchCaltra 2-42-6Mountbellew/Moylough Tom Ryder
U-16 Division 2 North7 00 PMKinvaraKinvara 0-0CONCCaherlistrane TBC
U-16 Division 2 North7 00 PMBarnaderg Killererin 1-114-11Loughrea Gaelic Football John Cahill
U-16 Division 2 West7 00 PMAn SpidealAn Spidéal 0-0CONCClifden Kieran Quinn
U-16 Division 2 West7 00 PMCarnaCárna-Caiseal/Na Piarsaigh 5-103-6An Cheathrú Rua TBC
U-16 Division 37 00 PMMenloughMenlough 2-114-5Claregalway Paul Quinn
U-16 Division 37 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne 0-0CONCAn Fhairche - Clonbur Padraic Kelly
U-16 Division 37 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 2-111-2Milltown Frank Kinneen
U-16 Division 37 00 PMGlenamaddyNorthern Gaels 2-73-9Oranmore-Maree Tony Keating

Wednesday 1st May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 12 hurling Group 311 00 AMLeitrim Community CentreKilnadeema-Leitrim 1-37-2Ballinasloe GAA TBC
U14 B Hurling Championship7 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 5-40-6Killimordaly Conor Quinlan
U14 Football Division 1 West7 00 PMClifdenClifden 3-23-8Killannin Brenadan Kinneavy
U-12 Group 57 00 PMCarnaCárna-Caiseal/Na Piarsaigh 3-105-13Clifden TBC
Minor B2 Football League - North7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough CONC0-0Tuam Stars Gerry Daly
Minor B Football League - West7 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur 0-00-0An Cheathrú Rua TBC
Minor B Football League - West7 00 PMAn SpidealAn Spidéal 3-103-11Naomh Anna, Leitir Móir Tom Nally
Minor B Football League - West7 00 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach 0-00-0Oughterard TBC
Minor B Football League - West7 00 PMKillanninKillannin 0-60-10Clifden Liam Ó Conghaile
Minor A Football League - North7 15 PMTuam StadiumCorofin 2-91-13Northern Gaels Austin O Connell
Minor B1 Football League - North7 15 PMCorofin Dunmore MacHales 3-92-5Athenry Martin Collins
Celtic Challenge Group A7 30 PMNenaghTipperary Blue 2-80-18Galway McDonagh Tom Anderson
Celtic Challenge Group G7 30 PMConnacht GAA CentreGalway Tribesmen 3-241-9Sligo Aaron Clogher

Thursday 2nd May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 16 A Hurling6 30 PMTurloughmoreTurloughmore 4-245-9Loughrea Shane Hynes
Under 16 A Hurling6 30 PMClarinbridgeClarinbridge 3-131-9Craughwell GAA Club Brian Keon
Under 16 A Hurling6 30 PMAthenryAthenry 2-73-14Oranmore-Maree Adrian Mooney
Under 16 A Hurling6 30 PMCappataggleCappataggle 0-111-18Kilnadeema-Leitrim John Rosney
U16 A1 hurling6 30 PMCastlegar PitchCastlegar 3-81-11Cois Fharraige John Keane
U16 A1 hurling6 30 PMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy 1-75-13Killimordaly Tomas Lally
U16 A1 hurling6 30 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 1-201-15Sarsfields Conor Quinlan
U16 A1 hurling6 30 PMCarnmore GAA Club Carnmore 1-182-15Kinvara Karol Collins
Under 16 B Hurling6 30 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry 7-104-17Tommy Larkins Liam Gordon
Under 16 B Hurling6 30 PMBallinasloeBallinasloe GAA 2-151-15Kilconieron GAA Seamus Goldrick
U16 B1 Hurling6 30 PMBallygar CONC0-0Pádraig Pearses TBC
U16 B1 Hurling6 30 PMSt ThomasSt Thomas 2-82-7Sylane Kevin Egan
Under 16 C hurling6 30 PMBallyloughaneLiam Mellows 1-132-10Portumna Joseph Mc Namara
Under 16 C hurling6 30 PMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine 2-242-7Rahoon-Newcastle GAA Gerry Hurley
Under 16 C hurling6 30 PMBallinderreenBallinderreen 7-101-12Meelick-Eyrecourt TBC
U12 hurling Group 27 00 PMSt Brendan's LoughreaLoughrea 5-72-8Kilconieron GAA Joe Larkin
U16 B1 Hurling7 00 PMKiltormerMullagh-Kiltormer 0-93-12Annaghdown Peter Murphy
Division 8B League (North)7 15 PMKilconnellKiltormer 0-71-13St Gabriel's Gerry Daly
Under 16 B Hurling7 15 PMGort GAA GroundsGort Inse Guaire 5-90-13Michael Cusacks Martin McGrath
Division 5 League (North)7 30 PMHeadfordHeadford 1-147-5Corofin Padraic Kelly

