Fri 26th Apr 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Toddie Byrne Cup Group A6 30 PMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine ------Kinvara Seamus Goldrick
Toddie Byrne Cup Group B6 30 PMAthenryAthenry ------Castlegar
Toddie Byrne Cup Group B6 30 PMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt ------Sarsfields Peter Campbell
Toddie Byrne Cup Group C6 30 PMTurloughmoreTurloughmore ------Pádraig Pearses Sean Byrne
Toddie Byrne Cup Group C6 30 PMClarinbridgeClarinbridge ------Gort Inse Guaire Martin McGrath
Toddie Byrne Cup Group D6 30 PMSt Brendan's LoughreaLoughrea ------Ardrahan Vincent Earls
Toddie Byrne Cup Group D6 30 PMBallinderreenBallinderreen ------Kilnadeema-Leitrim Kevin Egan
Justin Cheevers Cup Group A6 30 PMPáirc na bhForbachaCois Fharraige ------Killimor
Justin Cheevers Cup Group A6 30 PMCappataggleCappataggle ------Maigh Cuilinn Gerry Hurley
Justin Cheevers Cup Group B6 30 PMMichael CusacksMichael Cusacks ------Kilconieron GAA Tom Mc Nicholas
Justin Cheevers Cup Group B6 30 PMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra ------Craughwell GAA Club Paul Fahy
Justin Cheevers Cup Group C6 30 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry ------Mullagh-Kiltormer
Justin Cheevers Cup Group C6 30 PMSt ThomasSt Thomas ------Killimordaly Gordan Duane
Justin Cheevers Cup Group D6 30 PMPortumnaPortumna ------Ballygar Brian Keon
Justin Cheevers Cup Group D6 30 PMMountbellewSkehana-Mountbellew/Moylough ------Sylane Gerard Dwyer
Toddie Byrne Shield Group A6 30 PMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy ------Rahoon-Newcastle GAA Richard Mc Nicholas
Toddie Byrne Shield Group A6 30 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach ------Annaghdown Leonard Fay
Toddie Byrne Shield Group B6 30 PMBallyloughaneLiam Mellows ------Ballinasloe GAA Cathal Mc Mahon
Intermediate Hurling Championship - Group 17 00 PMCraughwellKilbeacanty ------Maigh Cuilinn James Lundon
Intermediate Hurling Championship - Group 27 00 PMPearse StadiumAn Spidéal ------Rahoon-Newcastle GAA David Staunton
Division 1 Football League7 00 PMCreggAnnaghdown ------Milltown Austin O Connell
Intermediate Hurling Championship - Group 17 15 PMDuggan Park Kilconieron GAA ------Kinvara David Earls
Division 8B League (North)7 30 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------Glenamaddy Gerry Daly
Division 8 League (West)7 30 PMCrestwoodGaeil na Gaillimhe ------Fr Griffins Éire Óg Mairtín O Curraoin (coilím)
Toddie Byrne Cup Group A7 30 PMCarnmore GAA Club Carnmore ------Oranmore-Maree Mike Tarpey
Division 5 League (West)7 30 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna ------Killannin Noel Cummins
Division 6 League (West)7 30 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua ------An Spidéal
Division 6 League (West)7 30 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------Clg Mícheál Breathnach Frank Kinneen
Division 6 League (West)7 30 PMOranmoreOranmore-Maree ------St Michael's Ger Cahill
Division 6 League (North)7 30 PMGlinsk G.A.A.PitchGlinsk ------Tuam Stars P.J. Rabbitte
Division 6 League (North)7 30 PMMoniveaMonivea-Abbey ------Kilconly
Division 6 League (North)7 30 PMBallymacwardPádraig Pearses ------Dunmore MacHales Martin Gavin
Division 7 League (North)7 30 PMBallygarSt Brendan's ------Killererin Sean Lyons
Division 7 League (North)7 30 PMWilliamstownWilliamstown ------Loughrea Gaelic Football Charlie Ward
        
Sat 27th Apr 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Toddie Byrne Cup Group A11 00 AMKinvaraKinvara ------Oranmore-Maree John Keane
Toddie Byrne Cup Group B11 00 AMNew InnSarsfields ------Castlegar Gerry Hurley
Toddie Byrne Cup Group C11 00 AMGort GAA GroundsGort Inse Guaire ------Pádraig Pearses James Lundon
Toddie Byrne Cup Group D11 00 AMKilnadeema PitchKilnadeema-Leitrim ------Ardrahan
Justin Cheevers Cup Group A11 00 AMMoycullenCappataggle ------Cois Fharraige Joseph Mc Namara
Justin Cheevers Cup Group B11 00 AMCraughwellCraughwell GAA Club ------Kilconieron GAA Ronan Stankard
Justin Cheevers Cup Group C11 00 AMKillimordalySt Thomas ------Tynagh Abbey Duniry Gerard Dwyer
Justin Cheevers Cup Group D11 00 AMSylaneSylane ------Ballygar
