Fri 26th Apr 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 1 Football League7 00 PMCreggAnnaghdown ------Milltown Austin O Connell
Division 8B League (North)7 30 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------Glenamaddy Gerry Daly
Division 8 League (West)7 30 PMCrestwoodGaeil na Gaillimhe ------Fr Griffins Éire Óg Mairtín O Curraoin (coilím)
Division 5 League (West)7 30 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna ------Killannin Noel Cummins
Division 6 League (West)7 30 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua ------An Spidéal
Division 6 League (West)7 30 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------Clg Mícheál Breathnach Frank Kinneen
Division 6 League (West)7 30 PMOranmoreOranmore-Maree ------St Michael's Ger Cahill
Division 6 League (North)7 30 PMGlinsk G.A.A.PitchGlinsk ------Tuam Stars P.J. Rabbitte
Division 6 League (North)7 30 PMMoniveaMonivea-Abbey ------Kilconly
Division 6 League (North)7 30 PMBallymacwardPádraig Pearses ------Dunmore MacHales Martin Gavin
Division 7 League (North)7 30 PMBallygarSt Brendan's ------Killererin Sean Lyons
Division 7 League (North)7 30 PMWilliamstownWilliamstown ------Loughrea Gaelic Football Charlie Ward
        
Sat 27th Apr 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U. 15 Football Talent Academy Group B12 00 PMPearse StadiumGalway ------Offaly Shane Corcoran
U. 15 Football Talent Academy Group J12 00 PMSalthill-KnocknacarraGalway ------Offaly Christopher Burke
U. 15 Football Talent Academy Group H12 00 PMLongford ------Galway U15 C
Division 7 League (West)1 00 PMCarnaCLG Cárna-Caiseal ------Oranmore-Maree Alan Carr
Division 7 League (West)1 00 PMClifdenClifden ------CLG Oileáin Árann
Division 4 Football League2 00 PMRenvyleRenvyle ------St Gabriel's Mairtin O Mainin
Division 8 League (West)3 30 PMLetterfrackRenvyle ------Naomh Anna, Leitir Móir Noel Gorham
Division 1 Football League4 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------An Spidéal Richard Mc Nicholas
Division 5 League (West)5 00 PMMervueSt. James' GAA ------An Cheathrú Rua Frank Walsh
Division 3 Football League5 00 PMDunmoreDunmore MacHales ------Kilkerrin-Clonberne Gerry Daly
Division 4 Football League6 00 PMCrestwoodFr Griffins Éire Óg ------Clifden Martin Collins
Division 4 Football League6 30 PMCaltra PitchCaltra ------Mountbellew/Moylough Sean Lyons
Division 8A League (North)7 00 PMCorofin Corofin ------Annaghdown Anthony Coyne
Division 8 League (West)7 00 PMKillanninKillannin ------An Fhairche - Clonbur Mairtín O Curraoin (coilím)
Division 7 League (North)7 00 PMMenloughMenlough ------Tuam Stars Pat Hansberry
Division 1 Football League7 00 PMTuam StarsTuam Stars ------Corofin
Division 2 Football League7 00 PMMervueSt. James' GAA ------Kilconly Gearoid O Conamha
Division 2 Football League7 00 PMMaigh CuilinnMaigh Cuilinn ------Claregalway Brenadan Kinneavy
Division 2 Football League7 00 PMOughterardOughterard ------Cortoon Shamrocks Noel Cummins
Division 2 Football League7 00 PMOranmoreOranmore-Maree ------CLG Bhearna Frank Kinneen
Division 3 Football League7 00 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach ------Naomh Anna, Leitir Móir Ronan McNulty
Division 3 Football League7 00 PMBarnaderg Killererin ------Headford Tony Keating
        