Friday 3rd May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 12 Group 16 15 PMCraughwellCraughwell GAA Club 4-44-1Turloughmore Ronan Stankard
Under 12 Group 16 30 PMNew InnSarsfields 4-90-2Castlegar Vincent Earls
U12 Hurling Group 56 30 PMCappataggleCappataggle 4-11-2Roscommon Gaels Gerry Hurley
U14 Football Division 1 North6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 1-74-4Corofin Tony Keating
Under 12 hurling group 86 45 PMKinvaraKinvara B Team3-41-0Salthill-Knocknacarra B TeamPaschal Sheehan
Junior A Hurling Championship - Group 17 00 PMCarnmoreSarsfields 0-180-10Bearna-Na Forbacha TBC
Junior A Hurling Championship - Group 37 00 PMCastledalyClg Mícheál Breathnach 0-180-20St Thomas Noel Quinn
Junior B Hurling Championship - Group 17 00 PMKilconieronTurloughmore 0-200-11Kilconieron GAA Peter Murphy
Minor B Football League - West7 00 PMAn SpidealAn Spidéal 0-00-0Oughterard TBC
Minor B Football League - West7 00 PMClifdenClifden 0-00-0Clg Mícheál Breathnach TBC
Division 7 League (North)7 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 1-143-9Cortoon Shamrocks John Devlin
U14 Football Division 1 North7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough 0-83-7Annaghdown Martin Flaherty
U14 Football Division 1 North7 00 PMLoughreaLoughrea Gaelic Football 11-91-3Ballinasloe GAA Michael Malone
U14 Football Division 1 North7 00 PMOranmoreOranmore-Maree 5-113-6Caherlistrane TBC
U14 Football Division 1 West7 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 3-92-5CLG Bhearna TBC
U14 Football Division 1 West7 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 1-64-7Salthill-Knocknacarra TBC
U14 Football Division 1 West7 00 PMWestsideSt Michael's 2-60-12Killannin Ger Cahill
U14 Football Division 2 North7 00 PMAthenryAthenry 6-112-2Cortoon Shamrocks Gerry Moore
U14 Football Division 2 North7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 5-52-2Kilconly Vincent Mc Manus
U14 Football Division 2 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars 3-101-4Headford John Donovan
U14 Football Division 2 West7 00 PMOughterardOughterard 4-83-2Salthill-Knocknacarra B TeamAlan Carr
U14 Football Division 2 West7 00 PMOranmoreOranmore-Maree B Team5-84-5St. James' GAA TBC
U14 Football Division 2 West7 00 PMAn SpidealAn Spidéal 5-92-5Craughwell GAA Club TBC
U14 Football Division 2 West7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team5-53-8Naomh Anna, Leitir Móir John Brennan
U14 Football Division 37 00 PMGlenamaddyNorthern Gaels 3-74-8Milltown Sean Lyons
U14 Football Division 37 00 PMMenloughMenlough 2-92-3St Gabriel's Martin Gavin
U14 Football Division 37 00 PMCaltra PitchCaltra 0-0CONCKilkerrin-Clonberne TBC
U14 Football Division 47 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna B Team7-91-3St Michael's B Team TBC
U14 Football Division 47 00 PMClonburCárna-Caiseal/Na Piarsaigh 5-710-11Claregalway C TeamTom Browne
U14 Football Division 47 00 PMCreggAnnaghdown B Team3-103-4An Fhairche - Clonbur TBC
Under 12 Hurling Group 77 15 PMCraughwellCraughwell GAA Club 2-20-2Turloughmore Ronan Stankard
Minor A Football League West7 30 PMTuam StadiumMoycullen 0-163-5Salthill-Knocknacarra Austin O Connell
Under 12 Hurling Group 77 30 PMNew InnSarsfields 5-10-1Castlegar Vincent Earls

Saturday 4th May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U12 hurling Group 210 00 AMMichael CusacksMichael Cusacks 3-63-0Kinvara Peter Murphy
Under 12 Hurling Group 411 00 AMMountbellewSkehana-Mountbellew/Moylough 0-40-9Ballygar Charlie Ward
Under 12 Hurling Group 411 00 AMSt ThomasSt Thomas 2-36-9Pádraig Pearses Kevin Egan
Under 12 Hurling Group 411 00 AMBallinderreenBallinderreen 3-13-5Bearna-Na Forbacha TBC
Under 12 Hurling Group 411 00 AMCreggAnnaghdown 3-15-2Clg Mícheál Breathnach TBC
U12 Hurling Group 511 00 AMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine 1-62-1Abbeyknockmoy Vincent Burke
U12 Hurling Group 511 00 AMKillimorKillimor 3-21-2Castlebar Mitchels Hurling Pakie Muldoon
Under 12 hurling Group 611 00 AMAn SpidealAn Spidéal 0-0CONCTuam Hurling TBC
Under 12 hurling group 811 00 AMAthenryAthenry U12 C9-30-0Moycullen B TeamDavid Staunton
Under 12 hurling group 811 00 AMOranmore-MareeOranmore-Maree C Team7--131-1Sylane B TeamStephen Doyle
Junior B Hurling Championship - Group 24 00 PMSt Brendan's LoughreaLoughrea 2-131-19Killimor John Rosney
Junior A Hurling Championship - Group 15 00 PMClarinbridgeSalthill-Knocknacarra 1-110-14Tynagh Abbey Duniry Karol Collins
Junior A Hurling Championship - Group 15 00 PMDuggan Park Clarinbridge 0-240-11Tommy Larkins Conor Quinlan
Junior A Hurling Championship - Group 25 00 PMBallinderreenLiam Mellows 2-161-17Athenry Paschal Sheehan
Junior A Hurling Championship - Group 25 00 PMKenny ParkSkehana-Mountbellew/Moylough 1-171-18Ballinderreen Sean Byrne
Junior A Hurling Championship - Group 25 30 PMLoughreaMeelick-Eyrecourt 3-140-20Ardrahan David Earls
Junior B Hurling Championship - Group 16 00 PMCastlegar PitchCastlegar 0-181-18Portumna Paul Fahy
Junior B Hurling Championship - Group 26 00 PMBeaghBeagh 0-132-10CLG Ath Eascrach/Fothaine Ronan Stankard
Junior B Hurling Championship - Group 26 00 PMTonabrockyRahoon-Newcastle GAA 0-153-13Cappataggle Murt Ó Cualáin
Junior B Hurling Championship - Group 36 00 PMKillimordalyKillimordaly 2-300-11Kiltormer James Lundon
Junior B Hurling Championship - Group 36 00 PMBallymacwardPádraig Pearses 1-172-12Kilnadeema-Leitrim Michael Melia
Junior B Hurling Championship - Group 46 00 PMMaigh CuilinnMaigh Cuilinn 1-171-11Kinvara TBC
Junior A Hurling Championship - Group 36 30 PMDuggan Park Ballygar 2-205-11Craughwell GAA Club John Keane
Intermediate Hurling Championship - Group 16 30 PMKenny ParkCarnmore 2-110-16Sylane Noel Quinn
Junior B Hurling Championship - Group 47 00 PMMullagh Hurling Club GroundsMullagh 1-171-13Ballinasloe GAA Gerry Hurley
Division 6 League (West)7 00 PMOughterardOughterard 1-111-10Salthill-Knocknacarra Frank Kinneen