Toddie Byrne Shield Group A11 00 AMCreggAnnaghdown ------Rahoon-Newcastle GAA Cathal Mc Mahon
Toddie Byrne Shield Group B11 00 AMBallinasloeBallinasloe GAA ------Tommy Larkins
U. 15 Football Talent Academy Group B12 00 PMPearse StadiumGalway ------Offaly Shane Corcoran
U. 15 Football Talent Academy Group J12 00 PMSalthill-KnocknacarraGalway ------Offaly Christopher Burke
U. 15 Football Talent Academy Group H12 00 PMLongford ------Galway U15 C
Toddie Byrne Cup Group A12 00 PMKinvaraCLG Ath Eascrach/Fothaine ------Carnmore John Keane
Toddie Byrne Cup Group B12 00 PMNew InnMeelick-Eyrecourt ------Athenry Gerry Hurley
Toddie Byrne Cup Group C12 00 PMGortClarinbridge ------Turloughmore James Lundon
Toddie Byrne Cup Group D12 00 PMKilnadeemaBallinderreen ------Loughrea Ger O Connor
Justin Cheevers Cup Group A12 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------Killimor Joseph Mc Namara
Justin Cheevers Cup Group B12 00 PMCraughwellSalthill-Knocknacarra ------Michael Cusacks Ronan Stankard
Justin Cheevers Cup Group C12 00 PMKillimordalyKillimordaly ------Mullagh-Kiltormer Gerard Dwyer
Justin Cheevers Cup Group D12 00 PMSylaneSkehana-Mountbellew/Moylough ------Portumna
Toddie Byrne Shield Group A12 00 PMCreggClg Mícheál Breathnach ------Abbeyknockmoy Cathal Mc Mahon
Division 7 League (West)1 00 PMCarnaCLG Cárna-Caiseal ------Oranmore-Maree Alan Carr
Division 7 League (West)1 00 PMClifdenClifden ------CLG Oileáin Árann
Division 4 Football League2 00 PMRenvyleRenvyle ------St Gabriel's Mairtin O Mainin
Connacht GAA Tain League Adult 2019- Group 13 00 PMConnacht GAA CentreTuairín ------Salthill-Knocknacarra
Division 8 League (West)3 30 PMLetterfrackRenvyle ------Naomh Anna, Leitir Móir Noel Gorham
Connacht GAA Tain League Adult 2019- Group 13 45 PMConnacht GAA CentreSalthill-Knocknacarra ------Western Gaels
Division 1 Football League4 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------An Spidéal Richard Mc Nicholas
Connacht GAA Tain League Adult 2019- Group 14 30 PMConnacht GAA CentreSalthill-Knocknacarra ------Westport GAA
Division 5 League (West)5 00 PMMervueSt. James' GAA ------An Cheathrú Rua Frank Walsh
Division 3 Football League5 00 PMDunmoreDunmore MacHales ------Kilkerrin-Clonberne Gerry Daly
Division 4 Football League6 00 PMCrestwoodFr Griffins Éire Óg ------Clifden Martin Collins
Division 4 Football League6 30 PMCaltra PitchCaltra ------Mountbellew/Moylough Sean Lyons
Division 8A League (North)7 00 PMCorofin Corofin ------Annaghdown Anthony Coyne
Division 8 League (West)7 00 PMKillanninKillannin ------An Fhairche - Clonbur Mairtín O Curraoin (coilím)
Division 7 League (North)7 00 PMMenloughMenlough ------Tuam Stars Pat Hansberry
Division 1 Football League7 00 PMTuam StarsTuam Stars ------Corofin
Division 2 Football League7 00 PMMervueSt. James' GAA ------Kilconly Gearoid O Conamha
Division 2 Football League7 00 PMMaigh CuilinnMaigh Cuilinn ------Claregalway Brenadan Kinneavy
Division 2 Football League7 00 PMOughterardOughterard ------Cortoon Shamrocks Noel Cummins
Division 2 Football League7 00 PMOranmoreOranmore-Maree ------CLG Bhearna Frank Kinneen
Division 3 Football League7 00 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach ------Naomh Anna, Leitir Móir Ronan McNulty
Division 3 Football League7 00 PMBarnaderg Killererin ------Headford Tony Keating
        
Sun 28th Apr 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 7 League (West)1 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna ------Clg Mícheál Breathnach Pádraig Mac Donncha
Division 5 League (West)1 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway ------Na Piarsaigh Tom Nally
Division 6 League (West)1 00 PMOughterardOughterard ------Naomh Anna, Leitir Móir Brenadan Kinneavy
Division 2 Football League1 00 PMInis MórCLG Oileáin Árann ------An Cheathrú Rua James Molloy
Division 5 League (North)2 00 PMCreggAnnaghdown ------Athenry Martin Collins
Division 5 League (North)2 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne ------Ballinasloe GAA Noel Dempsey
Division 1 Football League2 00 PMWestsideSt Michael's ------Salthill-Knocknacarra Kieran Quinn
Division 3 Football League2 00 PMMenloughMenlough ------An Fhairche - Clonbur Martin Flaherty
Division 3 Football League2 00 PMMoniveaMonivea-Abbey ------Corofin P.J. Rabbitte