Sun 28th Apr 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 7 League (West)1 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna ------Clg Mícheál Breathnach Pádraig Mac Donncha
Division 5 League (West)1 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway ------Na Piarsaigh Tom Nally
Division 6 League (West)1 00 PMOughterardOughterard ------Naomh Anna, Leitir Móir Brenadan Kinneavy
Division 2 Football League1 00 PMInis MórCLG Oileáin Árann ------An Cheathrú Rua James Molloy
Division 5 League (North)2 00 PMCreggAnnaghdown ------Athenry Martin Collins
Division 5 League (North)2 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne ------Ballinasloe GAA Noel Dempsey
Division 1 Football League2 00 PMWestsideSt Michael's ------Salthill-Knocknacarra Kieran Quinn
Division 3 Football League2 00 PMMenloughMenlough ------An Fhairche - Clonbur Martin Flaherty
Division 3 Football League2 00 PMMoniveaMonivea-Abbey ------Corofin P.J. Rabbitte
Division 4 Football League2 00 PMBallygarSt Brendan's ------CLG Cárna-Caiseal Gerry Moore
Division 4 Football League2 00 PMGlenamaddyGlenamaddy ------Williamstown Tom Ryder
Division 1 Football League2 30 PMCaherlistraneCaherlistrane ------Killannin Thomas Murphy
Division 8A League (North)3 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway ------Milltown
Division 5 League (West)4 30 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------Moycullen Liam Ó Conghaile
Minor A Football League - North5 00 PMCaltra PitchCaltra ------Corofin Gerry Daly
Minor B2 Football League - North7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------Tuam Stars
        
Tue 30th Apr 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Connacht GAA Post Primary Schools 1st Year A Football Championship12 30 PMConnacht GAA CentreClaregalway College ------Rice College Westport John Gilmartin
U-16 Division 1 West7 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna ------Maigh Cuilinn
U-16 Division 1 West7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Annaghdown Ronan McNulty
U-16 Division 1 West7 00 PMOranmoreOranmore-Maree ------St. James' GAA Martin Collins
U-16 Division 1 West7 00 PMWestsideSt Michael's ------Salthill-Knocknacarra Barry Judge
U-16 Division 2 West7 00 PMAn SpidealAn Spidéal ------Clifden
U-16 Division 2 West7 00 PMCarnaCárna-Caiseal/Na Piarsaigh ------An Cheathrú Rua
U-16 Division 2 West7 00 PMKillannin Community PitchKillannin ------Oughterard
U-16 Division 2 West7 00 PMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir ------Clg Mícheál Breathnach
U-16 Division 37 00 PMMenloughMenlough ------Claregalway
U-16 Division 37 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne ------An Fhairche - Clonbur
U-16 Division 37 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------Milltown
U-16 Division 37 00 PMGlenamaddyNorthern Gaels ------Oranmore-Maree Tony Keating
U-16 Division 1 North7 00 PMDunmoreDunmore MacHales ------Monivea-Abbey P.J. Rabbitte
U-16 Division 1 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars ------Ballinasloe GAA Austin O Connell
U-16 Division 1 North7 00 PMKilconnellSt. Gabriels ------Corofin
U-16 Division 2 North7 00 PMHeadfordHeadford ------Cortoon Shamrocks Tom Browne
U-16 Division 2 North7 00 PMCaltra PitchCaltra ------Mountbellew/Moylough
U-16 Division 2 North7 00 PMKinvaraKinvara ------Caherlistrane
U-16 Division 2 North7 00 PMBarnaderg Killererin ------Loughrea Gaelic Football
        
Wed 1st May 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor A Football League West7 00 PMTBCMoycullen ------Salthill-Knocknacarra Kieran Quinn
Minor B Football League - West7 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur ------An Cheathrú Rua Mairtin O Mainin
Minor B Football League - West7 00 PMAn SpidealAn Spidéal ------Naomh Anna, Leitir Móir Tom Nally
Minor B Football League - West7 00 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach ------Oughterard Pádraig Mac Donncha
Minor B Football League - West7 00 PMKillanninKillannin ------Clifden
Celtic Challenge Group G7 30 PMConnacht GAA CentreGalway Tribesmen ------Sligo Aaron Clogher
        
Thu 2nd May 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Connacht GAA Post Primary Schools Juvenile B Football Championship12 00 PMConnacht GAA CentreRoscommon CBS ------Holy Rosary College Mountbellew John Glavey
Division 5 League (North)7 30 PMHeadfordHeadford ------Corofin
        