Sunday 5th May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Group 3 A10 00 AMOranmoreOranmore-Maree B Team2-55-11Loughrea Gaelic Football Noel Finnegan
U-12 Group 1 A10 30 AMDunmoreDunmore MacHales 0-26-21Caherlistrane TBC
U-12 Group 1 A10 30 AMCorofin GAA Pitch Corofin 2-120-3Monivea-Abbey TBC
U-12 Group 1 A10 30 AMHeadfordHeadford 3-22-7Tuam Stars TBC
U-12 Group 2 A10 30 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 5-111-4Annaghdown Vincent Mc Manus
U-12 Group 2 A10 30 AMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 4-41-8Oranmore-Maree TBC
U-12 Group 2 A10 30 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 3-44-4Salthill-Knocknacarra TBC
U-12 Group 3 A10 30 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra B Team1-53-5Craughwell GAA Club TBC
U-12 Group 411 00 AMMervueSt. James' GAA 5-105-11Clg Mícheál Breathnach TBC
U-12 Group 411 00 AMAn SpidealAn Spidéal 4-74-11St Michael's Noel Cummins
U-12 Group 511 00 AMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 6-143-2Clifden TBC
U-12 Group 511 00 AMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 6-112-7An Fhairche - Clonbur TBC
U-12 Group 511 00 AMRenvyleRenvyle 5-76-8Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh Frank Walsh
U-12 Group 611 00 AMKinvaraKinvara 0-0CONCAthenry Cathal Mc Mahon
U-12 Group 611 00 AMBallinasloeBallinasloe GAA 9-121-1St. Gabriels John Rosney
U-12 Group 611 00 AMClarinbridgeClarinbridge 0-00-0Mountbellew/Moylough TBC
U-12 Group 711 00 AMBallygarSt Brendan's 4-32-9Caltra Paul Quinn
U-12 Group 811 00 AMBarnaderg Killererin 1-16-8Cortoon Shamrocks TBC
U12 Football Group 3B11 00 AMOranmoreOranmore-Maree D Team4-125-3Loughrea Gaelic Football B TeamNoel Finnegan
U12 Group 911 00 AMBelclareCorofin C Team5-103-4CLG Bhearna C Team TBC
U12 Football Group 1B11 30 AMDunmoreDunmore MacHales B Team2-73-5Caherlistrane B TeamJohn Donovan
U12 Football Group 1B11 30 AMCorofin GAA Pitch Corofin B Team4-62-7Monivea-Abbey B TeamTom Browne
U12 Football Group 1B11 30 AMHeadfordHeadford B Team3-22-7Tuam Stars B Team TBC
U12 Football Group 2B11 30 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team0-0CONCAnnaghdown B TeamVincent Mc Manus
U12 Football Group 2B11 30 AMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna B Team0-65-9Oranmore-Maree C Team TBC
U12 Football Group 2B11 30 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMoycullen B Team0-23-9Salthill-Knocknacarra C Team TBC
U12 Football Group 3B11 30 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra D Team1-64-4Craughwell GAA Club B Team TBC
Under 16 B Hurling11 30 AMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough 6-113-9Ardrahan David Staunton
Junior C Hurling Championship - Group 112 00 PMSylaneSylane 0-90-16Sarsfields Adrian Mooney
Junior C Hurling Championship - Group 112 00 PMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt 3-123-15Liam Mellows Peter Campbell
Junior C Hurling Championship - Group 112 00 PMTommy Larkins ParkTommy Larkins 0-150-9Rahoon-Newcastle GAA David Cunningham
Junior C Hurling Championship - Group 212 00 PMKillimordalyKillimordaly 6-193-9Ballinderreen James Lundon
Junior C1 Hurling Championship Group 112 00 PMKinvaraKinvara CONC0-0Killimor TBC
Junior C1 Hurling Championship Group 212 00 PMMullagh Hurling Club GroundsMullagh 4-183-11Maigh Cuilinn Gerry Hurley
Junior C1 Hurling Championship Group 212 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA 0-90-18Turloughmore Seamus Goldrick
Junior C1 Hurling Championship Group 312 00 PMAn SpidealAn Spidéal CONC0-0Skehana-Mountbellew/Moylough Paul Fahy
U-12 Group 412 00 PMKillannin Community PitchKillannin 2-75-7Oughterard Alan Carr
U12 Group 912 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway E Team4-72-2St Michael's B Team TBC
U12 Group 912 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach B Team7-71-4Tuam Stars C Team TBC
Junior C Hurling Championship - Group 21 00 PMCraughwellCraughwell GAA Club 1-132-10Menlo Emmetts Pat Burke
Junior C1 Hurling Championship Group 21 00 PMCraughwellCraughwell GAA Club CONC0-0Athenry TBC
Junior C Hurling Championship - Group 21 30 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 0-93-15Kilbeacanty Sean Byrne
Connacht GAA Football Senior Championship3 00 PMMcGovern Park, RuislipLondon 1-90-16Galway Niall Cullen
Under 12 hurling Group 36 00 PMTommy Larkins ParkTommy Larkins 8-51-1Salthill-Knocknacarra Pakie Muldoon