Division 4 Football League2 00 PMBallygarSt Brendan's ------CLG Cárna-Caiseal Gerry Moore
Division 4 Football League2 00 PMGlenamaddyGlenamaddy ------Williamstown Tom Ryder
Division 1 Football League2 30 PMCaherlistraneCaherlistrane ------Killannin Thomas Murphy
Division 8A League (North)3 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway ------Milltown Padraic Kelly
Division 5 League (West)4 30 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------Moycullen Liam Ó Conghaile
Junior Hurling League5 00 PMDuggan Park Turloughmore ------Sarsfields Brian Keon
Intermediate Hurling Championship - Group 25 00 PMLoughreaKillimor ------Meelick-Eyrecourt Shane Hynes
Minor A Football League - North5 00 PMCaltra PitchCaltra ------Corofin Gerry Daly
Senior Hurling League 6 30 PMDuggan Park Cappataggle ------Pádraig Pearses Ger O Connor
Intermediate Hurling Championship - Group 16 30 PMKenny ParkCarnmore ------Sylane Noel Quinn
Intermediate Hurling Championship - Group 26 30 PMLoughreaKiltormer ------Castlegar Karol Collins
Minor B2 Football League - North7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------Tuam Stars
        
Mon 29th Apr 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U 14 A Hurling Championship6 45 PMAthenryAthenry ------Kilnadeema-Leitrim Gordan Duane
U14 B Hurling Championship6 45 PMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough ------Michael Cusacks
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMAn SpidealCois Fharraige ------Ballygar Paul Fahy
Under 14 B1 Hurling Championship6 45 PMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra ------Portumna Liam Ó Conghaile
Under 14 C Hurling Championship6 45 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach ------Ballinasloe GAA
Under 14 C Hurling Championship6 45 PMTommy Larkins ParkTommy Larkins ------Liam Mellows
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses ------CLG Ath Eascrach/Fothaine James Hoade
Under 16 A Hurling6 45 PMClarinbridgeClarinbridge ------Cappataggle Ronan Stankard
Minor A Hurling Championship - Group 17 00 PMPearse StadiumCastlegar ------Salthill-Knocknacarra
Minor A Hurling Championship - Group 17 00 PMArdrahanKinvara ------Clarinbridge
Minor A Hurling Championship - Group 17 00 PMKinvaraGort Inse Guaire ------St Thomas Ger O Connor
Minor A Hurling Championship - Group 27 00 PMCarnmoreOranmore-Maree ------Athenry Sean Byrne
Minor A Hurling Championship - Group 27 00 PMBallinderreenArdrahan ------Carnmore
Minor A Hurling Championship - Group 27 00 PMKenny ParkKillimordaly ------Turloughmore
Minor B Hurling Championship - Group 17 00 PMBallygar GAA PitchBallygar ------Kilnadeema-Leitrim
Minor B Hurling Championship - Group 17 00 PMCreggAnnaghdown ------Sylane Adrian Mooney
Minor B Hurling Championship - Group 17 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------Mullagh-Kiltormer Murt Ó Cualáin
Minor B Hurling Championship - Group 27 00 PMPadraig Pearses GAA GroundPádraig Pearses ------Loughrea Gerry Hurley
Minor B Hurling Championship - Group 27 00 PMKilconieronKilconieron GAA ------Liam Mellows Peter Murphy
Minor B Hurling Championship - Group 27 00 PMCappataggleCappataggle ------Sarsfields
Minor B1 Hurling Championship Group 17 00 PMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough ------Rahoon Newcastle - Bearna Na Forbacha James Lundon
Minor B1 Hurling Championship Group 17 00 PMMichael CusacksMichael Cusacks ------Ballinderreen John Mc Donagh
Minor B1 Hurling Championship Group 27 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA ------Craughwell GAA Club Seamus Goldrick
Minor B1 Hurling Championship Group 27 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach ------Portumna Pat Mc Grath
Minor B1 Hurling Championship Group 27 00 PMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine ------Killimor
        
Tue 30th Apr 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Connacht GAA Post Primary Schools 1st Year A Football Championship12 30 PMConnacht GAA CentreClaregalway College ------Rice College Westport John Gilmartin
U 14 A 1 hurling Championship6 45 PMArdrahanArdrahan ------Loughrea Sean Byrne
U-16 Division 1 West7 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna ------Maigh Cuilinn