Fri 3rd May 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 8B League (North)7 00 PMKiltormerKiltormer ------St Gabriel's
Minor B Football League - West7 00 PMAn SpidealAn Spidéal ------Oughterard Muiris Mac Gearailt
Minor B Football League - West7 00 PMClifdenClifden ------Clg Mícheál Breathnach
Division 7 League (North)7 00 PMCaherlistraneCaherlistrane ------Cortoon Shamrocks John Devlin
U14 Football Division 1 North7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------Annaghdown
U14 Football Division 1 North7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Corofin
U14 Football Division 1 North7 00 PMLoughreaLoughrea Gaelic Football ------Ballinasloe GAA
U14 Football Division 1 North7 00 PMOranmoreOranmore-Maree ------Caherlistrane
U14 Football Division 1 West7 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------CLG Bhearna
U14 Football Division 1 West7 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach ------Salthill-Knocknacarra
U14 Football Division 1 West7 00 PMWestsideSt Michael's ------Killannin
U14 Football Division 2 North7 00 PMAthenryAthenry ------Cortoon Shamrocks
U14 Football Division 2 North7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey ------Kilconly
U14 Football Division 2 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars ------Headford
U14 Football Division 2 North7 00 PMDunmoreDunmore MacHales ------Kinvara
U14 Football Division 37 00 PMGlenamaddyNorthern Gaels ------Milltown
U14 Football Division 37 00 PMMenloughMenlough ------St Gabriel's
U14 Football Division 37 00 PMBarnaderg Killererin ------St Brendan's
U14 Football Division 2 West7 00 PMOughterardOughterard ------Salthill-Knocknacarra B Team
U14 Football Division 2 West7 00 PMOranmoreOranmore-Maree B Team------St. James' GAA
U14 Football Division 2 West7 00 PMAn SpidealAn Spidéal ------Craughwell GAA Club
U14 Football Division 2 West7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team------Naomh Anna, Leitir Móir
U14 Football Division 47 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna B Team------St Michael's B Team
U14 Football Division 47 00 PMClonburCárna-Caiseal/Na Piarsaigh ------Claregalway C Team
U14 Football Division 47 00 PMCreggAnnaghdown ------An Fhairche - Clonbur
        
Sat 4th May 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U12 Hurling Group 511 00 AMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine ------Abbeyknockmoy
U12 Hurling Group 511 00 AMKillimorKillimor ------Castlebar Mitchels Hurling
U12 Hurling Group 511 00 AMCappataggleCappataggle ------Roscommon Gaels
Under 12 hurling Group 611 00 AMAn SpidealAn Spidéal ------Tuam Hurling
Under 12 hurling Group 611 00 AMMeelick-EyrecourtMeelick-Eyrecourt ------Pádraig Pearses
Under 12 hurling Group 411 00 AMSt ThomasSt Thomas ------Ballygar
Under 12 hurling Group 411 00 AMSt ThomasSt Thomas ------Pádraig Pearses
Under 12 hurling Group 411 00 AMBallinderreenBallinderreen ------Bearna-Na Forbacha
Under 12 hurling Group 411 00 AMCreggAnnaghdown ------Clg Mícheál Breathnach
        