Monday 6th May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 12 Group 111 00 AMOranmore-MareeOranmore-Maree 1-24-11Athenry Cathal Mc Mahon
Under 12 Hurling Group 712 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 0-51-4Athenry Cathal Mc Mahon
U 14 A Hurling Championship2 30 PMTurloughmoreTurloughmore 0-60-7Carnmore David Staunton
Under 12 hurling Group 34 00 PMBallyloughaneLiam Mellows 5-43-1Sylane Paul Fahy
Minor A Hurling Championship - Group 14 00 PMLoughreaSt Thomas 2-120-10Kinvara Gerry Donoghue
Minor A Hurling Championship - Group 14 30 PMKenny ParkClarinbridge 0-191-13Castlegar John Mc Donagh
Minor A Hurling Championship - Group 24 30 PMDuggan Park Athenry 2-152-16Killimordaly Shane Hynes
Minor B Hurling Championship - Group 25 00 PMBallyloughaneLiam Mellows 0-133-12Meelick-Eyrecourt Conor Quinlan
Minor B1 Hurling Championship Group 15 00 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry 6-91-10Michael Cusacks Liam Gordon
Minor B1 Hurling Championship Group 15 00 PMBallinderreenBallinderreen 1-91-10Skehana-Mountbellew/Moylough Kevin Egan
Minor B1 Hurling Championship Group 25 00 PMKillimorKillimor 0-0CONCClg Mícheál Breathnach TBC
Minor B1 Hurling Championship Group 25 00 PMCraughwellCraughwell GAA Club 0-183-8CLG Ath Eascrach/Fothaine Paschal Sheehan
Minor B Hurling Championship - Group 25 30 PMSt Brendan's LoughreaLoughrea 1-171-13Kilconieron GAA David Earls
Minor A Hurling Championship - Group 26 00 PMDuggan Park Turloughmore 0-133-17Ardrahan Christopher Browne
Minor A Hurling Championship - Group 26 00 PMKenny ParkCarnmore 1-130-21Oranmore-Maree John Keane
Minor B Hurling Championship - Group 16 00 PMKilnadeema PitchKilnadeema-Leitrim 9-182-12Annaghdown Peter Murphy
Minor B Hurling Championship - Group 16 00 PMMullaghMullagh-Kiltormer 3-113-14Ballygar Noel Quinn
Minor B Hurling Championship - Group 16 00 PMSylaneSylane 2-141-21Tommy Larkins Adrian Mooney
Minor B Hurling Championship - Group 26 00 PMNew InnSarsfields 0-172-14Pádraig Pearses David Staunton
Minor B1 Hurling Championship Group 26 00 PMPortumnaPortumna 5-181-11Ballinasloe GAA Peter Campbell
Under 12 hurling group 86 30 PMTurloughmoreTurloughmore C Team4-46-6Turloughmore U12 DMike Tarpey
U 14 A Hurling Championship6 45 PMAthenryAthenry 2-120-6Sarsfields Gerry Hurley
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine 7-131-6Castlegar Tomas Lally
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMBallinderreenBallinderreen 4-90-2Ardrahan Ollie Flanagan
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses 2-81-8Gort Inse Guaire Sean Byrne
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMSt Brendan's LoughreaLoughrea 0-120-8Meelick-Eyrecourt TBC
U14 B Hurling Championship6 45 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry 0-50-10Michael Cusacks Pakie Muldoon
U14 B Hurling Championship6 45 PMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough 2-32-10Maigh Cuilinn TBC
U14 B Hurling Championship6 45 PMCraughwellCraughwell GAA Club 1-60-11Mullagh-Kiltormer James Lundon
U14 B Hurling Championship6 45 PMKillimordalyKillimordaly 0-43-9Sylane Gordan Duane
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMKillimorKillimor 0-61-7St Thomas Peter Campbell
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMKilconieronKilconieron GAA 2-91-8Cois Fharraige Cathal Mc Mahon
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMBallygar GAA PitchBallygar 2-52-5Portumna Seamus Goldrick
Under 14 C Hurling Championship6 45 PMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy 4-64-4Rahoon-Newcastle GAA Gerard Dwyer
Minor A Hurling Championship - Group 17 00 PMKinvaraSalthill-Knocknacarra 3-131-15Gort Inse Guaire John Mc Donagh

Tuesday 7th May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U12 Group 97 00 AMWestsideSt Michael's B Team0-16-12Clg Mícheál Breathnach B Team TBC
Under 12 Group 16 30 PMCarnmore GAA Club Carnmore 2-51-5Clarinbridge TBC
U12 hurling Group 27 00 PMPáirc Maigh CuilinnMoycullen 3-91-6Portumna TBC
U-12 Group 47 00 PMWestsideSt Michael's 5-43-4Clg Mícheál Breathnach Jp Moore
U-16 Division 1 North7 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin 4-173-6Kilconly P.J. Rabbitte
U-16 Division 1 North7 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA 0-142-13St. Gabriels John Cahill
U-16 Division 1 North7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 3-130-8Tuam Stars Tom Ryder
U-16 Division 1 West7 00 PMCreggAnnaghdown 2-82-13Oranmore-Maree John Donovan
U-16 Division 1 West7 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 2-94-9St Michael's TBC
U-16 Division 1 West7 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 3-171-6Claregalway Frank Kinneen
U-16 Division 1 West7 00 PMMervueSt. James' GAA 3-131-10CLG Bhearna Kieran Quinn
U-16 Division 2 North7 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks CONC0-0Kinvara Gerry Daly
U-16 Division 2 North7 00 PMAthenryAthenry 3-103-14Headford David Staunton
U-16 Division 2 North7 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 0-91-15Caltra TBC
U-16 Division 2 West7 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 2-93-12Killannin TBC
U-16 Division 2 West7 00 PMClifdenClifden 0-0CONCNaomh Anna, Leitir Móir Frank Walsh
U-16 Division 37 00 PMMilltown GAAMilltown 0-0CONCAn Fhairche - Clonbur TBC
U-16 Division 37 00 PMMenloughMenlough 2-112-10Oranmore-Maree Paul Quinn
U-16 Division 37 00 PMWilliamstown GAA ClubNorthern Gaels 3-81-7Kilkerrin-Clonberne Tony Keating
U-16 Division 37 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 2-43-17Salthill-Knocknacarra Tony Melia
Under 12 Hurling Group 77 30 PMCarnmore GAA Club Carnmore 2-00-1Clarinbridge TBC

Wednesday 8th May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Group 811 00 AMMilltown GAAMilltown 7-76-3Kilkerrin-Clonberne TBC
Minor B Football League - West7 00 PMRos MucKillannin 1-81-10Clifden Muiris Mac Gearailt
Under 14 C Hurling Championship7 00 PMTommy Larkins ParkTommy Larkins 0-42-6Liam Mellows Gerry Hurley
Under 12 hurling Group 37 00 PMKillimordalyKillimordaly 3-24-2Rahoon-Newcastle GAA Tomas Lally
Under 12 hurling Group 67 00 PMPadraig Pearses GAA GroundMeelick-Eyrecourt 5-46-2Pádraig Pearses Peter Campbell
Under 12 hurling Group 67 00 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry 1-44-4Mullagh-Kiltormer John Rosney
U14 Football Division 2 West7 00 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 5-124-3An Spidéal Muiris Mac Gearailt
U14 Football Division 37 00 PMBarnaderg Killererin 1-57-12St Brendan's Martin Gavin
U-12 Group 77 00 PMMenloughMenlough 5-113-6Northern Gaels TBC
Under 14 B1 Hurling Championship7 00 PMCappataggleCappataggle 2-20-7Salthill-Knocknacarra TBC
U-16 Division 2 West7 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 8-127-9Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh TBC
Celtic Challenge Group A7 30 PMKilbeacantyGalway McDonagh 0-191-15Clare Saffrons Johnny Murphy
Celtic Challenge Group A7 30 PMOld ChristiansLimerick Treaty 0-191-24Galway Maroons Chris Maguire
Celtic Challenge Group G7 30 PMConnacht GAA CentreLeitrim CONC0-0Galway Tribesmen TBC