U-16 Division 1 West7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Annaghdown Ronan McNulty
U-16 Division 1 West7 00 PMOranmoreOranmore-Maree ------St. James' GAA Martin Collins
U-16 Division 1 West7 00 PMWestsideSt Michael's ------Salthill-Knocknacarra Barry Judge
U-16 Division 2 West7 00 PMAn SpidealAn Spidéal ------Clifden
U-16 Division 2 West7 00 PMCarnaCárna-Caiseal/Na Piarsaigh ------An Cheathrú Rua
U-16 Division 2 West7 00 PMKillannin Community PitchKillannin ------Oughterard
U-16 Division 2 West7 00 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir ------Clg Mícheál Breathnach
U-16 Division 37 00 PMMenloughMenlough ------Claregalway
U-16 Division 37 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne ------An Fhairche - Clonbur Padraic Kelly
U-16 Division 37 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------Milltown Frank Kinneen
U-16 Division 37 00 PMGlenamaddyNorthern Gaels ------Oranmore-Maree Tony Keating
U-16 Division 1 North7 00 PMDunmoreDunmore MacHales ------Monivea-Abbey P.J. Rabbitte
U-16 Division 1 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars ------Ballinasloe GAA Austin O Connell
U-16 Division 1 North7 00 PMKilconnellSt. Gabriels ------Corofin
U-16 Division 2 North7 00 PMHeadfordHeadford ------Cortoon Shamrocks Tom Browne
U-16 Division 2 North7 00 PMCaltra PitchCaltra ------Mountbellew/Moylough
U-16 Division 2 North7 00 PMKinvaraKinvara ------Caherlistrane
U-16 Division 2 North7 00 PMBarnaderg Killererin ------Loughrea Gaelic Football
        
Wed 1st May 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor A Football League West7 00 PMTBCMoycullen ------Salthill-Knocknacarra Kieran Quinn
U14 B Hurling Championship7 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------Killimordaly Conor Quinlan
Minor B Football League - West7 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur ------An Cheathrú Rua Mairtin O Mainin
Minor B Football League - West7 00 PMAn SpidealAn Spidéal ------Naomh Anna, Leitir Móir Tom Nally
Minor B Football League - West7 00 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach ------Oughterard Pádraig Mac Donncha
Minor B Football League - West7 00 PMKillanninKillannin ------Clifden
Celtic Challenge Group A7 30 PMNenaghTipperary Blue ------Galway McDonagh
Celtic Challenge Group G7 30 PMConnacht GAA CentreGalway Tribesmen ------Sligo Aaron Clogher
        
Thu 2nd May 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Connacht GAA Post Primary Schools Juvenile B Football Championship12 00 PMConnacht GAA CentreRoscommon CBS ------Holy Rosary College Mountbellew John Glavey
Under 16 A Hurling6 30 PMTurloughmoreTurloughmore ------Loughrea
Under 16 A Hurling6 30 PMClarinbridgeClarinbridge ------Craughwell GAA Club Shane Hynes
Under 16 A Hurling6 30 PMAthenryAthenry ------Oranmore-Maree Adrian Mooney
Under 16 A Hurling6 30 PMCappataggleCappataggle ------Kilnadeema-Leitrim John Rosney
U16 A1 hurling6 30 PMCastlegar PitchCastlegar ------Cois Fharraige
U16 A1 hurling6 30 PMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy ------Killimordaly Tomas Lally
U16 A1 hurling6 30 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------Sarsfields
U16 A1 hurling6 30 PMCarnmore GAA Club Carnmore ------Kinvara Karol Collins
Under 16 B Hurling6 30 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry ------Tommy Larkins
Under 16 B Hurling6 30 PMBallinasloeBallinasloe GAA ------Kilconieron GAA Seamus Goldrick
Under 16 B Hurling6 30 PMGort GAA GroundsGort Inse Guaire ------Michael Cusacks John Mc Donagh
Under 16 B Hurling6 30 PMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough ------Ardrahan
U16 B1 Hurling6 30 PMMullagh-Kiltormer ------Annaghdown Peter Murphy
U16 B1 Hurling6 30 PMBallygar ------Pádraig Pearses
U16 B1 Hurling6 30 PMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra ------Killimor Pat Mc Grath
U16 B1 Hurling6 30 PMSt ThomasSt Thomas ------Sylane Kevin Egan
Under 16 C hurling6 30 PMBallyloughaneLiam Mellows ------Portumna Joseph Mc Namara
Under 16 C hurling6 30 PMCLG Ath Eascrach/Fothaine ------Rahoon-Newcastle GAA
Under 16 C hurling6 30 PMBallinderreenBallinderreen ------Meelick-Eyrecourt
Division 5 League (North)7 30 PMHeadfordHeadford ------Corofin