Sun 5th May 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 Group 1 A10 30 AMDunmoreDunmore MacHales ------Caherlistrane
U-12 Group 1 A10 30 AMCorofin GAA Pitch Corofin ------Monivea-Abbey
U-12 Group 1 A10 30 AMHeadfordHeadford ------Tuam Stars
U-12 Group 2 A10 30 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Annaghdown
U-12 Group 2 A10 30 AMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna ------Oranmore-Maree
U-12 Group 2 A10 30 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------Salthill-Knocknacarra
U-12 Group 3 A10 30 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra B Team------Craughwell GAA Club
U-12 Group 3 A10 30 AMOranmoreOranmore-Maree B Team------Loughrea Gaelic Football
U-12 Group 411 00 AMMervueSt. James' GAA ------Clg Mícheál Breathnach
U-12 Group 411 00 AMAn SpidealAn Spidéal ------St Michael's
U-12 Group 511 00 AMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua ------Clifden
U-12 Group 511 00 AMLeitir MóirNaomh Anna, Leitir Móir ------An Fhairche - Clonbur
U-12 Group 511 00 AMRenvyleRenvyle ------Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh
U-12 Group 611 00 AMKinvaraKinvara ------Athenry
U-12 Group 611 00 AMBallinasloeBallinasloe GAA ------St. Gabriels
U-12 Group 611 00 AMClarinbridgeClarinbridge ------Mountbellew/Moylough
U-12 Group 711 00 AMBallygarSt Brendan's ------Caltra
U-12 Group 711 00 AMGlenamaddyNorthern Gaels ------Pádraig Pearses
U-12 Group 811 00 AMKillererin ------Cortoon Shamrocks
U-12 Group 811 00 AMMilltown GAAMilltown ------Kilkerrin-Clonberne
U12 Football Group 1B11 30 AMDunmoreDunmore MacHales B Team------Caherlistrane B Team
U12 Football Group 1B11 30 AMCorofin GAA Pitch Corofin B Team------Monivea-Abbey B Team
U12 Football Group 1B11 30 AMHeadfordHeadford B Team------Tuam Stars B Team
U12 Football Group 2B11 30 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team------Annaghdown B Team
U12 Football Group 2B11 30 AMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna B Team------Oranmore-Maree C Team
U12 Football Group 2B11 30 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMoycullen B Team------Salthill-Knocknacarra C Team
U12 Football Group 3B11 30 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra D Team------Craughwell GAA Club B Team
U12 Football Group 3B11 30 AMOranmoreOranmore-Maree D Team------Loughrea Gaelic Football B Team
U12 Group 912 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin C Team------CLG Bhearna C Team
U12 Group 912 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway E Team------St Michael's B Team
U12 Group 912 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach B Team------Tuam Stars C Team
U-12 Group 412 00 PMKillannin Community PitchKillannin ------Oughterard
Division 7 League (West)1 00 PMInis ÓirrCLG Oileáin Árann ------CLG Cárna-Caiseal
Connacht GAA Football Senior Championship3 00 PMMcGovern Park, RuislipLondon ------Galway
        
Mon 6th May 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 5 League (North)12 00 AMMilltown GAAMilltown ------Kilkerrin-Clonberne
Division 5 League (North)12 00 AMBallinasloeBallinasloe GAA ------Headford
Division 5 League (North)12 00 AMCorofin GAA Pitch Corofin ------Annaghdown
Division 5 League (North)12 00 AMAthenryAthenry ------Caherlistrane
Division 6 League (North)12 00 AMTuam StarsTuam Stars ------Pádraig Pearses
Division 6 League (North)12 00 AMDunmore MacHalesDunmore MacHales ------Monivea-Abbey
Division 6 League (North)12 00 AMKilconlyKilconly ------Athenry
Division 6 League (North)12 00 AMCaltra PitchCaltra ------Glinsk
Division 7 League (North)12 00 AMTuam StarsTuam Stars ------Williamstown
Division 7 League (North)12 00 AMLoughreaLoughrea Gaelic Football ------St Brendan's
Division 7 League (North)12 00 AMKillererin GAA PitchKillererin ------Caherlistrane
Division 7 League (North)12 00 AMCortoon ShamrocksCortoon Shamrocks ------Menlough
        
Tue 7th May 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 West7 00 PMCreggAnnaghdown ------Oranmore-Maree
U-16 Division 1 West7 00 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------St Michael's
U-16 Division 1 West7 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------Claregalway
U-16 Division 1 West7 00 PMMervueSt. James' GAA ------CLG Bhearna
U-16 Division 2 West7 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua ------Killannin
U-16 Division 2 West7 00 PMClifdenClifden ------Naomh Anna, Leitir Móir
U-16 Division 2 West7 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach ------Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh
U-16 Division 2 West7 00 PMOughterardOughterard ------An Spidéal
U-16 Division 37 00 PMMilltown GAAMilltown ------An Fhairche - Clonbur
U-16 Division 37 00 PMMenloughMenlough ------Oranmore-Maree
U-16 Division 37 00 PMGlenamaddyNorthern Gaels ------Kilkerrin-Clonberne
U-16 Division 37 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Salthill-Knocknacarra
U-16 Division 1 North7 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin ------Kilconly
U-16 Division 1 North7 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA ------St. Gabriels
U-16 Division 1 North7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey ------Tuam Stars
U-16 Division 2 North7 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks ------Kinvara
U-16 Division 2 North7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------Killererin
U-16 Division 2 North7 00 PMAthenryAthenry ------Headford
U-16 Division 2 North7 00 PMCaherlistraneCaherlistrane ------Caltra
        
Wed 8th May 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Celtic Challenge Group G7 30 PMConnacht GAA CentreLeitrim ------Galway Tribesmen
        
Thu 9th May 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Division 7 League (West)7 30 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach ------Clifden