Thursday 9th May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 16 A Hurling6 30 PMLeitrim Community CentreKilnadeema-Leitrim 3-151-14Turloughmore Liam Gordon
Under 16 A Hurling6 30 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 9-164-4Loughrea John Keane
Under 16 A Hurling6 30 PMAthenryAthenry 1-93-20Clarinbridge Adrian Mooney
U16 A1 hurling6 30 PMKinvaraKinvara 3-102-11Castlegar Ronan Stankard
U16 A1 hurling6 30 PMNew InnSarsfields 2-100-8Cois Fharraige Brian Keon
U16 A1 hurling6 30 PMKillimordalyKillimordaly 3-152-12Carnmore Leonard Fay
Under 16 B Hurling6 30 PMArdrahanArdrahan 5-122-22Tynagh Abbey Duniry Noel Quinn
Under 16 B Hurling6 30 PMMichael CusacksMichael Cusacks 2-112-16Tommy Larkins Tom Mc Nicholas
Under 16 B Hurling6 30 PMGort GAA GroundsGort Inse Guaire 2-80-8Ballinasloe GAA Kevin Egan
Under 16 B Hurling6 30 PMKilconieronKilconieron GAA 2-111-14Skehana-Mountbellew/Moylough Gerry Hurley
U16 B1 Hurling6 30 PMSylaneSylane 3-123-12Mullagh-Kiltormer Mike Tarpey
U16 B1 Hurling6 30 PMKillimorKillimor 0-61-12Annaghdown Seamus Goldrick
U16 B1 Hurling6 30 PMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra 0-0CONCBallygar David Earls
U16 B1 Hurling6 30 PMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses 2-153-10St Thomas Michael Melia
Under 16 C hurling6 30 PMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt 2-184-7Four Roads Peter Campbell
Under 16 C hurling6 30 PMPortumnaPortumna 2-63-12CLG Ath Eascrach/Fothaine Darragh Kelly
Under 16 C hurling6 30 PMTonabrockyRahoon-Newcastle GAA 1-66-17Ballinderreen Stephen Doyle
Junior Hurling League Group 57 45 PMArdrahanArdrahan 3-92-17St Thomas Michael Conway

Friday 10th May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U12 Group 97 00 PMWestsideSt Michael's B Team1-41-3Corofin C TeamJohn Patrick Moore
U14 Football Division 1 North7 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin 3-43-3Mountbellew/Moylough Tom Ryder
U14 Football Division 1 North7 00 PMCreggAnnaghdown 1-64-7Oranmore-Maree Martin Collins
U14 Football Division 1 North7 00 PMLoughreaLoughrea Gaelic Football 0-17-8Claregalway John Rosney
U14 Football Division 1 West7 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 4-97-8Killannin Frank Kinneen
U14 Football Division 1 West7 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 2-51-3Clifden Noel Cummins
U14 Football Division 2 North7 00 PMKilconlyKilconly 0-0CONCAthenry Gerry Daly
U14 Football Division 2 North7 00 PMHeadfordHeadford 2-53-4Kinvara Tom Browne
U14 Football Division 2 North7 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks 3-76-11Dunmore MacHales Tony Keating
U14 Football Division 2 West7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team0-0CONCOughterard TBC
U14 Football Division 2 West7 00 PMCappagh ParkSalthill-Knocknacarra B Team3-105-5An Spidéal Frank Rice
U14 Football Division 2 West7 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 1-52-1Oranmore-Maree B TeamMáirtín Mac Donnacha
U14 Football Division 2 West7 00 PMCraughwellCraughwell GAA Club 4-101-4St. James' GAA Cathal Mc Mahon
U14 Football Division 37 00 PMSt Brendan'sSt Brendan's 0-0CONCKilkerrin-Clonberne TBC
U14 Football Division 37 00 PMMilltown GAAMilltown 0-132-8Caltra Tony Melia
U14 Football Division 37 00 PMBarnaderg Killererin 7-41-10Menlough Noel Finnegan
U14 Football Division 47 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team2-15-14Tuam Stars B TeamJohn Devlin
U14 Football Division 47 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna B Team8-101-3Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh Kieran Quinn
Division 5 League (West)7 45 PMKillanninKillannin 0-161-9Claregalway Mairtín O Curraoin (coilím)
Division 6 League (West)7 45 PMAn SpidealAn Spidéal 2-62-19Oranmore-Maree Ger Cahill
Division 6 League (West)7 45 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach 5-142-7An Cheathrú Rua Noel Cummins
Division 8B League (North)8 00 PMGlenamaddyGlenamaddy 0-142-5Kiltormer Padraic Kelly
Division 8B League (North)8 00 PMKilconnellSt Gabriel's 0-127-13Mountbellew/Moylough Martin Flaherty
Division 5 League (North)8 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA 0-41-11Headford Paul Quinn
Division 5 League (North)8 00 PMAthenryAthenry 1-71-8Caherlistrane Pat Hansberry
Division 6 League (North)8 00 PMTuam StarsTuam Stars 0-133-9Pádraig Pearses Richard Mc Nicholas
Division 6 League (North)8 00 PMDunmoreDunmore MacHales 2-92-12Monivea-Abbey P.J. Rabbitte
Division 6 League (North)8 00 PMCaltra PitchCaltra 1-112-11Glinsk Sean Lyons
Division 7 League (North)8 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks 1-133-10Menlough Tony Keating
U14 Football Division 1 West8 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 3-42-13St Michael's Kieran Quinn
Bon Secours Division 1 Football League8 00 PMCorofin Corofin 3-130-13St Michael's Anthony Coyne

Saturday 11th May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 5 League (West)4 30 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 1-82-9Salthill-Knocknacarra Mairtin O Mainin
Division 5 League (West)6 00 PMPairc Na bPiarsaighNa Piarsaigh 0-0CONCSt. James' GAA Pádraig Mac Donncha
Bon Secours Division 3 Football League6 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne 3-70-12Menlough Martin Collins
Junior Hurling League 6 00 PMCraughwellCraughwell GAA Club 1-150-16Tommy Larkins Ronan Stankard
Junior Hurling League 6 00 PMKillimordalyKillimordaly 1-180-9Tuairín Peter Murphy
Junior Hurling League 6 00 PMClarinbridgeClarinbridge 3-161-13Meelick-Eyrecourt Karol Collins
Bon Secours Division 3 Football League6 30 PMClonburAn Fhairche - Clonbur 0-132-13Monivea-Abbey P.J. Rabbitte
Division 8 League (West)7 00 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 2-100-11Fr Griffins Éire Óg TBC
Division 5 League (North)7 00 PMCorofin Corofin 3-123-9Annaghdown TBC
Division 5 League (West)7 00 PMMaigh CuilinnMoycullen 3-82-14CLG Bhearna Liam Ó Conghaile
Division 6 League (North)7 00 PMKilconlyKilconly 5-111-5Athenry Charlie Ward
Division 7 League (North)7 00 PMTuam StarsTuam Stars 1-42-19Williamstown Gerry Daly
Junior Hurling League 7 00 PMBallyloughaneLiam Mellows 3-180-17Gort Inse Guaire Sean Byrne
Division 7 League (North)7 30 PMBushfield ParkLoughrea Gaelic Football 4-101-8St Brendan's Paul Quinn
Bon Secours Division 2 Football League7 30 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 0-130-11Oughterard Mairtin O Mainin

Sunday 12th May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Group 2 A10 00 AMCreggAnnaghdown 3-105-9Maigh Cuilinn Martin Collins
Under 16 A Hurling10 00 AMKilnadeema PitchKilnadeema-Leitrim 2-111-12Clarinbridge TBC
U-12 Group 1 A10 30 AMMoniveaMonivea-Abbey 5-121-5Dunmore MacHales TBC
U-12 Group 2 A10 30 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 0-94-12CLG Bhearna TBC
U-12 Group 3 A10 30 AMLoughreaLoughrea Gaelic Football 5-82-2Salthill-Knocknacarra B TeamNoel Quinn
U-12 Group 411 00 AMWestsideSt Michael's 6-52-5Killannin TBC
U-12 Group 411 00 AMOughterardOughterard 4-44-4St. James' GAA Noel Cummins
U-12 Group 411 00 AMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 4-116-6An Spidéal Pádraig Mac Donncha
U-12 Group 511 00 AMCarnaCárna-Caiseal/Na Piarsaigh 7-126-6Naomh Anna, Leitir Móir Peadar O Ceallaigh
U-12 Group 511 00 AMClonburAn Fhairche - Clonbur 1-22-6An Cheathrú Rua Peter Bane
U-12 Group 611 00 AMMountbellewMountbellew/Moylough 3-90-4Ballinasloe GAA TBC
U-12 Group 611 00 AMKilconnellSt. Gabriels 1-53-10Kinvara John Rosney
U-12 Group 611 00 AMAthenryAthenry CONC0-0Clarinbridge Mike Tarpey
U-12 Group 711 00 AMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses 7-50-1St Brendan's TBC
U-12 Group 811 00 AMClonberneKilkerrin-Clonberne 7-61-6Killererin TBC
U-12 Group 811 00 AMKilconlyKilconly 4-57-14Milltown Tommy Hynes
U12 Football Group 2B11 00 AMCreggAnnaghdown B Team1-24-7Moycullen B TeamMartin Collins
U12 Group 911 00 AMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna C Team2-04-4Clg Mícheál Breathnach B TeamBrendan crowe
U16 B1 Hurling11 00 AMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra 0-60-13Killimor Pat Mc Grath
U-12 Group 3 A11 30 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team0-82-5Oranmore-Maree B TeamFrank Kinneen
U12 Football Group 1B11 30 AMMoniveaMonivea-Abbey B Team5-78-7Dunmore MacHales B Team TBC
U12 Football Group 2B11 30 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra C Team4-60-3CLG Bhearna B Team TBC
U12 Football Group 3B11 30 AMLoughreaLoughrea Gaelic Football B Team5-53-11Salthill-Knocknacarra D TeamNoel Quinn
U12 Football Group 3B11 30 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team4-71-4Oranmore-Maree D TeamGer Cahill
U16 A1 hurling11 30 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 2-210-14Abbeyknockmoy Sean Byrne
U12 Group 912 00 PMTuam StarsTuam Stars C Team2-41-7Claregalway E Team TBC
Under 14 C Hurling Championship12 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 3-82-11Tommy Larkins David Earls
Bon Secours Division 1 Football League12 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 1-132-15Annaghdown Ronan McNulty
Junior Hurling League 12 00 PMAthenryAthenry 0-194-7Loughrea Adrian Mooney
Bon Secours Division 2 Football League1 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 2-151-17CLG Oileáin Árann Kieran Quinn
Bon Secours Division 3 Football League1 00 PMCorofin Corofin 2-123-7Killererin Gerald Anthony Lohan
Bon Secours Division 1 Football League2 00 PMKillanninKillannin 1-112-14Tuam Stars James Molloy
Bon Secours Division 1 Football League2 00 PMAn SpidealAn Spidéal 2-142-9Caherlistrane Frank Kinneen
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks 3-140-13St. James' GAA Martin Flaherty
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMKilconlyKilconly 3-143-14Maigh Cuilinn Thomas Murphy
Bon Secours Division 2 Football League2 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 1-172-13Oranmore-Maree Muiris Mac Gearailt
Bon Secours Division 3 Football League2 00 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 0-173-13Dunmore MacHales Pádraig Mac Donncha
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMKilconnellSt Gabriel's 2-210-15St Brendan's Gerry Daly
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMClifdenClifden 1-161-6Caltra Mairtin O Mainin
Bon Secours Division 4 Football League2 00 PMCarnaCLG Cárna-Caiseal 2-112-11Glenamaddy Brenadan Kinneavy
Leinster GAA Hurling Senior Championship3 00 PMPearse StadiumGalway 1-241-18Carlow Colm Lyons
Division 6 League (West)3 30 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 0-0CONCSalthill-Knocknacarra Liam Ó Conghaile
Bon Secours Division 3 Football League5 00 PMHeadfordHeadford 3-102-11Clg Mícheál Breathnach Tom Ryder
Division 8 League (West)6 00 PMRenvyleRenvyle 1-72-25Killannin Mairtín O Curraoin (coilím)
U-16 Division 2 West6 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 2-104-8Oughterard Brenadan Kinneavy
Bon Secours Division 1 Football League6 00 PMMilltownMilltown 2-90-19Mountbellew/Moylough Richard Mc Nicholas
U-12 Group 1 A6 15 PMCaherlistraneCaherlistrane 6-112-4Headford Tommy Hynes
U-16 Division 2 North7 00 PMHeadfordHeadford 5-190-10Mountbellew/Moylough Tom Browne
U-16 Division 2 West7 00 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 3-75-10Clg Mícheál Breathnach Mairtin O Mainin
U12 Football Group 1B7 15 PMCaherlistraneCaherlistrane B Team2-43-2Headford B TeamTommy Hynes

Monday 13th May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 14 A Hurling ChampionshipTBCSecond in Group ------Athenry TBC
U 14 A Hurling Championship6 45 PMKinvaraKinvara 0-32-14Oranmore-Maree TBC
U 14 A Hurling Championship6 45 PMCarnmore GAA Club Carnmore 2-51-8Athenry Adrian Mooney
U 14 A Hurling Championship6 45 PMLeitrim Community CentreKilnadeema-Leitrim 3-53-10Turloughmore Gordan Duane
U 14 A Hurling Championship6 45 PMNew InnSarsfields 0-14-10Clarinbridge James Hoade
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMArdrahanArdrahan 0-63-13Pádraig Pearses Noel Quinn
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMCastlegar PitchCastlegar 5-98-10Loughrea James Lundon
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt 1-65-3Ballinderreen Seamus Goldrick
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMGort GAA GroundsGort Inse Guaire 6-60-9CLG Ath Eascrach/Fothaine Brian Keon
U14 B Hurling Championship6 45 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 0-102-9Craughwell GAA Club TBC
U14 B Hurling Championship6 45 PMMichael CusacksMichael Cusacks 10-81-5Killimordaly Ger O Connor
U14 B Hurling Championship6 45 PMSylaneSylane 0-80-8Skehana-Mountbellew/Moylough Stephen Doyle
U14 B Hurling Championship6 45 PMKiltormerMullagh-Kiltormer 3-110-5Tynagh Abbey Duniry John Rosney
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMAn SpidealCois Fharraige 1-80-4Cappataggle Jp Moore
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMSt ThomasSt Thomas 3-53-7Ballygar Cathal Mc Mahon
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMPortumnaPortumna 4-22-11Kilconieron GAA David Cunningham
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra 2-82-8Killimor Paul Fahy
Under 14 C Hurling Championship6 45 PMCreggAnnaghdown 1-71-4Liam Mellows Michael Connolly
Under 14 C Hurling Championship6 45 PMTonabrockyRahoon-Newcastle GAA 3-101-3Ballinasloe GAA TBC
Under 14 C Hurling Championship6 45 PMTommy Larkins ParkTommy Larkins 5-103-3Abbeyknockmoy Kevin Egan
Junior Hurling League 7 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 3-230-15Mullagh Sean Byrne
Junior Hurling League 7 00 PMCastledalySt Thomas 2-121-12Killimor Noel Quinn
Division 6 League (West)7 30 PMWestsideSt Michael's 3-131-15Oughterard Ger Cahill
Junior Hurling League 7 30 PMMaigh CuilinnMaigh Cuilinn 0-70-15Skehana-Mountbellew/Moylough Murt Ó Cualáin

Tuesday 14th May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Group 511 00 AMClifdenClifden 3-112-10Renvyle Frank Walsh
Junior C1 Hurling Championship Group 37 00 PMLeitrim Community CentreKilnadeema-Leitrim 2-170-8St Thomas Peter Murphy
U-16 Division 1 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars 2-91-12Dunmore MacHales P.J. Rabbitte
U-16 Division 1 North7 00 PMKilconlyKilconly 8-152-9Ballinasloe GAA Tom Ryder
U-16 Division 1 North7 00 PMKilconnellSt. Gabriels 1-71-13Monivea-Abbey TBC
U-16 Division 1 West7 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 1-81-6Annaghdown John Brennan
U-16 Division 1 West7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 0-91-6Oranmore-Maree Richard Mc Nicholas
U-16 Division 1 West7 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn CONC0-0Salthill-Knocknacarra TBC
U-16 Division 1 West7 00 PMWestsideSt Michael's 5-84-12St. James' GAA Brendan crowe
U-16 Division 2 North7 00 PMKinvaraKinvara 7-91-9Athenry Kevin Egan
U-16 Division 2 North7 00 PMBarnaderg Killererin 2-65-7Caherlistrane TBC
U-16 Division 2 North7 00 PMLoughreaLoughrea Gaelic Football 4-93-8Mountbellew/Moylough John Rosney
U-16 Division 2 West7 00 PMAn SpidealAn Spidéal 8-142-8An Cheathrú Rua Muiris Mac Gearailt
U-16 Division 2 West7 00 PMCarnaCárna-Caiseal/Na Piarsaigh 1-150-15Killannin TBC
U-16 Division 2 West7 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 6-93-5Clifden Alan Carr
U-16 Division 2 West7 00 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir CONC0-0Oughterard Mairtin O Mainin
U-16 Division 37 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur CONC0-0Claregalway John Devlin
U-16 Division 37 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne 0-0CONCMilltown Martin Gavin
U-16 Division 37 00 PMGlenamaddyNorthern Gaels 5-92-5Menlough John Fahy
U-16 Division 37 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 1-86-14Oranmore-Maree Ronan McNulty

Wednesday 15th May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Celtic Challenge Group A7 30 PMPearse StadiumGalway Maroons 1-182-17Galway McDonagh Karol Collins
Celtic Challenge Group G7 30 PMSylaneGalway Tribesmen 4-200-8Mayo Aaron Clogher

Thursday 16th May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 12 Group 16 30 PMNew InnAthenry 3-94-2Sarsfields Kevin Quirke
Under 14 C Hurling Championship6 30 PMBallinasloeBallinasloe GAA 1-24-11Annaghdown Gerry Hurley
U 14 A Hurling Championship6 45 PMClarinbridgeClarinbridge 3-101-2Kinvara Paul Fahy
U 14 A Hurling Championship6 45 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 5-80-5Kilnadeema-Leitrim Sean Byrne
Under 16 C Hurling Cup6 45 PMAhascraghCLG Ath Eascrach/Fothaine 3-103-16Four Roads Charlie Ward
Division 6 League (North)7 00 PMKilconlyKilconly 2-141-6Pádraig Pearses Tony Keating
U12 hurling Group 27 00 PMGort GAA GroundsGort Inse Guaire 1-21-7Loughrea Kevin Egan
Under 12 Hurling Group 47 00 PMBallygar GAA PitchBallygar 4-100-0Ballinderreen Gerard Dwyer
Under 12 Hurling Group 77 30 PMNew InnAthenry 0-70-2Sarsfields Kevin Quirke
Under 14 Hurling C1 Championship7 30 PMSylaneSylane CONC0-0Castlebar Mitchels Hurling TBC
Division 7 League (West)8 00 PMCarnaCLG Cárna-Caiseal 1-72-11Clifden Brenadan Kinneavy

Friday 17th May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 12 hurling group 86 45 PMTurloughmoreTurloughmore U12 D1-24-6Athenry U12 CRichard Mc Nicholas
Division 8 League (North)7 00 PMMilltownMilltown 0-92-20Corofin Gerald Anthony Lohan
Junior A Hurling Championship - Group 37 00 PMCarnmoreCraughwell GAA Club 1-241-7Clg Mícheál Breathnach Karol Collins
Junior C Hurling Championship - Group 27 00 PMKilbeacantyKilbeacanty 0-101-9Clarinbridge Tom Mc Nicholas
Under 12 hurling Group 37 00 PMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra 4-13-2Killimordaly Alan Kelly
Under 12 hurling group 87 00 PMSylaneSylane B Team4-13-4Kinvara B Team TBC
Division 8 League (West)7 00 PMSouth ParkGaeil na Gaillimhe 4-72-14An Fhairche - Clonbur Ger Cahill
U14 Football Division 1 North7 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 1-96-4Annaghdown Pat Hansberry
U14 Football Division 1 North7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough 8-171-9Loughrea Gaelic Football John Cahill
U14 Football Division 1 North7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 0-0CONCBallinasloe GAA TBC
U14 Football Division 1 North7 00 PMOranmoreOranmore-Maree 1-82-5Corofin John Brennan
U14 Football Division 1 West7 00 PMIndreabhánMaigh Cuilinn 6-122-8Clg Mícheál Breathnach Colm Conway
U14 Football Division 1 West7 00 PMClifdenClifden 4-105-11Salthill-Knocknacarra TBC
U14 Football Division 2 North7 00 PMKinvaraKinvara 0-0CONCCortoon Shamrocks Cathal Mc Mahon
U14 Football Division 2 North7 00 PMAthenryAthenry 1-35-14Tuam Stars Seán Glynn
U14 Football Division 2 North7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey 2-44-8Headford Vincent Mc Manus
U14 Football Division 2 North7 00 PMDunmore MacHalesDunmore MacHales 4-93-5Kilconly Tony Keating
U14 Football Division 2 West7 00 PMMervueSt. James' GAA 4-102-7Salthill-Knocknacarra B TeamKieran Quinn
U14 Football Division 2 West7 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 2-124-6Craughwell GAA Club Brenadan Kinneavy
U14 Football Division 2 West7 00 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir 0-0CONCOughterard TBC
U14 Football Division 37 00 PMKilkerrin-ClonberneKilkerrin-Clonberne CONC0-0Milltown John Fahy
U14 Football Division 37 00 PMGlinsk G.A.A.PitchNorthern Gaels 3-147-8Killererin Damian Heslin
U14 Football Division 37 00 PMMenloughMenlough 2-37-15St Brendan's Paul Quinn
U14 Football Division 37 00 PMCaltra PitchCaltra 4-172-8St Gabriel's Austin O Connell
U14 Football Division 47 00 PMClonburCárna-Caiseal/Na Piarsaigh 3-93-3Annaghdown B TeamMartin Collins
U14 Football Division 47 00 PMTuam StarsTuam Stars B Team4-172-2CLG Bhearna B TeamNoel Finnegan
Connacht GAA Minor Football Championship- League7 30 PMDr Hyde ParkRoscommon 1-171-15Galway Paul Lydon
U14 Football Division 47 30 PMWestsideSt Michael's B Team10-72-7An Fhairche - Clonbur Noel Cummins
Division 7 League (West)8 00 PMOranmoreOranmore-Maree 5-162-6Clg Mícheál Breathnach Frank Kinneen

Saturday 18th May 2019
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Connacht GAA Dermot Earley Academy Day 201910 00 AMConnacht GAA CentreGalway Tribesmen ------Mayo East James Murray
Connacht GAA Dermot Earley Academy Day 201910 00 AMConnacht GAA CentreGalway Maroons ------Roscommon Paul Lydon
Under 12 Group 111 00 AMCastlegar PitchCastlegar 1-65-5Carnmore Paul Fahy
U12 hurling Group 211 00 AMPortumnaPortumna 0-91-4Michael Cusacks TBC
U12 hurling Group 211 00 AMKilconieronKilconieron GAA 7-132-7Moycullen Cathal Mc Mahon
Under 12 hurling Group 311 00 AMSylaneSylane 1-25-9Kilnadeema-Leitrim TBC
Under 12 hurling Group 311 00 AMBallinasloeBallinasloe GAA 4-50-5Tommy Larkins John Cahill
Under 12 Hurling Group 411 00 AMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses 6-80-0Annaghdown Seamus Goldrick
Under 12 Hurling Group 411 00 AMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 1-37-7Skehana-Mountbellew/Moylough TBC
U12 Hurling Group 511 00 AMCappataggleCappataggle 2-13-6Castlebar Mitchels Hurling Anthony Curley
U12 Hurling Group 511 00 AMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine 2-60-2Roscommon Gaels James Hoade
U12 Hurling Group 511 00 AMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy 4-35-1Ath\Tremane Michael Melia
Under 12 hurling Group 611 00 AMMullaghMullagh-Kiltormer 8-110-0An Spidéal Pakie Muldoon
Under 12 hurling Group 611 00 AMTuamTuam Hurling CONC0-0Four Roads TBC
Under 12 hurling group 811 00 AMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra B Team0-08-7Turloughmore C TeamAlan Kelly
Under 12 hurling group 811 00 AMPáirc Maigh CuilinnMoycullen B Team2-05-2Oranmore-Maree C Team TBC
Connacht GAA Dermot Earley Academy Day 201911 00 AMConnacht GAA CentreRoscommon ------Galway Maroons Patrick Guckian
Connacht GAA Dermot Earley Academy Day 201911 00 AMConnacht GAA CentreSligo White ------Galway Tribesmen Christopher Burke
Under 12 Hurling Group 712 00 PMCastlegar Pitch